Neformaliojo švietimo krepšeliu reikia pasinaudoti iki spalio 1 dienos

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 17 d. ketvirtadienis

Tėveliai, norintys pasinaudoti valstybės skiriamu finansavimu neformaliajam vaikų švietimui, turėtų suskubti. Paslaugų sutartis su neformaliojo vaikų švietimo teikėjais – organizacijomis ar laisvaisiais mokytojais – būtina sudaryti iki 2015 m. spalio 1 dienos.

Nuo 2015 m. spalio 1 d. iki gruodžio 31 d. neformaliajam vaikų švietimui skiriamas tikslinis valstybės finansavimas – krepšelis. Trims paskutiniams šių metų mėnesiams – spaliui, lapkričiui, gruodžiu – kiekvienam neformaliojo švietimo veiklas lankančiam moksleiviui teikiama iki 15 Eurų kiekvieną mėnesį (suma gali kisti savivaldybės sprendimu) vienai pasirinktai veiklai finansuoti. Krepšelis suteikiamas vieną kartą 3 mėn. laikotarpiui.

Tikimasi, kad skiriamos lėšos padidins neformaliojo švietimo veiklas lankančių vaikų skaičių, šių veiklų įvairovę bei prieinamumą ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir rajonuose.

„Ten, kur atsiranda konkurencija, atsiras ir kokybė, – teigia Valdas Jankauskas, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras direktorius. – Vaikai ugdysis gebėjimus, kuriems mokykla, dėl intensyvių programų, negali suteikti tinkamo dėmesio“.

Pasak V. Jankausko, mokykla suteikia žinias, neformalusis švietimas turi suteikti visą kitą.

Būtent jis padeda vaikams labiau atsiskleisti – pažinti ir vystyti savo stipriąsias savybes, ugdytis asmenines ir socialines kompetencijas.

Tėvams reikėtų atkreipti dėmesį, kad ne visos neformaliojo švietimo veiklos gali gauti tikslinį valstybės finansavimą – krepšelį. Krepšelis yra skiriamas mokyklinio amžiaus vaikams, kurie dalyvauja akredituotose programose, kurių trukmė ne kaip mažiau 2 akad. val. per savaitę arba 8 akad. val. per mėnesį.

Informacija apie programas, kuriose vaikai gali dalyvauti ir gauti tikslinį valstybės finansavimą, skelbiama savivaldybių puslapiuose, www.aikos.smm.lt rubrikoje „Vaikams“ ir neformaliojo vaikų švietimo teikėjų puslapiuose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »