Naujųjų technologijų naudojimas kuria jaunimo ateitį

Publikuota: 2014 m. sausio 23 d. ketvirtadienis

 

Šiaurės Lietuvos kolegija turėdama modernią infrastruktūrą ir technologinės pakraipos programų (Multimedijų technologijos, Kompiuterinių tinklų administravimas) siekia, kad naujosios technologijos būtų naudojamos sąmoningai, kad jų rezultatai palengvintų žmogaus gyvenimą ir informacijos sklaidą.

Nuo 2013 m. rugsėjo mėnesio Šiaurės Lietuvos kolegija bendradarbiaudama su Baltijos pažangų technologijų institutu, Šiaulių miesto ir regiono gimnazijomis organizavo mokslo ir technologijų populiarinimo renginį „Virtualios medijų dirbtuvės“. Renginio metu buvo atskleidžiamos mokslo ir technologijų galimybės, pabrėžiamas jų aktualumas šiandien, atsakingo naudojimo svarba ir gebėjimai jas taikyti praktinėje veikloje. Renginyje dalyvavo vyresniųjų klasių moksleiviai, kuriems svarbios jų ateities karjeros galimybės ir pasirinkimų alternatyvos.

Projekto „Virtualios medijų virtuvės“ veiklos buvo nukreiptos tiek į „minkštųjų“ įgūdžių, tokių kaip socialinis dialogas tarp mokytojo ir mokinio, lyderystė, bendruomeniškumas, darbo komandoje įgūdžiai, tobulinimą, tiek į moksleivių praktinių įgūdžių vystymą bei mokymąsi dirbti Skech up programa, kuriant virtualius trimačius (3D) savo mokyklos modelius. Svarbu paminėti, kad paskaitos vyko tiek tiesioginiu būdu susitinkant kolegijoje, tiek dalyvaujant mokymuose nuotolinių būdu. Tokiu būdu moksleiviai ne tik gilino virtualių trimačių objektų kūrimo žinias, bet ir buvo ugdomas jų savarankiškumas, organizuotumo bei laiko planavimo įgūdžiai. Šiaurės Lietuvos kolegija suteikė galimybę moksleiviams išbandyti šiuolaikinę ir inovatyvią studijų formą – virtualų nuotolinį mokymąsi – studijuok kur esi. Studijos nuotoliniu būdu suteikia galimybę dirbant ir gyvenant užsienyje įgyti kokybišką išsilavinimą Lietuvoje.

Šiaurės Lietuvos kolegijos studentai ar prie kolegijos organizuojamų veiklų prisijungiantys moksleiviai gali naudotis naujausia profesionalia foto ir vaizdo technine įranga (foto/video studija), mokosi dirbti su foto montažo bei 3D modeliavimo programomis. Naudojant modernią infrastruktūrą kiekvienam vartotojui sukuriamos nuotolinės virtualios darbo vietos (VDI). Kolegija prisideda prie atsakingo naujųjų technologijų naudojimo siūlydama ne tik inovatyvias ir perspektyvias studijų programas, bet ir studijų būdus – jau antrus metus studentai gali pasirinkti tiek nuolatines dienines ar ištęstinės formos studijas, tiek mokytis nuotoliniu būdu.

Projektas buvo vykdomas pagal projekto - Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto vykdomą projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema" (VP1-3.2- ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 - 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Studijos ten – kur tu esi

Augantis tarptautinis mobilumas, globalizacijos procesai ir nuotolinio mokymosi įsigalėjimas – iššūkis tiek besimokančiajam, tiek pedagogui. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »