Nuo kitų mokslo metų mokyklos galės pasirinkti daugiau prevencinių programų

Publikuota: 2014 m. birželio 9 d. pirmadienis

Nuo kitų mokslo metų mokyklos galės pasirinkti ir įgyvendinti dar keturias naujas akredituotas prevencines programas. Trys programos skirtos įvairaus amžiaus mokiniams, viena – tėvams.

Vaiko emocijų išraiškos kontrolės (VEIK) ugdymo programa padės vaikams suprasti minčių, jausmų ir elgesio ryšius, mokys stebėti savo emocines būsenas, stiprinti impulsų kontrolę, keisti nepriimtiną elgesį, ugdys atsparumą stresui. Programos kūrėjai teigia, kad ugdyti savo emocinį intelektą taip pat svarbu, kaip ir lavinti protą. Mokslininkai yra nustatę, kad vaikai, stokojantys emocinės kompetencijos, prasčiau mokosi, dažniau praleidinėja pamokas.    

Šeštokams ir septintokams skirtoje psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencinėje programoje „Gyvai“ bus mokoma, kaip veiksmingai atsispirti neigiamai bendraamžių įtakai: kritiškai mąstyti, argumentuotai apginti savo nuomonę ir kt. Programoje dalyvaujančių mokinių tėvai bus kviečiami dalyvauti praktiniuose seminaruose.  

Programa „Mentorystė“ – tai metų trukmės programa, kurioje kviečiami dalyvauti 12–14 metų paaugliai ir mentoriai – savanoriai. Savanoriai savo laisvu laiku bendrauja su paaugliais ir padeda susiformuoti sveikos gyvensenos įgūdžius. Šios programos tikslai – skatinti teigiamų socialinių ryšių atsiradimą, sveiką gyvenseną, stabdyti narkomanijos plitimą ir kt. Norintieji tapti mentoriais turės dalyvauti specialiuose kursuose.

Tėvų mokymo programa STEP – tai įvairaus amžiaus vaikų tėvams skirta programa, draugėn suburianti panašių rūpesčių turinčius tėvus. Jie galės dalytis vaikų auklėjimo problemomis, drauge ieškoti sprendimo variantų, mokytis pozityvių bendravimo su vaikais būdų.

Šias programas, išrinkęs iš siūlytų 17-os, akreditavo Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras. Mokyklos, norinčios nuo ateinančių mokslo metų įgyvendinti minėtas prevencines programas, turėtų kreiptis į programų vykdytojus arba Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centrą.

Prevencines programas Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras akredituoja įgyvendindamas ES projektą „Saugios aplinkos mokykloje kūrimas“. Akredituojant įvertinamos ir atrenkamos veiksmingos, valstybinę švietimo politiką ir jos įgyvendinimo strategiją atitinkančios programos

Šiuo metu projekto „Saugios aplinkos mokykloje kūrimas“ lėšomis mokyklose įgyvendinamos šios prevencinės programos: „Zipio draugai“, „Obuolio draugai“, „Antras žingsnis“, Olweus patyčių prevencijos programa, LIONS QUEST programa „Paauglystės kryžkelės“.   

Prevencinės programos, nukreiptos į konkrečią problemą, padeda laiku ją pastebėti ar užbėgti už akių, mokykloje sukurti psichologiškai saugią aplinką, ugdo vaikų ir suaugusiųjų atsakomybę.  

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

2015–2016 m. m. bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, tai sudaro 62,8 proc. visų šalies mokyklų. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Stipriausi Lietuvos universitetai imasi atsakomybės gerinti studijų kokybę ir didinti mokslo pažangą

Keturių šalies aukštųjų mokyklų vadovai pasirašė ketinimų protokolą įkurti Universitetų pažangos konferenciją (UPK). skaityti »

Pažymiai neatspindi tikrojo mokinių talento ir jų gabumų

Siekti kuo aukštesnio įvertinimo šiandienėje švietimo sistemoje jau tapo įprasta. Dešimtukas ar kitas teigiamas pažymys, daugelio nuomone, parodo ir įprasmina vaiko gabumus bei pastangas siekiant mokslo aukštumų. skaityti »

Valstybės finansavimas mokslui bus aiškiau susietas su rezultatais

Tikslinamas mokslo ir studijų finansavimo modelis, pagal jį valstybės finansavimas mokslo institucijoms labiau priklausys nuo rezultatų. skaityti »

Mokslininkas iš Vokietijos supažindino su naujausiais informatikos tyrimų metodais švietimo srityje

Spaudoje daugėja pranešimų, pamąstymų apie informatikos mokymo atnaujinimą Lietuvos mokyklose, apie technines galimybes. skaityti »

VU mokslininkų sukurtas prietaisas gali padėti laiku pastebėti širdies ligas

Remiantis statistika, Lietuva patenka tarp tų Europos Sąjungos šalių, kuriose mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų yra vienas didžiausių. skaityti »

Profesinis mokymas atsinaujina: mokytojai stažuosis verslo įmonėse

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia profesinio mokymo įstaigas, darbdavių asociacijas teikti paraiškas profesijos mokytojų technologinėms kompetencijoms tobulinti. skaityti »

Stresas yra neatsiejama gyvenimo dalis, būtina pažangos ir tobulėjimo sąlyga

Sausio mėnesis studentams primena ne tik apie didžiausių metų švenčių pabaigą, bet ir egzaminų sesijos pradžią. Net ir patiems gabiausiems studentams ilgos atsiskaitymų savaitės kelia nerimą, stresą ir nuovargį. skaityti »

Ministrė J. Petrauskienė: aukštųjų mokyklų tinklo konsolidacija – prielaida kilti dėstytojų atlyginimams

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) atstovais. skaityti »

MRU Teisės fakultetas padės kelti advokatų ir advokatų padėjėjų kvalifikaciją

Mykolo Romerio universitetas (MRU) tapo pirmąja institucija, kurią Lietuvos advokatūra akreditavo kaip galinčią vykdyti Advokatūros pripažįstamus kvalifikacijos kėlimo mokymus advokatams bei advokatų padėjėjams. skaityti »

VU bioinformatikų sukurtiems modeliams pasaulyje nebuvo lygių

VU Gyvybės mokslų centro bioinformatikai triumfavo pernai vykusiame konkurse CAPRI (angl. Critical Assessment of Predicted Interactions). skaityti »