Organizuojama mokslinė konferencija seminaras „Sugrįžtantys archyvai – Lietuvos mokslininkams"

Publikuota: 2012 m. spalio 31 d. trečiadienis

Klaipėdos universiteto bibliotekininkai 2012 m. lapkričio 8–9 dienomis organizuoja mokslinę konferenciją - seminarą „Sugrįžtantys archyvai – Lietuvos mokslininkams", kuri skirta dr. Kazio Pemkaus bibliotekos-archyvo įkūrimo Klaipėdos universitete 15 metų sukakčiai pažymėti. Šioje kolekcijoje saugoma nemažai leidinių, kurie yra vieninteliai visoje Lietuvoje.

Daktaro Kazio Pemkaus (1956–1996 m. gyvenusio JAV) surinkta lituanistinė kolekcija nuo 1997 m. liepos 14 d. saugoma ir lankytojams prieinama Klaipėdos universiteto bibliotekoje. Susidomėjimas šia kolekcija ir jos vertė pastebimai auga, todėl mokslinė konferencija yra puiki proga padiskutuoti apie panašių archyvų, atkeliavusių į Lietuvą, vietą ir svarbą Lietuvos mokslui, pasidalinti su kolegomis jų tvarkymo, naudojimo ir sklaidos patirtimi. Konferencijos programoje numatyta 12 pranešimų, kuriuos skaitys ne tik KU mokslininkai, bet ir daugelio Lietuvos mokslinių bibliotekų specialistai.

Antrąją konferencijos dieną vyks teorinis-praktinis seminaras „Rankraščiai: saugome, tiriame, skleidžiame žinią", skirtas rankraštinio paveldo tvarkymui. Seminare pranešimus skaitys Lietuvos Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos darbuotojai, vadovaujami LNB Informacijos išteklių formavimo ir vystymo centro vadovės Jolitos Steponaitienės.

Konferencijos dalyviai galės susipažinti su dr. Kazio Pemkaus biblioteka-archyvu, dalyvauti kilnojamosios fotodokumentikos parodos „Atrastas Karaliaučius" atidaryme bei gauti dovanų leidinį, kuriame skelbiamos pranešimų tezės bei pristatoma dr. Kazio Pemkaus asmenybė ir jo surinkta kolekcija.

Konferencija vyks lapkričio 8–9 dienomis KU Menų fakulteto Koncertų salėje. Pradžia 9.30 val.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

KTU startuolis „Icybit“ – miestų dinamiką keičianti sistema

Į ateitį išmaniame mieste nukelia Kauno technologijos universiteto (KTU) „Startup Space“ įsikūrusio startuolio „Icybit“ vienas įkūrėjų Giedrius Sirevičius. skaityti »

Jubiliejinės mokslo premijos – penkiems užsienio lietuviams

Už tarptautinio lygio mokslo laimėjimus ir bendradarbiavimą su Lietuva Švietimo ir mokslo ministerija šiemet skiria penkias premijas užsienio lietuviams. skaityti »

Lietuvos studentija vėl stebina savo sąmoningumu

apkričio 8 dieną Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų savivaldos pakvietė studentus savanoriškai pasitikrinti savo žinias akademiniame išbandyme „Apšvietimas 2016“. skaityti »

VU antropologui – pripažintos leidyklos įvertinimas

Prestižinė leidykla „Berghahn Books: New York, Oxford“ išleido Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docento, antropologo Donato Brandišausko monografiją „Leaving Footprints in the Taiga: Luck, Spirits and Ambivalence among the Siberian Orochen Reindeer Herders and Hunters“. skaityti »

Jaunųjų teisininkų draugija jau ir SMK

Socialinių mokslų kolegija ir Lietuvos teisininkų draugijos Jaunųjų teisininkų skyrius bendradarbiaus teisinio švietimo srityje. skaityti »

Lietuvos mokinių komanda Baltijos kelio matematikos olimpiadoje užėmė ketvirtąją vietą

Lapkričio 3–7 d. Oulu (Suomija) mieste vykusioje 27-ojoje komandinėje Baltijos kelio matematikos olimpiadoje (Baltic Way 2016) Lietuvos komanda užėmė ketvirtąją vietą. skaityti »

Į Vilnių susirinko lituanistinių mokyklų vadovai ir mokytojai

Lietuvių kalba tinkama apibūdinti kosmoso ir fizikos terminus, o ne tik kalbėti apie šiaudines skrybėles... Lietuvių kalba svetur gyvenantiems jauniems tautiečiams gali tapti paaugliško maišto išraiška. skaityti »

Darbdaviams – įrankis rinktis darbuotojus iš 25 šalies aukštųjų mokyklų

Vilniaus universitete bus pristatyta Lietuvos studentų ir absolventų karjeros valdymo informacinė sistema, jungianti 25 šalies aukštąsias mokyklas ir daugiau nei 100 tūkst. studentų. skaityti »

VGTU mokslininkų sukurta biotechnologija gavo pirmąjį Europos patentą

Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkai P.Baltrėnas ir A.Zagorskis pristatė biotechnologiją, padėsiančią reguliuoti teršalų kiekį. skaityti »

LEU vyks tarptautinė konferencija „Mokytojas šiandien ir rytoj: tarp realybės ir lūkesčių“

Lietuvos edukologijos universiteto Ugdymo mokslų fakulteto Edukologijos katedra lapkričio 24–25 d. organizuoja tarptautinę mokslinę-praktinę konferenciją „Mokytojas šiandien ir rytoj: tarp realybės ir lūkesčių“. skaityti »