Naujas švietimo įstaigų optimizavimo etapas – atsisakoma perteklinių pareigybių

Publikuota: 2012 m. liepos 11 d. trečiadienis

Nuo naujų mokslo metų keturi moksleivių laisvalaikio organizavimo centrai pertvarkomi į vieną instituciją. Dabar veikiančių Lietuvos jaunimo turizmo, Lietuvos jaunųjų gamtininkų, Lietuvos mokinių ir studentų sporto, Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centrų bazėje bus įsteigtas viena neformalaus ugdymo įstaiga. Čia liks 113 darbuotojų etatų vietoje dabar esančių 194.

„Šiai pertvarkai, kaip ir prieš porą metų vykdytai ministerijos ir jai pavaldžių institucijų reorganizacijai, buvo kruopščiai pasirengta, – sako švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. – Tai nebus vien perteklinių darbo vietų mažinimas – darbo grupė prieš tai išanalizavo šių centrų funkcijas ir pateikė savo išvadas dėl optimizavimo“.

Pasak ministro, centrų bazę bus galima efektyviau išnaudoti įvairioms edukacinėms programoms, naujoms moksleivių laisvalaikio veikloms ir idėjoms. „Optimizuodami ministerijos ir jai pavaldžių institucijų struktūras nuosekliai mažiname perteklinį pareigybių skaičių, pavyzdžiui, šiuo atveju sumažės funkcijas dubliuojančių finansų ir ūkio skyrių darbuotojų vadovų“, – pažymi ministras.

Prieš pustrečių metų reorganizavus Švietimo plėtotės centrą, Mokytojų kompetencijos centrą ir Pedagogų profesinės raidos centrą, buvo įsteigtas Ugdymo plėtotės centras. Iš buvusių 185 darbuotojų trijose pavaldžiose įstaigose etatų skaičius sumažintas iki 103.

2010 m. pertvarkius ministerijos struktūrą buvo sustambinti jos padaliniai, atsisakyta daugelio skyrių – sumažėjo apie dvi dešimtis vadovaujančių darbuotojų.

Tačiau tais pačiais metais panaikinus apskričių administracijas, Švietimo ir mokslo ministerijai buvo perduoti už švietimo įstaigų veiklą atsakingi padaliniai. Naujoms funkcijoms vykdyti nuo metų vidurio ministerijoje buvo įsteigtas Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamentas bei Regioninių mokyklų skyrius, kuriuose – 34 etatai vietoje iki tol apskrityse buvusių 89.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Vilniaus universiteto mokslininkams – apdovanojimai už nuopelnus Vilniaus miestui

Jau devynioliktąjį kartą įteikti garbingiausi Vilniaus miesto apdovanojimai – Šv. Kristoforo statulėlės, teikiamos už nuopelnus švietimo, mokslo, kultūros, meno bei kitus darbus. skaityti »

KTU ir LSMU sukūrė unikalią technologiją vestibulinės funkcijos sutrikimams tirti

Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai apjungė jėgas bendram tikslui – vestibulinio aparato sutrikimams tirti ir jų diagnostikai tobulinti. skaityti »

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, gruodžio 2–11 dienomis vykusioje Indonezijoje, Balyje, sidabro medalius pelnė Ignas Šakuro ir Ernestas Ramanauskas. skaityti »

LEU IF prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje

Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakulteto (LEU IF) prof. Benediktas Šetkus lankėsi Nursultano Nazarbajevo intelektinėje mokykloje Almatoje (Kazachstanas). skaityti »

„Mokslo pusryčiai“ – kaip mokslas gali kurti pridėtinę vertę verslui?

Antradienį Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros organizuotoje konferencijoje „Mokslo pusryčiai“ pristatyta nauja iniciatyva – „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga“, kuri, kaip planuojama, padės mokslininkams pritraukti daugiau verslo užsakymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. skaityti »

VU studentai pateko į pasaulinės programavimo olimpiados finalą

Pasaulinės studentų programavimo olimpiados Šiaurės Rytų Europos regiono atrankos turnyre Vilniaus universitetui atstovaujanti Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) studentų komanda užėmė 10 vietą iš 228 ir pirmą kartą VU istorijoje iškovojo kelialapį į finalą. skaityti »

VU tyrėjus pripažinę CERN specialistai Lietuvoje ieškos naujų idėjų pasaulinio mokslo pažangai

Gruodžio 13–14 d. mokslinėse dirbtuvėse „CERN CMS Computing and Technology Workshop“ Vilniaus universiteto ir Europos branduolinių tyrimų organizacijos Kompaktiškojo miuonų solenoido (CMS) mokslininkai aptars aktualiausius iššūkius, su kuriais susiduria geriausi pasaulio tyrėjai. skaityti »

VGTU mokslininkai rado praktišką būdą, kaip panaudoti avių vilnos atliekas

Lietuvoje šiuo metu auginama daugiau nei 180 tūkst. avių. Iš jų vilnos gaminant verpalus susidaro itin daug vilnos atliekų, kurios yra netinkamos pakartotinei verpalų gamybai. skaityti »

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

2015–2016 m. m. bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, tai sudaro 62,8 proc. visų šalies mokyklų. skaityti »

Vilniaus universitetas bendradarbiaus su Generaline prokuratūra

Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos generaline prokuratūra. Šią sutartį inicijavo VU Filosofijos fakultetas. skaityti »