Naujas švietimo įstaigų optimizavimo etapas – atsisakoma perteklinių pareigybių

Publikuota: 2012 m. liepos 11 d. trečiadienis

Nuo naujų mokslo metų keturi moksleivių laisvalaikio organizavimo centrai pertvarkomi į vieną instituciją. Dabar veikiančių Lietuvos jaunimo turizmo, Lietuvos jaunųjų gamtininkų, Lietuvos mokinių ir studentų sporto, Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centrų bazėje bus įsteigtas viena neformalaus ugdymo įstaiga. Čia liks 113 darbuotojų etatų vietoje dabar esančių 194.

„Šiai pertvarkai, kaip ir prieš porą metų vykdytai ministerijos ir jai pavaldžių institucijų reorganizacijai, buvo kruopščiai pasirengta, – sako švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. – Tai nebus vien perteklinių darbo vietų mažinimas – darbo grupė prieš tai išanalizavo šių centrų funkcijas ir pateikė savo išvadas dėl optimizavimo“.

Pasak ministro, centrų bazę bus galima efektyviau išnaudoti įvairioms edukacinėms programoms, naujoms moksleivių laisvalaikio veikloms ir idėjoms. „Optimizuodami ministerijos ir jai pavaldžių institucijų struktūras nuosekliai mažiname perteklinį pareigybių skaičių, pavyzdžiui, šiuo atveju sumažės funkcijas dubliuojančių finansų ir ūkio skyrių darbuotojų vadovų“, – pažymi ministras.

Prieš pustrečių metų reorganizavus Švietimo plėtotės centrą, Mokytojų kompetencijos centrą ir Pedagogų profesinės raidos centrą, buvo įsteigtas Ugdymo plėtotės centras. Iš buvusių 185 darbuotojų trijose pavaldžiose įstaigose etatų skaičius sumažintas iki 103.

2010 m. pertvarkius ministerijos struktūrą buvo sustambinti jos padaliniai, atsisakyta daugelio skyrių – sumažėjo apie dvi dešimtis vadovaujančių darbuotojų.

Tačiau tais pačiais metais panaikinus apskričių administracijas, Švietimo ir mokslo ministerijai buvo perduoti už švietimo įstaigų veiklą atsakingi padaliniai. Naujoms funkcijoms vykdyti nuo metų vidurio ministerijoje buvo įsteigtas Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamentas bei Regioninių mokyklų skyrius, kuriuose – 34 etatai vietoje iki tol apskrityse buvusių 89.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »