Organizuojama mokslinė konferencija seminaras „Sugrįžtantys archyvai – Lietuvos mokslininkams"

Publikuota: 2012 m. spalio 31 d. trečiadienis

Klaipėdos universiteto bibliotekininkai 2012 m. lapkričio 8–9 dienomis organizuoja mokslinę konferenciją - seminarą „Sugrįžtantys archyvai – Lietuvos mokslininkams", kuri skirta dr. Kazio Pemkaus bibliotekos-archyvo įkūrimo Klaipėdos universitete 15 metų sukakčiai pažymėti. Šioje kolekcijoje saugoma nemažai leidinių, kurie yra vieninteliai visoje Lietuvoje.

Daktaro Kazio Pemkaus (1956–1996 m. gyvenusio JAV) surinkta lituanistinė kolekcija nuo 1997 m. liepos 14 d. saugoma ir lankytojams prieinama Klaipėdos universiteto bibliotekoje. Susidomėjimas šia kolekcija ir jos vertė pastebimai auga, todėl mokslinė konferencija yra puiki proga padiskutuoti apie panašių archyvų, atkeliavusių į Lietuvą, vietą ir svarbą Lietuvos mokslui, pasidalinti su kolegomis jų tvarkymo, naudojimo ir sklaidos patirtimi. Konferencijos programoje numatyta 12 pranešimų, kuriuos skaitys ne tik KU mokslininkai, bet ir daugelio Lietuvos mokslinių bibliotekų specialistai.

Antrąją konferencijos dieną vyks teorinis-praktinis seminaras „Rankraščiai: saugome, tiriame, skleidžiame žinią", skirtas rankraštinio paveldo tvarkymui. Seminare pranešimus skaitys Lietuvos Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos darbuotojai, vadovaujami LNB Informacijos išteklių formavimo ir vystymo centro vadovės Jolitos Steponaitienės.

Konferencijos dalyviai galės susipažinti su dr. Kazio Pemkaus biblioteka-archyvu, dalyvauti kilnojamosios fotodokumentikos parodos „Atrastas Karaliaučius" atidaryme bei gauti dovanų leidinį, kuriame skelbiamos pranešimų tezės bei pristatoma dr. Kazio Pemkaus asmenybė ir jo surinkta kolekcija.

Konferencija vyks lapkričio 8–9 dienomis KU Menų fakulteto Koncertų salėje. Pradžia 9.30 val.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. skaityti »

7 patarimai abiturientams, kaip pasirinkti tinkamas studijas

Jau greitai Lietuvos abiturientai ne tik laikys brandos egzaminus, bet ir darys vieną svarbiausių sprendimų savo gyvenime – rinksis studijas ir kartu ir būsimą karjeros kelią. skaityti »

„LOGO“ olimpiada atskleidė tendenciją: vis daugiau merginų renkasi IT mokslus

Programavimą renkasi vis daugiau merginų. Tokią tendenciją išryškino šių metų „LOGO“ konkursas ir olimpiada, kurioje dalyvavo 106 antrų-aštuntų klasių mergaitės. skaityti »

Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? skaityti »

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai

Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai, taip pat skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kaip pedagogai žada sudominti šiuolaikinį mokinį

Skaitmeninės technologijos skinasi kelią į mokyklas ir gali atverti daugiau galimybių tiek mokiniams, tiek mokytojams, rodo bendrovės „Samsung“ vykdyta mokytojų apklausa Vokietijoje. skaityti »

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisijos (EK) remiamą projektą, finansuojamą pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“. skaityti »

VU profesorius – pirmasis Lietuvos mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesoriui Sauliui Klimašauskui paskirta prestižinė, 2,5 mln. eurų siekianti Europos mokslo tarybos (EMT) dotacija patyrusiems mokslininkams (angl. European Research Council Advanced Grant). skaityti »

Vilniaus universitete gimsta tradicija teikti Atminties diplomus

„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Taip pavadintas Vilniaus universiteto (VU) projektas, kuriuo siekiama prisiminti ir pagerbti tuos bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, kurie dėl permainingos Lietuvos istorijos, totalitarinių režimų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto, neteko galimybės baigti studijas, įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą. skaityti »

Tautinių mažumų departamentas skelbia baigiamųjų mokslo darbų konkursą

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą. skaityti »