Naujus metus VGTU pasitinka gavęs tarptautinį trijų žvaigždučių kokybės įvertinimą

Publikuota: 2012 m. gruodžio 27 d. ketvirtadienis

 

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) atlikus tarptautinį QS Stars aukštojo mokslo kokybės auditą, universitetui skirtas 3 žvaigždučių įvertinimas. Net trijose veiklos srityse (studijų, infrastruktūros ir inovacijų) VGTU buvo įvertintas aukščiausiu – 5 žvaigždučių įvertinimu.

„QS Stars vertinimo sistema, pasitelkiant detalesnę analizę, tiksliau įvertina universitetų veiklą. Įvertinimus gavę universitetai gali akcentuoti savo pažangą konkrečiose srityse, į kurias galėjo būti neatsižvelgta sudarant bendrą universitetų reitingą. Šiuo atveju Vilniaus Gedimino technikos universitetui buvo suteiktas trijų žvaigždučių bendras įvertinimas, kurį garantavo aukščiausi įvertinimai studijų, infrastruktūros ir inovacijų srityse. Be to, VGTU skiriamas dėmesys aplinkos apsaugai bei bendruomeniškumui leidžia teigti, kad tai iš tiesų Europietiškas universitetas“, – apibendrindamas VGTU rezultatus teigė QS Intelligence Unit vadovas Ben Sowter.

Tuo tarpu VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas pastebėjo, kad globalioje rinkoje svarbus yra ne tik tikslus, bet ir vienodas vertinimas. „Iki šiol Lietuvos universitetai nebuvo įvertinti pagal tuos pačius tarptautinius kriterijus, todėl buvo sunku juos palyginti su kitais pasaulio universitetais. QS Stars išorinio vertinimo rezultatai leidžia universitetams efektyviau ir skaidriai konkuruoti tarptautinėje aukštojo mokslo erdvėje, nes šie rezultatai nepalieka vietos įvairioms spekuliacijoms“, – teigė VGTU rektorius.

Po prestižinio pasaulio universitetų reitingo QS World Universities Ranking paskelbto 2012/2013 m. m. geriausių universitetų 700–uko, vienintelis iš Baltijos šalių į jį patekęs technikos universitetas yra VGTU. Į šį reitingą taip pat patenka Vilniaus universitetas ir Vytauto didžiojo universitetas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »