Naujas švietimo įstaigų optimizavimo etapas – atsisakoma perteklinių pareigybių

Publikuota: 2012 m. liepos 11 d. trečiadienis

Nuo naujų mokslo metų keturi moksleivių laisvalaikio organizavimo centrai pertvarkomi į vieną instituciją. Dabar veikiančių Lietuvos jaunimo turizmo, Lietuvos jaunųjų gamtininkų, Lietuvos mokinių ir studentų sporto, Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centrų bazėje bus įsteigtas viena neformalaus ugdymo įstaiga. Čia liks 113 darbuotojų etatų vietoje dabar esančių 194.

„Šiai pertvarkai, kaip ir prieš porą metų vykdytai ministerijos ir jai pavaldžių institucijų reorganizacijai, buvo kruopščiai pasirengta, – sako švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. – Tai nebus vien perteklinių darbo vietų mažinimas – darbo grupė prieš tai išanalizavo šių centrų funkcijas ir pateikė savo išvadas dėl optimizavimo“.

Pasak ministro, centrų bazę bus galima efektyviau išnaudoti įvairioms edukacinėms programoms, naujoms moksleivių laisvalaikio veikloms ir idėjoms. „Optimizuodami ministerijos ir jai pavaldžių institucijų struktūras nuosekliai mažiname perteklinį pareigybių skaičių, pavyzdžiui, šiuo atveju sumažės funkcijas dubliuojančių finansų ir ūkio skyrių darbuotojų vadovų“, – pažymi ministras.

Prieš pustrečių metų reorganizavus Švietimo plėtotės centrą, Mokytojų kompetencijos centrą ir Pedagogų profesinės raidos centrą, buvo įsteigtas Ugdymo plėtotės centras. Iš buvusių 185 darbuotojų trijose pavaldžiose įstaigose etatų skaičius sumažintas iki 103.

2010 m. pertvarkius ministerijos struktūrą buvo sustambinti jos padaliniai, atsisakyta daugelio skyrių – sumažėjo apie dvi dešimtis vadovaujančių darbuotojų.

Tačiau tais pačiais metais panaikinus apskričių administracijas, Švietimo ir mokslo ministerijai buvo perduoti už švietimo įstaigų veiklą atsakingi padaliniai. Naujoms funkcijoms vykdyti nuo metų vidurio ministerijoje buvo įsteigtas Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamentas bei Regioninių mokyklų skyrius, kuriuose – 34 etatai vietoje iki tol apskrityse buvusių 89.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »