Naujų mokslo metų prioritetai – lituanistinis švietimas, darželių tinklo plėtra ir tikslingas finansavimas

Publikuota: 2011 m. rugpjūčio 31 d. trečiadienis

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su švietimo ir mokslo ministru Gintaru Steponavičiumi aptarė, kaip šalies mokyklos pasirengusios naujiems mokslo metams ir kaip bus įgyvendinamas naujasis Švietimo įstatymas.

Prezidentė teigiamai įvertino Švietimo ir mokslo ministerijos parengtas priemones, padėsiančias sklandžiau įgyvendinti naują Švietimo įstatymą mokyklose tautinės mažumos kalba ir mišriose mokyklose. Siekiant stiprinti mokymą lietuvių kalba, šios mokyklos gaus 21 proc. didesnius krepšelius negu kitos mokyklos. Be to, jos bus aprūpintos papildomais vadovėliais, joms yra numatytos brandos egzamino vertinimo lengvatos, mokytojams vasarą buvo surengti papildomi kvalifikacijos kėlimo kursai.

„Tautinėms mažumoms Lietuva skyrė ir skirs ypatingą dėmesį, sudarome tikrai geras sąlygas tautinių mažumų vaikams mokytis gimtąja kalba. Lietuvių kalba yra visų šalyje gyvenančių tautų ryšys, todėl turime jį stiprinti. Padėsime mokytojams ir mokiniams išmokti valstybinę kalbą, nes tai didins tarpusavio supratimą ir atvers tautinėms mažumoms daugiau galimybių darbo rinkoje", - teigė Prezidentė.

Šalies vadovė pabrėžė, kad Švietimo ir mokslo ministerija turi laikytis susitarimų dėl pereinamojo lietuvių kalbos brandos egzamino vertinimo laikotarpio.

Prezidentės teigimu, pradedant naujuosius mokslo metus, ir aukštosiose mokyklose, ir ikimokyklinėse įstaigose, trūksta aiškumo dėl finansavimo. Valstybės lėšos studijoms aukštosiose mokyklose skirstomos neužtikrinant studijų finansavimo geriausiems studentams, o darželiai nesulaukia reikiamų lėšų.

Prezidentė atkreipė ministro dėmesį į būtinybę tobulinti studentų rotacijos tvarką. Šalies vadovės teigimu, nenormalu, kai labai gerai besimokantys studentai priversti mokėti už mokslą, nes finansavimas peržiūrimas tik kartą - įpusėjus studijoms.

„Būtina užtikrinti realią studentų konkurenciją dėl nemokamų vietų, o ne remtis abstrakčia skaičiavimo sistema. Pažangiausiems studentams turi būti garantuotas nemokamas mokslas kaip numato Konstitucija", - teigė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentė paragino ministrą kartu su kitomis ministerijomis parengti tikslinio studijų finansavimo tvarką ir užtikrinti, kad finansavimą gautų ne tik didelį studentų skaičių pritraukiančios studijų programos, bet ir policijos, žemės ūkio, sporto specialistų, reikalingų valstybei ir darbdaviams, rengimas.

Prezidentė taip pat paragino švietimo ir mokslo ministrą užtikrinti sklandžią ikimokyklinio ugdymo finansavimo pertvarką ir tinklo plėtrą. Nuo 2011 m. sausio 1 d. valstybiniuose, savivaldybių ir privačiuose vaikų darželiuose įvestas ikimokyklinio ugdymo krepšelis. Šios įstaigos turi kas ketvirtį gauti iš Švietimo ir mokslo ministerijos lėšų, tačiau finansavimas vėluoja.

Šaltinis: president.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »