Naujųjų technologijų naudojimas kuria jaunimo ateitį

Publikuota: 2014 m. sausio 23 d. ketvirtadienis

 

Šiaurės Lietuvos kolegija turėdama modernią infrastruktūrą ir technologinės pakraipos programų (Multimedijų technologijos, Kompiuterinių tinklų administravimas) siekia, kad naujosios technologijos būtų naudojamos sąmoningai, kad jų rezultatai palengvintų žmogaus gyvenimą ir informacijos sklaidą.

Nuo 2013 m. rugsėjo mėnesio Šiaurės Lietuvos kolegija bendradarbiaudama su Baltijos pažangų technologijų institutu, Šiaulių miesto ir regiono gimnazijomis organizavo mokslo ir technologijų populiarinimo renginį „Virtualios medijų dirbtuvės“. Renginio metu buvo atskleidžiamos mokslo ir technologijų galimybės, pabrėžiamas jų aktualumas šiandien, atsakingo naudojimo svarba ir gebėjimai jas taikyti praktinėje veikloje. Renginyje dalyvavo vyresniųjų klasių moksleiviai, kuriems svarbios jų ateities karjeros galimybės ir pasirinkimų alternatyvos.

Projekto „Virtualios medijų virtuvės“ veiklos buvo nukreiptos tiek į „minkštųjų“ įgūdžių, tokių kaip socialinis dialogas tarp mokytojo ir mokinio, lyderystė, bendruomeniškumas, darbo komandoje įgūdžiai, tobulinimą, tiek į moksleivių praktinių įgūdžių vystymą bei mokymąsi dirbti Skech up programa, kuriant virtualius trimačius (3D) savo mokyklos modelius. Svarbu paminėti, kad paskaitos vyko tiek tiesioginiu būdu susitinkant kolegijoje, tiek dalyvaujant mokymuose nuotolinių būdu. Tokiu būdu moksleiviai ne tik gilino virtualių trimačių objektų kūrimo žinias, bet ir buvo ugdomas jų savarankiškumas, organizuotumo bei laiko planavimo įgūdžiai. Šiaurės Lietuvos kolegija suteikė galimybę moksleiviams išbandyti šiuolaikinę ir inovatyvią studijų formą – virtualų nuotolinį mokymąsi – studijuok kur esi. Studijos nuotoliniu būdu suteikia galimybę dirbant ir gyvenant užsienyje įgyti kokybišką išsilavinimą Lietuvoje.

Šiaurės Lietuvos kolegijos studentai ar prie kolegijos organizuojamų veiklų prisijungiantys moksleiviai gali naudotis naujausia profesionalia foto ir vaizdo technine įranga (foto/video studija), mokosi dirbti su foto montažo bei 3D modeliavimo programomis. Naudojant modernią infrastruktūrą kiekvienam vartotojui sukuriamos nuotolinės virtualios darbo vietos (VDI). Kolegija prisideda prie atsakingo naujųjų technologijų naudojimo siūlydama ne tik inovatyvias ir perspektyvias studijų programas, bet ir studijų būdus – jau antrus metus studentai gali pasirinkti tiek nuolatines dienines ar ištęstinės formos studijas, tiek mokytis nuotoliniu būdu.

Projektas buvo vykdomas pagal projekto - Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto vykdomą projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema" (VP1-3.2- ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 - 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Studijos ten – kur tu esi

Augantis tarptautinis mobilumas, globalizacijos procesai ir nuotolinio mokymosi įsigalėjimas – iššūkis tiek besimokančiajam, tiek pedagogui. skaityti »

Populiariausi straipsniai

SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“

Tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“ SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“. skaityti »

Ekspertai: Lietuvos mokslo taryba diskriminuoja socialinius mokslus

Lietuvos mokslo tarybos (LMT) keliami reikalavimai eliminuoja šalies socialinių mokslų atstovus iš mokslo tyrimų finansavimo. skaityti »

KTU studijų prorektorė J. Šiugždinienė: konkuruodami tarpusavyje, pralaimime kovą tarptautinėje aukštojo mokslo erdvėje

Jau visi pavargo nuo diskusijų apie universitetų susijungimus – belieka laukti Vyriausybės politinės valios kuo greičiau priimti racionalius sprendimus. skaityti »

Didžiausioje Lietuvos mokslinių tyrimų įstaigoje tobulinamas atominių jėgų mikroskopas

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai sukūrė unikalų būdą didesne sparta gauti atominių jėgų mikroskopo vaizdus. skaityti »

SMK plečia tarptautinį bendradarbiavimą

Socialinių mokslų kolegija, siekdama suteikti SMK bendruomenės nariams kuo įvairesnės globalios patirties, užmezgė ryšius su žinomomis ir gerai vertinamomis institucijomis Lotynų Amerikoje, Azijoje, Balkanų ir kitose Europos šalyse. skaityti »

Ar lengva būti jaunuoju mokslininku Lietuvoje?

Viešojoje erdvėje nuolat pasigirsta diskusijos apie į užsienį „nutekančius“ jaunuosius Lietuvos protus. skaityti »

Aukštųjų mokyklų tinklo pertvarka leis efektyviau panaudoti mokslui ir studijoms skiriamas lėšas

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos studentų sąjungos tarybos atstovais. skaityti »

Bus tariamasi dėl mokytojų rengimo koncepcijos

Švietimo ir mokslo ministerijoje bus aptariami ir apibendrinti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl Nacionalinės mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų. skaityti »

Paskirtos šešios Lietuvos mokslo premijos

Geriausiems mokslininkams paskirtos šešios 2016 m. Lietuvos mokslo premijos. skaityti »

Kodėl ambicingiems studentams reikalingi karjeros mentoriai?

Kiekvieno asmens karjeroje mentoriaus vaidmuo kuria didžiulę vertę. Žmogus savo gyvenime turėjęs mentorių yra labiau motyvuotas, daug greičiau ir sėkmingiau adaptuojasi darbo rinkoje, jam lengviau sekasi užmegzti naujas pažintis. skaityti »