Paaiškėjo Geriausių disertacijų konkurso pirmojo etapo finalininkai

Publikuota: 2013 m. kovo 12 d. antradienis

Šį savaitgalį paaiškėjo pretendentai Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos (LJMS) apdovanojimams už geriausias 2012 metais Lietuvoje apgintas disertacijas.

Jau septintus metus organizuojamam konkursui iš viso buvo pasiūlyta beveik aštuoniasdešimt darbų, todėl atrinkti darbus, iš kurių antrajame etape bus išrinktos pačios geriausios disertacijos, buvo sudėtingas uždavinys, pareikalavęs iš vertintojų beveik mėnesio individualaus skaitymo ir vertinimo bei visą dieną trukusių diskusijų bendrame komisijos posėdyje.

Teikti siūlymus apdovanojimams galėjo LJMS nariai ir visi Lietuvos mokslininkai bei doktorantai. Tarp pasiūlytų darbų daugiausiai yra iš fizinių (fizika, biochemija, matematika ir kt.) ir socialinių mokslų (edukologija, ekonomika, vadyba ir kt.).

„Pasiūlytų darbų skaičius ir mokslo kryptys išlieka panašūs, kaip ir ankstesniais metais. Paskutiniuosius dvejus metus konkursui daugiausiai būdavo pasiūloma socialinių ir technologijos mokslų disertacijų, šiek tiek mažiau – fizinių mokslų darbų. Pažymėtina, kad ypač aktyvūs buvo Vilniaus universiteto atstovai, konkursui pasiūlę beveik trisdešimt disertacijų”, - dalinosi savo mintimis LJMS pirmininkė, šio konkurso organizatorė dr. Vilma Petrikaitė. – „Džiaugiamės, kad nuolat plečiasi vertintojų ratas, disertacijas kviečiame vertinti ir ankstesnių metų konkurso laimėtojus. Šįmet pasiūlytus darbus pirmajame etape vertino daugiau kaip penkiasdešimt vertintojų.”

Komisiją sudarė aktyvūs Lietuvos mokslininkai, po daktaro laipsnio įgijimo paskelbę reikšmingų publikacijų. Dalis komisijos narių savo daktaro disertacijas apgynė ir mokslinį darbą dirba užsienyje, tačiau stengiasi palaikyti ryšius su Lietuvos akademine bendruomene, o kai kurie tęsia aktyvią mokslinę veiklą gimtinėje.

Renkant geriausius darbus, atsižvelgta į tokius kriterijus kaip mokslinių tyrimų svarba ir vertė, tyrimų metodologijos efektyvumas ir inovatyvumas, išvadų pagrįstumas, disertacijos originalumas. Didelis dėmesys buvo skiriamas disertacijos tema publikuotų darbų kokybei, atliktų tyrimų svarbai tarptautiniu lygiu.

Vertinimo komisijos sprendimu į antrąjį disertacijų atrankos etapą pateko disertacijos, kurias pernai apgynė biochemikai Zita Liutkevičiūtė ir Giedrius Gasiūnas, fizikas Vytautas Jukna, matematikai Jonas Jankauskas ir Aivaras Novikas, medžiagų inžinerijos mokslų daktaras Paulius Gečys. Apdovanojimą už geriausią humanitarinių ir socialinių mokslų sričių disertaciją gauti toliau pretenduoja filologė Dainora Maumevičienė, sociologė Gražina Rapolienė ir psichologė Aurelija Stelmokienė.

Net aštuonios į kitą atrankos etapą patekusios disertacijos buvo parengtos Vilniaus universitete, viena – Vytauto Didžiojo universitete.

Antrajame atrankos etape disertacijas vertins didelę mokslinio darbo patirtį sukaupę Lietuvos ir užsienio mokslininkai. Geriausių disertacijų autorius ketinama apdovanoti iškilmingoje ceremonijoje, kuri vyks balandžio 26 dieną LR Prezidento Rūmuose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Vilniuje prasidėjo analogų neturintys skaitmeniniai mokymai pedagogams

Mokytojai iš visos Lietuvos jau ruošiasi naujiems mokslo metams – šalies sostinėje prasidėjo analogų neturintys nemokami skaitmeniniai mokymai pedagogams. skaityti »

Prasideda Orientacinės tarptautinių programų studentų dienos

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) šią savaitę vyks Orientacinės dienos. skaityti »

Ministerijos vadovai susitiko su projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvėmis

Mokinės, susitikusios su ministru ir viceministrais, jau aptarė bendrojo ugdymo, tarptautinių mokinių tyrimų temas, diskutavo ir, kaip prisipažino pačios merginos, buvo įtikintos matematikos egzamino reikalingumu. skaityti »

Ukrainiečiams VDU – europietiškų vertybių universitetas

Ukrainą krečiant neramumams ir tvyrant nežiniai dėl valstybės ateities, šalies studentų akys krypsta ne tik į Vakarus, bet ir kiek šiauriau, į netoliese esančią Lietuvą. skaityti »

Architektūros inžinerijos mokslininkai pripažinti pasauliniu lygiu

Pasaulinė mokslo žurnalų leidykla „SciencePG“ Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Statybos fakulteto Architektūros inžinerijos katedros profesoriui habil. dr. Josifui Parasoniui siūlo išleisti specialųjį numerį architektūros inžinerijos mokslinių tyrimų tema. skaityti »

Kaliningrado srities ir Lietuvos mokinių kūrybinė stovykla, skirta Kristijonui Donelaičiui

Baltijos pajūrio kurortiniame miestelyje Zelenogradske (Krante), kūrybinėje stovykloje „Palikimas“, kartu stovyklavo trisdešimt Kaliningrado srities rusiškų mokyklų. skaityti »

Kaune duris atvers pirmasis Lietuvoje inžinerijos licėjus

Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjus – taip nuo rugsėjo 1 dienos vadinsis Kaune įsikūrusi „Purienų“ vidurinė mokykla. skaityti »

„Menar“ akademijoje bus mokomi ir sutrikimų turintys vaikai

Pasaulyje paplitusio unikalaus vaikų intelekto lavinimo mokykla „Menar Mental Arithmetic“, 2013 m. pradžioje atvėrusi duris Lietuvoje, sulaukė didelio susidomėjimo Vilniuje, Kaune bei Klaipėdoje. skaityti »

Atnaujinamos 126 švietimo įstaigos

Įgyvendinant Valstybės investicijų 2014–2016 m. programą 2014 metais atnaujinamos 126 švietimo įstaigos. skaityti »

D. Pavalkis: valstybės paslapties statusas saugo egzaminų skaidrumą, bet prevenciją stiprinti reikia

Švietimo ir mokslo ministras D. Pavalkis įpareigojo Nacionalinį egzaminų centrą peržiūrėti su egzaminų užduočių rengėjais, recenzentais, vertintojais pasirašomas sutartis bei darbo tvarkas ir griežtinti atranką. skaityti »