Nuo rugsėjo 1 d. gerės apmokėjimas už mokinių darbų tikrinimą

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 13 d. trečiadienis

Nuo rugsėjo 1 d. mokytojams, dirbantiems gausesnėse klasėse, bus daugiau sumokama už mokinių darbų tikrinimą. Tai numatyta švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio rugpjūčio 7 d. įsakymu pakeistame Švietimo įstaigų darbuotojų ir kitų įstaigų pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos apraše.

Mokytojams, kurie klasėje dirba su 23 ir daugiau mokinių, mokinių darbų tikrinimui numatyta daugiau laiko, už kurį bus papildomai apmokama: lietuvių kalbos, tautinių mažumų gimtosios kalbos, užsienio kalbos, matematikos, pradinių klasių mokinių darbų tikrinimui papildomai bus skiriama 0,5 valandos, socialinio, gamtamokslinio ugdymo ir informacinių technologijų dalykų mokinių darbų tikrinimui – 0,25 valandos (už 18 kontaktinių valandų per savaitę).

Iki šiol ir už 12, ir už 23 ar didesnės mokinių klasės darbų tikrinimą mokytojai gaudavo tą patį atlygį. Siekiant, kad mokytojų darbo apmokėjimas už mokinių darbų tikrinimą būtų labiau susietas su šio darbo apimtimis (tikrinamų darbų skaičiumi), numatytas papildomas apmokėjimas, kai mokinių skaičius klasėje yra 23 ir daugiau.

Švietimo įstaigų darbuotojų ir kitų įstaigų pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos apraše nuo rugsėjo numatyta ir kitų pakeitimų: aiškiau atskiriamas kūno kultūros mokytojų ir trenerių darbo apmokėjimas, tikslinamos kitos nuostatos.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

NEC skelbia valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino rezultatus

Nacionalinis egzaminų centras šiandien skelbia valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino rezultatus. Pirmą kartą surengtą bendrą egzaminą išlaikė panašus skaičius mokinių tiek iš mokyklų lietuvių, tiek tautinių mažumų mokomąja kalba. skaityti »

Anglų kalba versle iš pranašumo virto būtinybe

Anglų kalba šiandien yra būtinybė, nebe pranašumas, atkreipia dėmesį specialistai ir konstatuoja, kad nors anglų kalbos studijas mokyklose renkasi beveik 90 proc. moksleivių, abiturientai dažniausiai užsienio kalbos nemoka taip gerai, kad galėtų ją vartoti darbe. skaityti »

Naujoje VGTU studijų programoje sujungiami inžinerijos ir dizaino gebėjimai

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) kūrybiškus abiturientus kviečia pasirinkti naują specialybę – pramonės gaminių dizainą. skaityti »

Ateities specialybė – socialinė antropologija

Bakalauro studijas baigę absolventai jau suvokia, kad populiariausios, prestižinėmis laikomos specialybės nebūtinai atneša sėkmę – viskas priklauso nuo asmeninių savybių ir poreikių. „Specialistų kalvėmis“ vadinami universitetai ne visuomet yra tinkamas pasirinkimas – ypač siekiantiems ne tik profesinių žinių, bet ir asmeninio tobulėjimo bei platesnių karjeros galimybių. skaityti »

Mokslininkai juda žaliosios chemijos link

„Žalioji chemija“ – itin dviprasmiškai ir keistai skambantis derinys. Vilniaus universiteto Chemijos fakultete Organinės chemijos katedros mokslininkas doc. dr. Albinas Žilinskas su kolege iš VGTU doc. dr. Jolanta Sereikaite Baltijos šalių organinės chemijos konferencijoje („Balticum Organicum Syntheticum 2012“) parodė, kad kai kurias chemines reakcijas galima atlikti taip, jog, atskyrus reikalingus reakcijų produktus, likusios medžiagos praktiškai nedaro neigiamo poveikio gamtai. skaityti »

Projektas lituanistus skatina ieškoti modernių mokymo metodų

Vis labiau modernėjant visuomenei ir komunikacijos priemonėms šalies lituanistai pripažįsta, kad prie šių pokyčių turi taikytis ir lietuvių kalba, o mokymo metodai – nuolat kisti. skaityti »

VU nuo rudens semestro studentams pristato naujas užsienio kalbos mokymosi galimybes

Vilniaus universiteto studentai, norintys papildomai mokytis užsienio kalbų, nuo rudens semestro tai galės daryti universitete. Senato komisija priėmė sprendimą, kuriuo 500 pirmųjų studentų, iš dalies dotuojamų universiteto, galės tobulinti užsienio kalbos, neįtrauktos į studijų programą, žinias. skaityti »

VU – vienas iš tarptautiškiausių Europos universitetų

Vilniaus universitetas, kurio 117 darbuotojų skaitė paskaitas ir dalyvavo mokymuose užsienyje, užėmė 43–iąją vietą Europoje. Pagal studijoms ir praktikai išsiųstų studentų skaičių universitetas buvo 52–ojoje vietoje. skaityti »

Studijų sąlygos VDU sulaukė puikaus įvertinimo

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) atitinka visus studijų sąlygų ir jų organizavimo kokybės reikalavimus, teigiama neseniai atliktame universiteto 2010–2012 metų realiųjų išteklių vertinime. Tyrimą vykdė Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras, pagal standartinius kriterijus reguliariai vertinantis visas Lietuvos aukštąsias mokyklas. skaityti »

Naujoje Lietuvos mokslo taryboje – keturi KTU profesoriai

Švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė parlamentui pristatė Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos mokslo tarybos narių paskyrimo“ projektą (Nr. XIIP–652), kuriuo siūloma patvirtinti naują Lietuvos mokslo tarybos narių (LMT) sudėtį. Tarybos sudėtyje – ir 4 Kauno technologijos universiteto atstovai. skaityti »