Nuo kitų mokslo metų mokyklos galės pasirinkti daugiau prevencinių programų

Publikuota: 2014 m. birželio 9 d. pirmadienis

Nuo kitų mokslo metų mokyklos galės pasirinkti ir įgyvendinti dar keturias naujas akredituotas prevencines programas. Trys programos skirtos įvairaus amžiaus mokiniams, viena – tėvams.

Vaiko emocijų išraiškos kontrolės (VEIK) ugdymo programa padės vaikams suprasti minčių, jausmų ir elgesio ryšius, mokys stebėti savo emocines būsenas, stiprinti impulsų kontrolę, keisti nepriimtiną elgesį, ugdys atsparumą stresui. Programos kūrėjai teigia, kad ugdyti savo emocinį intelektą taip pat svarbu, kaip ir lavinti protą. Mokslininkai yra nustatę, kad vaikai, stokojantys emocinės kompetencijos, prasčiau mokosi, dažniau praleidinėja pamokas.    

Šeštokams ir septintokams skirtoje psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencinėje programoje „Gyvai“ bus mokoma, kaip veiksmingai atsispirti neigiamai bendraamžių įtakai: kritiškai mąstyti, argumentuotai apginti savo nuomonę ir kt. Programoje dalyvaujančių mokinių tėvai bus kviečiami dalyvauti praktiniuose seminaruose.  

Programa „Mentorystė“ – tai metų trukmės programa, kurioje kviečiami dalyvauti 12–14 metų paaugliai ir mentoriai – savanoriai. Savanoriai savo laisvu laiku bendrauja su paaugliais ir padeda susiformuoti sveikos gyvensenos įgūdžius. Šios programos tikslai – skatinti teigiamų socialinių ryšių atsiradimą, sveiką gyvenseną, stabdyti narkomanijos plitimą ir kt. Norintieji tapti mentoriais turės dalyvauti specialiuose kursuose.

Tėvų mokymo programa STEP – tai įvairaus amžiaus vaikų tėvams skirta programa, draugėn suburianti panašių rūpesčių turinčius tėvus. Jie galės dalytis vaikų auklėjimo problemomis, drauge ieškoti sprendimo variantų, mokytis pozityvių bendravimo su vaikais būdų.

Šias programas, išrinkęs iš siūlytų 17-os, akreditavo Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras. Mokyklos, norinčios nuo ateinančių mokslo metų įgyvendinti minėtas prevencines programas, turėtų kreiptis į programų vykdytojus arba Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centrą.

Prevencines programas Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras akredituoja įgyvendindamas ES projektą „Saugios aplinkos mokykloje kūrimas“. Akredituojant įvertinamos ir atrenkamos veiksmingos, valstybinę švietimo politiką ir jos įgyvendinimo strategiją atitinkančios programos

Šiuo metu projekto „Saugios aplinkos mokykloje kūrimas“ lėšomis mokyklose įgyvendinamos šios prevencinės programos: „Zipio draugai“, „Obuolio draugai“, „Antras žingsnis“, Olweus patyčių prevencijos programa, LIONS QUEST programa „Paauglystės kryžkelės“.   

Prevencinės programos, nukreiptos į konkrečią problemą, padeda laiku ją pastebėti ar užbėgti už akių, mokykloje sukurti psichologiškai saugią aplinką, ugdo vaikų ir suaugusiųjų atsakomybę.  

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Prevencines programas įgyvendino daugiau nei 60 proc. Lietuvos mokyklų

2015–2016 m. m. bent vieną prevencinę programą įgyvendino 730 bendrojo ugdymo mokyklų, tai sudaro 62,8 proc. visų šalies mokyklų. skaityti »

Populiariausi straipsniai

VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. skaityti »

7 patarimai abiturientams, kaip pasirinkti tinkamas studijas

Jau greitai Lietuvos abiturientai ne tik laikys brandos egzaminus, bet ir darys vieną svarbiausių sprendimų savo gyvenime – rinksis studijas ir kartu ir būsimą karjeros kelią. skaityti »

„LOGO“ olimpiada atskleidė tendenciją: vis daugiau merginų renkasi IT mokslus

Programavimą renkasi vis daugiau merginų. Tokią tendenciją išryškino šių metų „LOGO“ konkursas ir olimpiada, kurioje dalyvavo 106 antrų-aštuntų klasių mergaitės. skaityti »

Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? skaityti »

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai

Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai, taip pat skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kaip pedagogai žada sudominti šiuolaikinį mokinį

Skaitmeninės technologijos skinasi kelią į mokyklas ir gali atverti daugiau galimybių tiek mokiniams, tiek mokytojams, rodo bendrovės „Samsung“ vykdyta mokytojų apklausa Vokietijoje. skaityti »

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisijos (EK) remiamą projektą, finansuojamą pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“. skaityti »

VU profesorius – pirmasis Lietuvos mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesoriui Sauliui Klimašauskui paskirta prestižinė, 2,5 mln. eurų siekianti Europos mokslo tarybos (EMT) dotacija patyrusiems mokslininkams (angl. European Research Council Advanced Grant). skaityti »

Vilniaus universitete gimsta tradicija teikti Atminties diplomus

„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Taip pavadintas Vilniaus universiteto (VU) projektas, kuriuo siekiama prisiminti ir pagerbti tuos bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, kurie dėl permainingos Lietuvos istorijos, totalitarinių režimų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto, neteko galimybės baigti studijas, įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą. skaityti »

Tautinių mažumų departamentas skelbia baigiamųjų mokslo darbų konkursą

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą. skaityti »