Nevalstybinės aukštosios mokyklos gali teikti paraiškas unikalioms studijų programoms finansuoti

Publikuota: 2012 m. gruodžio 13 d. ketvirtadienis

Stojantieji į unikalias specialybes nevalstybiniuose universitetuose ir kolegijose galės gauti studijų krepšelius. Nevalstybinės aukštosios mokyklos kviečiamos teikti paraiškas išskirtinių studijų programoms finansuoti.

Lietuvos ūkiui reikalingų specialistų, kurių nerengia valstybinės aukštosios mokyklos, finansavimo tvarką lapkričio mėnesį patvirtino Vyriausybė įgyvendinant šį pavasarį pagal Konstitucinio Teismo išaiškinimą pakoreguotą Mokslo ir studijų įstatymą. Kaip numato įstatymas, atsižvelgiant į valstybės poreikius ir finansines galimybes, biudžeto lėšos gali būti skiriamos studijoms nevalstybinėse aukštosiose mokyklose, jeigu tam tikri specialistai dėl objektyvių aplinkybių negali būti parengti valstybinėse aukštosiose mokyklose.

Nevalstybinės aukštosios mokyklos, siekiančios gauti studijų krepšelius unikalioms specialybėms, gruodžio 13–23 dienomis turi teikti paraiškas Švietimo ir mokslo ministerijai. Paraiškas iki sausio 15 d. nagrinės speciali atrankos komisija.

Be studijų programos duomenų ir jos išskirtinumo pagrindimo, paraiškose turės būti pateiktos bendradarbiaujančių rengiant specialistus socialinių partnerių pageidaujamos absolvento kompetencijos bei argumentai, pagrindžiantys specialistų poreikį.

Atrinktas studijų programas, į kurias stojantieji galės gauti valstybės finansavimą, švietimo ir mokslo ministras tvirtins trejiems metams.

Finansavimo tvarka galios Lietuvoje veikiantiems privatiems universitetams ir kolegijoms bei užsienio aukštųjų mokyklų filialams priimant studentus į bakalauro ir magistro studijas.

Unikalios pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų programos dėl valstybės finansavimo konkuruos bendrajame priėmime kartu su valstybinėmis aukštosiomis mokyklomis. Į antrosios pakopos studijas aukštosios mokyklos studentus priims savo nustatyta tvarka.

Gegužės mėnesį pagal Konstitucinio teismo pataisas pakoregavus Mokslo ir studijų įstatymą, nuo šių metų priėmimo stojantieji studijų krepšelių neštis į nevalstybines aukštąsias mokyklas bendra tvarka nebegali, geriausi stojantieji gali gauti valstybės skiriamas stipendijas studijų kainai sumokėti. Unikalių specialybių išskyrimas leis valstybės finansavimą gauti stojant į tam tikras nevalstybinių aukštųjų mokyklų programas.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiarėja techniškųjų mokslų studijų programos

Techniškųjų mokslų populiarumas, palyginti su praėjusiais metais, padidėjo 5 proc. Pagal pirmąjį pageidavimą juos rinkosi 3305 stojantieji (pernai – 3158). skaityti »

Populiariausi straipsniai

Europos kosmoso agentūroje – KTU doktorantė

Kauno technologijos universiteto (KTU) Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto Mikrosistemų ir nanotechnologijų mokslo centro (MGF MNMC) doktorantė Nora Šlekienė laimėjo konkursą stažuotei Europos kosmoso agentūroje (EKA). skaityti »

Prezidentė skelbs Bibliotekų metų pradžią

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį, vasario 12 d., Vilniaus universitete paskelbs Bibliotekų metų pradžią. skaityti »

Pasaulio universitetų reitinge – Mykolo Romerio universiteto šuolis

Nacionalinės mokslinių tyrimų tarybos (Consejo Superior de Investigaciones Cientificas – CSIC) įkurta Kibermetrikos laboratorija (Cybermetrics Lab) kas pusmetį atnaujina ir paskelbia pasaulio universitetų reitingą „Webometrics“ pagal universitetų aktyvumą pasauliniame internetiniame tinkle. skaityti »

VU garbės daktaro vardai – už Lietuvos laisvės ir mokslo pažangą

Vasario 11 d. 15 val. Šv. Jonų bažnyčioje bus suteikti Vilniaus universiteto garbės daktaro vardai. Už išskirtinį indėlį į Lietuvos nepriklausomybės įtvirtinimą tarptautinėje erdvėje VU pagerbs Islandijos politiką, ekonomistą ir diplomatą Jóną Baldviną Hannibalssoną. skaityti »

Bibliotekų metais Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka užbaigia pagrindinio pastato rekonstrukciją

2016 metai Lietuvoje skirti bibliotekoms. Šūkiu „Stiprios bibliotekos, stipri visuomenė“ išreiškiama Bibliotekų metų idėja: siekiama bendruomenėse stiprinti bibliotekų identitetą, pristatyti ir populiarinti bibliotekų paslaugas, aktyvinti bendradarbiavimą tarptautiniu mastu, taip pat skatinti skaitymą ir formuoti teigiamą požiūrį į jį. skaityti »

Konkurse „ARTech 2016“ mokiniams duris atvers pusšimtis inžinerinių įmonių

Norėdami padėti moksleiviams atrasti inžineriją, jos grožį, galimybes, technologijų pažangą ir inovacijas, Švietimo ir mokslo ministerija, Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) ir Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija (LINPRA) skelbia konkursą „ARTech 2016“. skaityti »

Saugaus interneto savaitė: saugiai elgtis internete vaikus mokys 35 specialistai

Lietuvos mokyklose prasideda Saugaus interneto savaitė. Jos metu daugiau nei 25 įmonių specialistai vyks į susitikus su moksleiviais, kurių metu pasakos apie saugų bendravimą ir naršymą internete. skaityti »

Didesnis IT studijų finansavimas – galimybė, kurios verslas seniai laukė

Gali būti, kad jau greitai Lietuvos aukštąsias mokyklas paliks vis daugiau studentų, rankose laikančių technologinių mokslų diplomą. skaityti »

Lietuvos edukologijos universitetas organizuoja taupiausio bendrabučio konkursą

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) galvoja apie ateitį ir kviečia bendrabučiuose gyvenančius universiteto studentus dalyvauti taupiausio bendrabučio konkurse. Tai naujas konkurso, vykstančio nuo 2013 metų, etapas. skaityti »

Paaiškėjo geriausiai informatiką išmanantys šalies moksleiviai

Paskutinę sausio dieną surengtas informatikos ir informatinio mąstymo konkurso „Bebras“ II etapas. Jame paaiškėjo geriausieji ir gabiausieji informatikai. skaityti »