Nuo rugsėjo Lietuvos mokyklose – mokinių mainai

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 27 d. pirmadienis

Nuo rugsėjo Lietuvos mokyklose pradedama įgyvendinti viena iš „Mokymosi visą gyvenimą programos“ veiklų – Comenius individualus mokinių mobilumas. Veiklos tikslas – galimybė mokiniui pasimokyti kitos šalies mokykloje arba mokytis kartu su bendraamžiu, atvykusiu iš kitos šalies.

Šiais metais mokinių mainus vykdys 8 mokyklos: Alytaus Dzūkijos pagrindinė mokykla, Alytaus Putinų gimnazija, Druskininkų „Atgimimo“ pagrindinė mokykla, Kauno Jono Jablonskio gimnazija, Kauno Varpo gimnazija, Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazija, Panevėžio Kazio Paltaroko gimnazija ir Prienų „Žiburio“ gimnazija.

Penkiolika mokinių mokytis svetur išvyksta jau rugsėjo mėn., dar 11 vyks nuo 2013 m. sausio mėn. Iš viso 26 Lietuvos mokiniai mokysis Belgijos, Danijos, Italijos, Ispanijos ir Prancūzijos mokyklose. Į Lietuvos mokyklas iš Belgijos, Italijos, Ispanijos ir Prancūzijos atvyksta net 17 moksleivių. Planuojama, kad mokslas priimančioje mokykloje vidutiniškai truks 3–5 mėnesius.

Palyginti: penkis kartus daugiau gyventojų turinti Olandija šiais metais į savo mokyklas priims 12 mokinių, į svečias šalis išleis 19, o mūsų kaimynai latviai priims 10 ir išleis 12 mokinių. „Esu tikra, kad šioje programoje dalyvaujantys moksleiviai grįš labiau motyvuoti, tolerantiškesni, gebantys priimti skirtumus, analizuoti save ir aplinką“, – teigia Švietimo mainų paramos fondo direktorė Daiva Šutinytė.

Comenius individualaus mokinių mobilumo veiklą Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Ši veikla yra „Mokymosi visą gyvenimą programos“ dalis, kuri finansuojama Europos Sąjungos lėšomis.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Būsimam pedagogui – tikslinė stipendija

Abiturientai, nusprendę studijuoti Lietuvos edukologijos universitete (LEU) ir siekti pedagogo karjeros, kartu su puse kitų pažangiausių kurso draugų turės galimybę gauti tikslinę stipendiją – po beveik 116 Eur kiekvieną mėnesį. skaityti »

Baigta vienuolika bendrų Lietuvos–Šveicarijos mokslinių tyrimų projektų

Lietuvos mokslo taryba pristato daugiau kaip trejus metus vykdytų 11 bendrų Lietuvos ir Šveicarijos mokslininkų projektų pasiekimus. skaityti »

LRS Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas pritarė LEU ir VDU jungimuisi

2016 m. gegužės 25 d. Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete buvo svarstomas klausimas dėl Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) jungimosi. skaityti »

Didinamas finansavimas doktorantūrai

Siekiant kelti doktorantūros studijų kokybę ir paskatinti gabų jaunimą rinktis mokslininko karjerą didinamas finansavimas doktorantūros studijoms. skaityti »

Lietuvos mokslo ir inovacijų potencialas bus pristatomas Kinijos parodoje

Š.m. gegužės 28 d. – birželio 1 d. mūsų šalies delegacija Kinijos tarptautinėje prekybos ir paslaugų parodoje CIFTIS, kuri vyks Pekine, pristatys Lietuvos mokslo ir inovacijų potencialą bei „Open R&D Lietuva“ tinklo teikiamas paslaugas. skaityti »

Lietuvos mokslininkams – atvira prieiga prie tarptautinių mokslo duomenų bazių

Siekiant Lietuvos mokslą integruoti į europines infrastruktūras, ES lėšomis finansuojama prieiga prie tarptautinių elektroninių mokslo duomenų bazių. skaityti »

Vilniaus universitetas pirmą kartą Lietuvoje rengs alumnams skirtą festivalį

Vilniaus universitetas (VU) birželio 10-12 dienomis rengs pirmąjį Lietuvoje alumnų festivalį, kurio metu kvies visus absolventus prisiminti universiteto istoriją, susipažinti su jame vykdomais pokyčiais ir naujausiomis mokslo inovacijomis. skaityti »

Geriausiu politikos mokslų dėstytoju išrinktas prof. Vitalis Nakrošis

Gegužės 19 d. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU TSPMI) profesoriui Vitaliui Nakrošiui suteiktas tradicinis Professoris Optimi (PO!) titulas. skaityti »

CERN parodos gidė: lankytojus ypač domina ateiviai

Vilniaus universiteto organizuota Europos dalelių fizikos laboratorijos (CERN) paroda „Accelerating Science“ per daugiau nei du mėnesius sulaukė itin didelio ne tik Vilniaus, bet ir visos Lietuvos gyventojų dėmesio. skaityti »

Programavimo specialistų rengimas bus remiamas valstybės

Socialinių mokslų kolegijai konkurso būdu studijų programoje „Programavimas ir multimedija“ studijuojantiems studentams paskirtos 4 tiksliniu būdu finansuojamos studijų vietos. skaityti »