Nustatyti Europos aukštojo mokslo prioritetai: Lietuvai iki jų dar toli

Publikuota: 2015 m. gegužės 21 d. ketvirtadienis

Gegužės 14–15 d. Armėnijos sostinėje Jerevane vykusiame Europos aukštojo mokslo erdvės (EHEA) ministrų susitikime ir ketvirtajame Bolonijos proceso politikos forume priimtas Jerevano komunikatas, kuriuo ministrai sutarė dėl aukštojo mokslo prioritetų. Jerevano komunikate numatyti valstybių, dalyvaujančių Bolonijos procese, tarp jų ir Lietuvos, įsipareigojimai aukštojo mokslo srityje.

Praėjo daugiau nei 15 metų po 1999 m. pasirašytos Bolonijos deklaracijos, kurioje įtvirtinti šie siekiai: aukšto lygio išsilavinimo užtikrinimas Europoje, švietimo sistemos konkurencingumo ir patrauklumo skatinimas, aukštos kvalifikacijos specialistų rengimas Europos darbo rinkai, aukštojo mokslo sistemos skaidrumo ir lankstumo didinimas. Didžiąją dalį tikslų vis dar siekiama įgyvendinti.

Studentų atstovai pabrėžia, kad norint vykdyti šį tarptautinį susitarimą Lietuvoje būtina didinti finansavimą aukštajam mokslui. Pasak Lietuvos studentų sąjungos prezidento Pauliaus Baltoko, mūsų šalyje švietimas tik deklaruojamas kaip prioritetinė sritis, tačiau pradedant skirstyti biudžetą atsiranda svarbesnių sričių, o aukštojo mokslo bendruomenei nelieka nieko kito, kaip plėšytis dėl didesnės eilutės lėšų skirstymo lentelėje. Esant tokiai situacijai, nei apie mokslo kokybę, nei apie lankstumą ar pritaikymą prie studento poreikių kalbėti negalime.

Ministrų komunikate akcentuojama greitesnės absolventų integravimosi į darbo rinką svarba: „Turi būti užtikrinta, kad kiekvienoje studijų pakopoje studentai įgytų kompetencijas, reikalingas integravimuisi į darbo rinką. Bus palaikomos institucijos, kurios dės pastangas siekti šio tikslo stiprindamos dialogą su verslo sektoriumi, ieškodamos tinkamo teorinių ir praktinių dalykų derinimo modelio bei stebėdamos absolventų karjerą.“

Europoje vis daugiau kalbama ir akcentuojama lanksčių, prie individualių studento poreikių pritaikytų studijų svarba. Mūsų aukštosioms mokykloms iki tokių studijų dar toli.

Europos aukštojo mokslo erdvės ministrų konferencija yra devintasis EHEA ministrų susitikimas. Jame dalyvavo ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos, aukštųjų mokyklų, studentų atstovai. Kitas susitikimas vyks 2018 m. Prancūzijoje.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Vasara gabiems moksleiviams – puikus laikas tobulėti

Nacionalinė moksleivių akademija (NMA) nuolat siekia sudaryti sąlygas talentingiems vaikams tobulėti. Šiuo tikslu kasmet rengia vasaros sesijas, kurių metu moksleiviai susitinka su šalyje gerai žinomais bei pripažintais savo sričių specialistais. skaityti »

Vilniaus universiteto mokslininkai tobulins Ukrainos doktorantūros sistemą

Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos instituto mokslininkai kartu su kolegomis iš Suomijos, Airijos, Prancūzijos ir Ukrainos bus atsakingi už Ukrainos doktorantų rengimo sistemos tobulinimą. skaityti »

Jaunieji mokslininkai pristatys žarnyno bakterijų programavimo metodą

Vilniaus universiteto (VU) studentų komanda kuria metodą žarnyno bakterijų programavimui, kuris palengvins įgimta liga sergančių vaikų gydymą. skaityti »

Pasirinkusiesiems tikslinį studijų finansavimą: nemokamos studijos ir garantuota darbo vieta

Į tikslines studijų vietas įstoję studentai galės atsikvėpti lengviau. Mat tokį studijų finansavimą gavusiems jau nuo rugsėjo bus suteikta ne tik galimybė studijuoti paklausiausias specialybes Lietuvoje, bet ir iš karto po studijų lauks garantuota darbo vieta. skaityti »

Šiemet – didesnė parama mokinio reikmenims

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad jau galima teikti prašymus dėl socialinės paramos mokiniams. skaityti »

Mokymąsi profesinėse mokyklose renkasi daugiau mokinių nei pernai

Liepos pabaigos duomenimis, mokymąsi profesinėse mokyklose jau yra pasirinkę daugiau nei 9,2 tūkst. mokinių, t. y. sulaukta per 700 daugiau priėmimo prašymų nei pernai tuo pat metu. skaityti »

„Webometrics“ lyderiai – VU ir VGTU

Paskelbti naujausi pasaulio aukštųjų mokyklų reitingai „Webometrics“ parodė, jog jau kelintus metus iš eilės pirmąsias dvi lyderių pozicijas užima tie patys universitetai. skaityti »

Lietuvių kuriama technologija padės mažinti Parkinsono ligos simptomus

Kauno mokslo ir technologijų parke įsikūrusi įmonė „Fidens“ kartu su Kauno technologijos universiteto (KTU) studentais kuria rankų drebėjimą mažinantį aparatą sergantiems Parkinsono liga. skaityti »

DNR revoliucija mokslininkams atveria naujas galimybes apsaugoti žmoniją

Nauja revoliucinė CRISPR technologija suteikia neregėtą galią valdyti gamtą. Pirmąsyk istorijoje mokslininkai geba greitai ir tiksliai pakeisti, pašalinti arba pertvarkyti beveik visų gyvų organizmų, įskaitant mus, žmones, DNR. skaityti »

Interviu su MRU rektoriumi doc. dr. A. Monkevičiumi apie stojimo į MRU rezultatus

Paskelbti pirmieji šių metų stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatai. Apie situaciją mūsų universitete kalbamės su rektoriumi doc. dr. Algirdu Monkevičiumi. skaityti »