Nuo rugsėjo Lietuvos mokyklose – mokinių mainai

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 27 d. pirmadienis

Nuo rugsėjo Lietuvos mokyklose pradedama įgyvendinti viena iš „Mokymosi visą gyvenimą programos“ veiklų – Comenius individualus mokinių mobilumas. Veiklos tikslas – galimybė mokiniui pasimokyti kitos šalies mokykloje arba mokytis kartu su bendraamžiu, atvykusiu iš kitos šalies.

Šiais metais mokinių mainus vykdys 8 mokyklos: Alytaus Dzūkijos pagrindinė mokykla, Alytaus Putinų gimnazija, Druskininkų „Atgimimo“ pagrindinė mokykla, Kauno Jono Jablonskio gimnazija, Kauno Varpo gimnazija, Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazija, Panevėžio Kazio Paltaroko gimnazija ir Prienų „Žiburio“ gimnazija.

Penkiolika mokinių mokytis svetur išvyksta jau rugsėjo mėn., dar 11 vyks nuo 2013 m. sausio mėn. Iš viso 26 Lietuvos mokiniai mokysis Belgijos, Danijos, Italijos, Ispanijos ir Prancūzijos mokyklose. Į Lietuvos mokyklas iš Belgijos, Italijos, Ispanijos ir Prancūzijos atvyksta net 17 moksleivių. Planuojama, kad mokslas priimančioje mokykloje vidutiniškai truks 3–5 mėnesius.

Palyginti: penkis kartus daugiau gyventojų turinti Olandija šiais metais į savo mokyklas priims 12 mokinių, į svečias šalis išleis 19, o mūsų kaimynai latviai priims 10 ir išleis 12 mokinių. „Esu tikra, kad šioje programoje dalyvaujantys moksleiviai grįš labiau motyvuoti, tolerantiškesni, gebantys priimti skirtumus, analizuoti save ir aplinką“, – teigia Švietimo mainų paramos fondo direktorė Daiva Šutinytė.

Comenius individualaus mokinių mobilumo veiklą Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Ši veikla yra „Mokymosi visą gyvenimą programos“ dalis, kuri finansuojama Europos Sąjungos lėšomis.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

KTU startuolis „Icybit“ – miestų dinamiką keičianti sistema

Į ateitį išmaniame mieste nukelia Kauno technologijos universiteto (KTU) „Startup Space“ įsikūrusio startuolio „Icybit“ vienas įkūrėjų Giedrius Sirevičius. skaityti »

Jubiliejinės mokslo premijos – penkiems užsienio lietuviams

Už tarptautinio lygio mokslo laimėjimus ir bendradarbiavimą su Lietuva Švietimo ir mokslo ministerija šiemet skiria penkias premijas užsienio lietuviams. skaityti »

Lietuvos studentija vėl stebina savo sąmoningumu

apkričio 8 dieną Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų savivaldos pakvietė studentus savanoriškai pasitikrinti savo žinias akademiniame išbandyme „Apšvietimas 2016“. skaityti »

VU antropologui – pripažintos leidyklos įvertinimas

Prestižinė leidykla „Berghahn Books: New York, Oxford“ išleido Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docento, antropologo Donato Brandišausko monografiją „Leaving Footprints in the Taiga: Luck, Spirits and Ambivalence among the Siberian Orochen Reindeer Herders and Hunters“. skaityti »

Jaunųjų teisininkų draugija jau ir SMK

Socialinių mokslų kolegija ir Lietuvos teisininkų draugijos Jaunųjų teisininkų skyrius bendradarbiaus teisinio švietimo srityje. skaityti »

Lietuvos mokinių komanda Baltijos kelio matematikos olimpiadoje užėmė ketvirtąją vietą

Lapkričio 3–7 d. Oulu (Suomija) mieste vykusioje 27-ojoje komandinėje Baltijos kelio matematikos olimpiadoje (Baltic Way 2016) Lietuvos komanda užėmė ketvirtąją vietą. skaityti »

Į Vilnių susirinko lituanistinių mokyklų vadovai ir mokytojai

Lietuvių kalba tinkama apibūdinti kosmoso ir fizikos terminus, o ne tik kalbėti apie šiaudines skrybėles... Lietuvių kalba svetur gyvenantiems jauniems tautiečiams gali tapti paaugliško maišto išraiška. skaityti »

Darbdaviams – įrankis rinktis darbuotojus iš 25 šalies aukštųjų mokyklų

Vilniaus universitete bus pristatyta Lietuvos studentų ir absolventų karjeros valdymo informacinė sistema, jungianti 25 šalies aukštąsias mokyklas ir daugiau nei 100 tūkst. studentų. skaityti »

VGTU mokslininkų sukurta biotechnologija gavo pirmąjį Europos patentą

Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkai P.Baltrėnas ir A.Zagorskis pristatė biotechnologiją, padėsiančią reguliuoti teršalų kiekį. skaityti »

LEU vyks tarptautinė konferencija „Mokytojas šiandien ir rytoj: tarp realybės ir lūkesčių“

Lietuvos edukologijos universiteto Ugdymo mokslų fakulteto Edukologijos katedra lapkričio 24–25 d. organizuoja tarptautinę mokslinę-praktinę konferenciją „Mokytojas šiandien ir rytoj: tarp realybės ir lūkesčių“. skaityti »