Nevalstybinės aukštosios mokyklos gali teikti paraiškas unikalioms studijų programoms finansuoti

Publikuota: 2012 m. gruodžio 13 d. ketvirtadienis

Stojantieji į unikalias specialybes nevalstybiniuose universitetuose ir kolegijose galės gauti studijų krepšelius. Nevalstybinės aukštosios mokyklos kviečiamos teikti paraiškas išskirtinių studijų programoms finansuoti.

Lietuvos ūkiui reikalingų specialistų, kurių nerengia valstybinės aukštosios mokyklos, finansavimo tvarką lapkričio mėnesį patvirtino Vyriausybė įgyvendinant šį pavasarį pagal Konstitucinio Teismo išaiškinimą pakoreguotą Mokslo ir studijų įstatymą. Kaip numato įstatymas, atsižvelgiant į valstybės poreikius ir finansines galimybes, biudžeto lėšos gali būti skiriamos studijoms nevalstybinėse aukštosiose mokyklose, jeigu tam tikri specialistai dėl objektyvių aplinkybių negali būti parengti valstybinėse aukštosiose mokyklose.

Nevalstybinės aukštosios mokyklos, siekiančios gauti studijų krepšelius unikalioms specialybėms, gruodžio 13–23 dienomis turi teikti paraiškas Švietimo ir mokslo ministerijai. Paraiškas iki sausio 15 d. nagrinės speciali atrankos komisija.

Be studijų programos duomenų ir jos išskirtinumo pagrindimo, paraiškose turės būti pateiktos bendradarbiaujančių rengiant specialistus socialinių partnerių pageidaujamos absolvento kompetencijos bei argumentai, pagrindžiantys specialistų poreikį.

Atrinktas studijų programas, į kurias stojantieji galės gauti valstybės finansavimą, švietimo ir mokslo ministras tvirtins trejiems metams.

Finansavimo tvarka galios Lietuvoje veikiantiems privatiems universitetams ir kolegijoms bei užsienio aukštųjų mokyklų filialams priimant studentus į bakalauro ir magistro studijas.

Unikalios pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų programos dėl valstybės finansavimo konkuruos bendrajame priėmime kartu su valstybinėmis aukštosiomis mokyklomis. Į antrosios pakopos studijas aukštosios mokyklos studentus priims savo nustatyta tvarka.

Gegužės mėnesį pagal Konstitucinio teismo pataisas pakoregavus Mokslo ir studijų įstatymą, nuo šių metų priėmimo stojantieji studijų krepšelių neštis į nevalstybines aukštąsias mokyklas bendra tvarka nebegali, geriausi stojantieji gali gauti valstybės skiriamas stipendijas studijų kainai sumokėti. Unikalių specialybių išskyrimas leis valstybės finansavimą gauti stojant į tam tikras nevalstybinių aukštųjų mokyklų programas.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiarėja techniškųjų mokslų studijų programos

Techniškųjų mokslų populiarumas, palyginti su praėjusiais metais, padidėjo 5 proc. Pagal pirmąjį pageidavimą juos rinkosi 3305 stojantieji (pernai – 3158). skaityti »

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »