Naujas švietimo įstaigų optimizavimo etapas – atsisakoma perteklinių pareigybių

Publikuota: 2012 m. liepos 11 d. trečiadienis

Nuo naujų mokslo metų keturi moksleivių laisvalaikio organizavimo centrai pertvarkomi į vieną instituciją. Dabar veikiančių Lietuvos jaunimo turizmo, Lietuvos jaunųjų gamtininkų, Lietuvos mokinių ir studentų sporto, Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centrų bazėje bus įsteigtas viena neformalaus ugdymo įstaiga. Čia liks 113 darbuotojų etatų vietoje dabar esančių 194.

„Šiai pertvarkai, kaip ir prieš porą metų vykdytai ministerijos ir jai pavaldžių institucijų reorganizacijai, buvo kruopščiai pasirengta, – sako švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. – Tai nebus vien perteklinių darbo vietų mažinimas – darbo grupė prieš tai išanalizavo šių centrų funkcijas ir pateikė savo išvadas dėl optimizavimo“.

Pasak ministro, centrų bazę bus galima efektyviau išnaudoti įvairioms edukacinėms programoms, naujoms moksleivių laisvalaikio veikloms ir idėjoms. „Optimizuodami ministerijos ir jai pavaldžių institucijų struktūras nuosekliai mažiname perteklinį pareigybių skaičių, pavyzdžiui, šiuo atveju sumažės funkcijas dubliuojančių finansų ir ūkio skyrių darbuotojų vadovų“, – pažymi ministras.

Prieš pustrečių metų reorganizavus Švietimo plėtotės centrą, Mokytojų kompetencijos centrą ir Pedagogų profesinės raidos centrą, buvo įsteigtas Ugdymo plėtotės centras. Iš buvusių 185 darbuotojų trijose pavaldžiose įstaigose etatų skaičius sumažintas iki 103.

2010 m. pertvarkius ministerijos struktūrą buvo sustambinti jos padaliniai, atsisakyta daugelio skyrių – sumažėjo apie dvi dešimtis vadovaujančių darbuotojų.

Tačiau tais pačiais metais panaikinus apskričių administracijas, Švietimo ir mokslo ministerijai buvo perduoti už švietimo įstaigų veiklą atsakingi padaliniai. Naujoms funkcijoms vykdyti nuo metų vidurio ministerijoje buvo įsteigtas Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamentas bei Regioninių mokyklų skyrius, kuriuose – 34 etatai vietoje iki tol apskrityse buvusių 89.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »