Naujos LVJC veiklos: nuo kinų kalbos iki savo verslo steigimo Jaunųjų verslininkų klube

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 27 d. pirmadienis

Kinų kalba, šokių choras „Tarp girnų", „Baltų dailė ir dainos", Lyderystės mokykla ir Jaunųjų verslininkų klubas, teatro studija „TeatrAš“ ir kapueira – tik dalis vaikams ir jaunimui skirtų naujienų, rugsėjo pradžioje išvysiančių dienos šviesą Lietuvos vaikų ir jaunimo centre.

„Šiandien vaikai smalsesni, žingeidesni ir labiau savimi pasitikintys nei prieš dešimtį metų. Jie ieško naujų saviraiškos sričių, būdų, naujų iššūkių. Sekame, kas jiems įdomu, kuriame galimybes išbandyti įvairias veiklas ir tobulėti pasirinktoje srityje. Šiais metais LVJC startuoja dvi dešimtys naujų veiklų", – pasakoja Sandra Valantinaitė, LVJC Meninių veiklų skyriaus vadovė.

Pasak S. Valantinaitės, susidomėję vaikai ir jaunimas labiau įsitraukia į pasirinktą veiklą ir žymiai sparčiau tobulėja – pasiekia neįtikėtinų rezultatų. Tai ryškiausiai parodo džiazo choro „Kivi" pergalės šią vasarą – du aukso ir vienas sidabro medaliai pasaulio chorų olimpiadoje Sinsinatyje (JAV).

Viena iš egzotiškiausių LVJC naujienų – kinų kalbos užsiėmimai, skirti 7–18 m. vaikams ir jaunimui. Nors suaugusiems kinų kalba dažnai atrodo per sunki, vaikai drąsesni ir imlesni kalboms! Kinų kalbos – kalbėjimo, klausymo, rašymo ir skaitymo įgūdžius jie tobulins linksmai: žaisdami, klausydamiesi kinų pasakų, žiūrėdami filmukus, mokydamiesi kaligrafijos ir karpymo iš popieriaus, kartu švęsdami Kinų Naujuosius metus bei organizuodami Žibintų festivalį.

Kartu su Vytauto Kernagio fondu kuriamas šokių choras „Tarp girnų" sieks puoselėti maestro Vytauto Kernagio atminimą ir populiarinti jo kūrybą tarp jaunų žmonių. Choro artistai atliks kabareto „Tarp girnų" dainas kūrybiškai jas interpretuodami – dirbs kartu su profesionaliais choreografais, režisieriais, Lietuvos estrados, džiazo žvaigždėmis. 2013 m. pavasarį ir vasarą, maestro Vytauto Kernagio gimtadienio proga, planuojamas koncertinis turas po Lietuvą, kurio metu surinktos lėšos bus skiriamos sergančiųjų onkologinėmis ligomis gydymui.

Sėkmingai startavusios ir sparčiai augančios „Balso studijos" vadovė Aušra Norvilaitė įsitikinusi, kad jei žmogus gali kalbėti, gali ir dainuoti. Pasitelkus specialią balso lavinimo metodiką išlavinti balsą gali kiekvienas, net ir nedainavęs, nepažįstantis natų, „neturintis klausos". Jei ir nepasieks meninių aukštumų – pažins savo balsą, išmoks taisyklingai kvėpuoti, artikuliuoti garsą, patirs puikų jausmą dainuojant įvairių stilių dainas. Tiems, kurie nori išmokti profesionaliai dainuoti scenoje „Balso studijoje" vyksta individualios džiazo ir pop muzikos vokalo pamokos, kuriose lavinamas balso aparatas, sceninis judesys, mokomasi džiazo stilistikos pagrindų, scenos ir viešumo baimių įveikimo būdų.

Naujoji teatro studija „TeatrAŠ“ – erdvė vaidybos, bendravimo gebėjimų, gilių norų ir emocijų atskleidimui, jų išgryninimui bei valdymui. Be Stanislavskio sistemos, kurią „TeatrAš" dalyviai pažins per žaidimus, daug dėmesio bus skiriama asmenybei – vidinio pasaulio praturtinimui ir gerai savijautai scenoje.

Pirmauti norinčiam jaunimui nuo 14 m. amžiaus duris atveria „Lyderystės mokykla", kurioje per kūrybą ir savarankišką veiklą atskleidžiamas vaikų potencialas, skatinama jų motyvacija veikti.

Nuo rugsėjo startuoja kartu su Valstybine mokesčių inspekcija kuriamas „Jaunųjų verslininkų klubas", skirtas 14–18 m. jaunuoliams, kuriame viską lemia ne paskaitos ar pamokos, o PRAKTIKA. Vaikai savarankiškai, konsultuodamiesi su klubo vadovais bei įvairiausių sričių ekspertais – finansininkais, mokesčių, rinkodaros, rinkotyros, kitų sričių specialistais, kurs savo verslą nuo pat pradžių. Sugalvos ką gali ir nori daryti, įsitikins, kad verta tai pradėti ir imsis realiai įgyvendinti savo idėją.

Mėgstantiems sportą, norintiems lavinti fizinę ištvermę, gebėjimą koncentruotis, grakštų judesį ir gražią laikyseną duris atveria naujos kapueiros grupės. Ši sporto šaka sujungia kovos menus, akrobatiką, dainavimą, muziką, gimnastiką ir žaidimą.

Tiems, kam sunku išsirinkti veiklą, rugpjūtį ir rugsėjį rengiama smagi kūrybinė laboratorija „Patirtukas" (5–9 m.) ir „Bandyklė" (10–18 m.), kur vaikai ir jaunimas kartu su menų, sporto, komunikacijos profesionalais išbando save kūrybiškose, ne tik jėgos ir ištvermės, bet ir smegenis pakrutinti reikalaujančiose veiklose!

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Aptarti planuojami pokyčiai vertinant ir skiriant mokyklų vadovus

Diskutuojant dėl mokyklų vadovų kadencijų svarbu numatyti kompleksinius sprendimus, susijusius su mokyklų vadovų bei mokyklų vertinimu, savivaldos vaidmeniu, pedagogo profesijos patrauklumo didinimu. skaityti »

Dvi akredituotos sostinės mokyklos tampa ilgosiomis gimnazijomis

Dvi sostinės mokyklos įgijo teisę siekti ilgosios gimnazijos statuso: Vladislavo Sirokomlės vidurinė – su humanitarine kryptimi, o Joachimo Lelevelio – pagal inžinerinio ugdymo programą. skaityti »

Reikia keisti mokytojų rengimo sistemą

2030 m. bendrojo lavinimo mokyklose trūks beveik 5 tūkst. visų dalykų mokytojų: iki reikalingo skaičiaus stokosime net 1449 matematikos mokytojų, taip pat gamtos mokslų (1277), fizikos (873), lietuvių kalbos ir literatūros (853) ir ne tik. skaityti »

Vyksta žiemos priėmimas į dalį VU studijų programų

Sausio mėn. 4–31 d. vykdomas I priėmimo etapas į dalį Vilniaus universitete (VU) vykdomų programų. skaityti »

VU Medicinos fakulteto mokslininkė – tarp pripažintų Europos ekspertų

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto docentė Liubovė Murauskienė tapo nepriklausomos Europos Komisijos Veiksmingų būdų investuoti į sveikatą ekspertų grupės (Expert Panel on Effective ways of Investing in Health) nare. skaityti »

Geriausių Europos architektūros kūrinių konkurse – VGTU mokslo ir administracijos centras

Europos Komisija ir „Mies van der Rohe“ Fondas paviešino sąrašą architektūros kūrinių, kurie dalyvaus 2017 metų Europos architektūros – „Mies van der Rohe“ prizo – konkurse. skaityti »

Edukologijos universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas ketina susijungti iki metų pabaigos

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tikisi susijungti iki 2017 metų pabaigos. skaityti »

Jaunieji kompiuterinės Kalėdų pasakos kūrėjai džiugino originalumu

Kaune finišavo penkiolikos metų jubiliejų švenčiantis respublikinis informatikos konkursas „Kompiuterinė Kalėdų pasaka 2016“. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė rengia pasitarimą dėl mokyklų vadovų

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė kviečia savivaldybių švietimo padalinių vadovų asociaciją į pasitarimą dėl mokyklų direktorių darbo. skaityti »

„Jaunojo pedagogo akademija“ kviečia moksleivius „pasimatuoti“ pedagogo profesiją

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tradiciškai kviečia 11–12 klasių moksleivius į „Jaunojo pedagogo akademiją“ (JPA). skaityti »