Naujųjų technologijų naudojimas kuria jaunimo ateitį

Publikuota: 2014 m. sausio 23 d. ketvirtadienis

 

Šiaurės Lietuvos kolegija turėdama modernią infrastruktūrą ir technologinės pakraipos programų (Multimedijų technologijos, Kompiuterinių tinklų administravimas) siekia, kad naujosios technologijos būtų naudojamos sąmoningai, kad jų rezultatai palengvintų žmogaus gyvenimą ir informacijos sklaidą.

Nuo 2013 m. rugsėjo mėnesio Šiaurės Lietuvos kolegija bendradarbiaudama su Baltijos pažangų technologijų institutu, Šiaulių miesto ir regiono gimnazijomis organizavo mokslo ir technologijų populiarinimo renginį „Virtualios medijų dirbtuvės“. Renginio metu buvo atskleidžiamos mokslo ir technologijų galimybės, pabrėžiamas jų aktualumas šiandien, atsakingo naudojimo svarba ir gebėjimai jas taikyti praktinėje veikloje. Renginyje dalyvavo vyresniųjų klasių moksleiviai, kuriems svarbios jų ateities karjeros galimybės ir pasirinkimų alternatyvos.

Projekto „Virtualios medijų virtuvės“ veiklos buvo nukreiptos tiek į „minkštųjų“ įgūdžių, tokių kaip socialinis dialogas tarp mokytojo ir mokinio, lyderystė, bendruomeniškumas, darbo komandoje įgūdžiai, tobulinimą, tiek į moksleivių praktinių įgūdžių vystymą bei mokymąsi dirbti Skech up programa, kuriant virtualius trimačius (3D) savo mokyklos modelius. Svarbu paminėti, kad paskaitos vyko tiek tiesioginiu būdu susitinkant kolegijoje, tiek dalyvaujant mokymuose nuotolinių būdu. Tokiu būdu moksleiviai ne tik gilino virtualių trimačių objektų kūrimo žinias, bet ir buvo ugdomas jų savarankiškumas, organizuotumo bei laiko planavimo įgūdžiai. Šiaurės Lietuvos kolegija suteikė galimybę moksleiviams išbandyti šiuolaikinę ir inovatyvią studijų formą – virtualų nuotolinį mokymąsi – studijuok kur esi. Studijos nuotoliniu būdu suteikia galimybę dirbant ir gyvenant užsienyje įgyti kokybišką išsilavinimą Lietuvoje.

Šiaurės Lietuvos kolegijos studentai ar prie kolegijos organizuojamų veiklų prisijungiantys moksleiviai gali naudotis naujausia profesionalia foto ir vaizdo technine įranga (foto/video studija), mokosi dirbti su foto montažo bei 3D modeliavimo programomis. Naudojant modernią infrastruktūrą kiekvienam vartotojui sukuriamos nuotolinės virtualios darbo vietos (VDI). Kolegija prisideda prie atsakingo naujųjų technologijų naudojimo siūlydama ne tik inovatyvias ir perspektyvias studijų programas, bet ir studijų būdus – jau antrus metus studentai gali pasirinkti tiek nuolatines dienines ar ištęstinės formos studijas, tiek mokytis nuotoliniu būdu.

Projektas buvo vykdomas pagal projekto - Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto vykdomą projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema" (VP1-3.2- ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 - 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Studijos ten – kur tu esi

Augantis tarptautinis mobilumas, globalizacijos procesai ir nuotolinio mokymosi įsigalėjimas – iššūkis tiek besimokančiajam, tiek pedagogui. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »