Naujųjų technologijų naudojimas kuria jaunimo ateitį

Publikuota: 2014 m. sausio 23 d. ketvirtadienis

 

Šiaurės Lietuvos kolegija turėdama modernią infrastruktūrą ir technologinės pakraipos programų (Multimedijų technologijos, Kompiuterinių tinklų administravimas) siekia, kad naujosios technologijos būtų naudojamos sąmoningai, kad jų rezultatai palengvintų žmogaus gyvenimą ir informacijos sklaidą.

Nuo 2013 m. rugsėjo mėnesio Šiaurės Lietuvos kolegija bendradarbiaudama su Baltijos pažangų technologijų institutu, Šiaulių miesto ir regiono gimnazijomis organizavo mokslo ir technologijų populiarinimo renginį „Virtualios medijų dirbtuvės“. Renginio metu buvo atskleidžiamos mokslo ir technologijų galimybės, pabrėžiamas jų aktualumas šiandien, atsakingo naudojimo svarba ir gebėjimai jas taikyti praktinėje veikloje. Renginyje dalyvavo vyresniųjų klasių moksleiviai, kuriems svarbios jų ateities karjeros galimybės ir pasirinkimų alternatyvos.

Projekto „Virtualios medijų virtuvės“ veiklos buvo nukreiptos tiek į „minkštųjų“ įgūdžių, tokių kaip socialinis dialogas tarp mokytojo ir mokinio, lyderystė, bendruomeniškumas, darbo komandoje įgūdžiai, tobulinimą, tiek į moksleivių praktinių įgūdžių vystymą bei mokymąsi dirbti Skech up programa, kuriant virtualius trimačius (3D) savo mokyklos modelius. Svarbu paminėti, kad paskaitos vyko tiek tiesioginiu būdu susitinkant kolegijoje, tiek dalyvaujant mokymuose nuotolinių būdu. Tokiu būdu moksleiviai ne tik gilino virtualių trimačių objektų kūrimo žinias, bet ir buvo ugdomas jų savarankiškumas, organizuotumo bei laiko planavimo įgūdžiai. Šiaurės Lietuvos kolegija suteikė galimybę moksleiviams išbandyti šiuolaikinę ir inovatyvią studijų formą – virtualų nuotolinį mokymąsi – studijuok kur esi. Studijos nuotoliniu būdu suteikia galimybę dirbant ir gyvenant užsienyje įgyti kokybišką išsilavinimą Lietuvoje.

Šiaurės Lietuvos kolegijos studentai ar prie kolegijos organizuojamų veiklų prisijungiantys moksleiviai gali naudotis naujausia profesionalia foto ir vaizdo technine įranga (foto/video studija), mokosi dirbti su foto montažo bei 3D modeliavimo programomis. Naudojant modernią infrastruktūrą kiekvienam vartotojui sukuriamos nuotolinės virtualios darbo vietos (VDI). Kolegija prisideda prie atsakingo naujųjų technologijų naudojimo siūlydama ne tik inovatyvias ir perspektyvias studijų programas, bet ir studijų būdus – jau antrus metus studentai gali pasirinkti tiek nuolatines dienines ar ištęstinės formos studijas, tiek mokytis nuotoliniu būdu.

Projektas buvo vykdomas pagal projekto - Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto vykdomą projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema" (VP1-3.2- ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 - 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Studijos ten – kur tu esi

Augantis tarptautinis mobilumas, globalizacijos procesai ir nuotolinio mokymosi įsigalėjimas – iššūkis tiek besimokančiajam, tiek pedagogui. skaityti »

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »