Naujųjų technologijų naudojimas kuria jaunimo ateitį

Publikuota: 2014 m. sausio 23 d. ketvirtadienis

 

Šiaurės Lietuvos kolegija turėdama modernią infrastruktūrą ir technologinės pakraipos programų (Multimedijų technologijos, Kompiuterinių tinklų administravimas) siekia, kad naujosios technologijos būtų naudojamos sąmoningai, kad jų rezultatai palengvintų žmogaus gyvenimą ir informacijos sklaidą.

Nuo 2013 m. rugsėjo mėnesio Šiaurės Lietuvos kolegija bendradarbiaudama su Baltijos pažangų technologijų institutu, Šiaulių miesto ir regiono gimnazijomis organizavo mokslo ir technologijų populiarinimo renginį „Virtualios medijų dirbtuvės“. Renginio metu buvo atskleidžiamos mokslo ir technologijų galimybės, pabrėžiamas jų aktualumas šiandien, atsakingo naudojimo svarba ir gebėjimai jas taikyti praktinėje veikloje. Renginyje dalyvavo vyresniųjų klasių moksleiviai, kuriems svarbios jų ateities karjeros galimybės ir pasirinkimų alternatyvos.

Projekto „Virtualios medijų virtuvės“ veiklos buvo nukreiptos tiek į „minkštųjų“ įgūdžių, tokių kaip socialinis dialogas tarp mokytojo ir mokinio, lyderystė, bendruomeniškumas, darbo komandoje įgūdžiai, tobulinimą, tiek į moksleivių praktinių įgūdžių vystymą bei mokymąsi dirbti Skech up programa, kuriant virtualius trimačius (3D) savo mokyklos modelius. Svarbu paminėti, kad paskaitos vyko tiek tiesioginiu būdu susitinkant kolegijoje, tiek dalyvaujant mokymuose nuotolinių būdu. Tokiu būdu moksleiviai ne tik gilino virtualių trimačių objektų kūrimo žinias, bet ir buvo ugdomas jų savarankiškumas, organizuotumo bei laiko planavimo įgūdžiai. Šiaurės Lietuvos kolegija suteikė galimybę moksleiviams išbandyti šiuolaikinę ir inovatyvią studijų formą – virtualų nuotolinį mokymąsi – studijuok kur esi. Studijos nuotoliniu būdu suteikia galimybę dirbant ir gyvenant užsienyje įgyti kokybišką išsilavinimą Lietuvoje.

Šiaurės Lietuvos kolegijos studentai ar prie kolegijos organizuojamų veiklų prisijungiantys moksleiviai gali naudotis naujausia profesionalia foto ir vaizdo technine įranga (foto/video studija), mokosi dirbti su foto montažo bei 3D modeliavimo programomis. Naudojant modernią infrastruktūrą kiekvienam vartotojui sukuriamos nuotolinės virtualios darbo vietos (VDI). Kolegija prisideda prie atsakingo naujųjų technologijų naudojimo siūlydama ne tik inovatyvias ir perspektyvias studijų programas, bet ir studijų būdus – jau antrus metus studentai gali pasirinkti tiek nuolatines dienines ar ištęstinės formos studijas, tiek mokytis nuotoliniu būdu.

Projektas buvo vykdomas pagal projekto - Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto vykdomą projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema" (VP1-3.2- ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 - 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Studijos ten – kur tu esi

Augantis tarptautinis mobilumas, globalizacijos procesai ir nuotolinio mokymosi įsigalėjimas – iššūkis tiek besimokančiajam, tiek pedagogui. skaityti »

Populiariausi straipsniai

VDU ir LEU pasirašys integracijos sutartį

Vasario 6 d., pirmadienį, 11.30 val. bus pasirašyta VDU ir LEU integracijos sutartis. skaityti »

Kviečiame susipažinti su LEU studentų ir dėstytojų sukurtais interaktyviais žemėlapiais

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentai ir dėstytojai aktyviai taiko geografines informacines sistemas (GIS), kuria ir viešina interaktyvius žemėlapius skaityti »

VU genetikai siūlo naują vėžio diagnostikos metodą

„Vėžio prigimtį, vystymosi mechanizmus tyrinėju daugelį metų, bet molekuliniu lygmeniu pradėjome dirbti ne taip ir seniai“, – sako Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė Sonata Jarmalaitė. skaityti »

VGTU studento komanda sukūrė virtualų „Tesla Motors“ gigafabriką

Vilniuje fejerverkais ir perkirpta raudona juostele pažymėtas JAV elektromobilių gamintojo „Tesla Motors“ gigafabriko atidarymas. skaityti »

VU Gyvybės mokslų centras – tarp geriausių pasaulio architektūros projektų

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro projektas susilaukė pasaulio žiniasklaidos dėmesio – prestižinio architektūros žurnalo „ArchDaily” konkurse jis nominuotas geriausio 2017 m. kultūros objekto kategorijoje. skaityti »

Kauno studentai sukūrė autonominio vežimėlio oro uostui prototipą

Oro uostą, kuriame skubančių žmonių – mažiau, eilės – trumpesnės, o kelioniniai lagaminai patys pasiekia bagažo atidavimo punktą, šiandien įsivaizduoti sunku. skaityti »

VGTU inžinerijos licėjaus mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą

2017 m. sausio 26 d., VGTU inžinerijos licėjaus 1-4 klasių mokiniai pasiekė Lietuvos rekordą – sužaidė didžiausiame šachmatų turnyre Lietuvoje. skaityti »

Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas keliama priėmimo kartelė

Kaip numatyta 2016 m. priimtame Mokslo ir studijų įstatyme, Švietimo ir mokslo ministerija pirmą kartą nustato mažiausią konkursinį balą stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas. skaityti »

KTU subūrė Europos inovatyvių universitetų vadovus

Kauno technologijos universitetas (KTU) dalinasi patirtimi su giminingomis užsienio aukštojo mokslo įstaigomis. skaityti »

Kurdami skiauteručius mokslininkai garsina Lietuvą

Aleksandro Stulginskio universiteto profesoriai Simas Gliožeris ir Alfonsas Sigitas Tamošiūnas, kurdami naujas dekoratyvinių augalų veisles, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. skaityti »