Paaiškėjo Geriausių disertacijų konkurso pirmojo etapo finalininkai

Publikuota: 2013 m. kovo 12 d. antradienis

Šį savaitgalį paaiškėjo pretendentai Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos (LJMS) apdovanojimams už geriausias 2012 metais Lietuvoje apgintas disertacijas.

Jau septintus metus organizuojamam konkursui iš viso buvo pasiūlyta beveik aštuoniasdešimt darbų, todėl atrinkti darbus, iš kurių antrajame etape bus išrinktos pačios geriausios disertacijos, buvo sudėtingas uždavinys, pareikalavęs iš vertintojų beveik mėnesio individualaus skaitymo ir vertinimo bei visą dieną trukusių diskusijų bendrame komisijos posėdyje.

Teikti siūlymus apdovanojimams galėjo LJMS nariai ir visi Lietuvos mokslininkai bei doktorantai. Tarp pasiūlytų darbų daugiausiai yra iš fizinių (fizika, biochemija, matematika ir kt.) ir socialinių mokslų (edukologija, ekonomika, vadyba ir kt.).

„Pasiūlytų darbų skaičius ir mokslo kryptys išlieka panašūs, kaip ir ankstesniais metais. Paskutiniuosius dvejus metus konkursui daugiausiai būdavo pasiūloma socialinių ir technologijos mokslų disertacijų, šiek tiek mažiau – fizinių mokslų darbų. Pažymėtina, kad ypač aktyvūs buvo Vilniaus universiteto atstovai, konkursui pasiūlę beveik trisdešimt disertacijų”, - dalinosi savo mintimis LJMS pirmininkė, šio konkurso organizatorė dr. Vilma Petrikaitė. – „Džiaugiamės, kad nuolat plečiasi vertintojų ratas, disertacijas kviečiame vertinti ir ankstesnių metų konkurso laimėtojus. Šįmet pasiūlytus darbus pirmajame etape vertino daugiau kaip penkiasdešimt vertintojų.”

Komisiją sudarė aktyvūs Lietuvos mokslininkai, po daktaro laipsnio įgijimo paskelbę reikšmingų publikacijų. Dalis komisijos narių savo daktaro disertacijas apgynė ir mokslinį darbą dirba užsienyje, tačiau stengiasi palaikyti ryšius su Lietuvos akademine bendruomene, o kai kurie tęsia aktyvią mokslinę veiklą gimtinėje.

Renkant geriausius darbus, atsižvelgta į tokius kriterijus kaip mokslinių tyrimų svarba ir vertė, tyrimų metodologijos efektyvumas ir inovatyvumas, išvadų pagrįstumas, disertacijos originalumas. Didelis dėmesys buvo skiriamas disertacijos tema publikuotų darbų kokybei, atliktų tyrimų svarbai tarptautiniu lygiu.

Vertinimo komisijos sprendimu į antrąjį disertacijų atrankos etapą pateko disertacijos, kurias pernai apgynė biochemikai Zita Liutkevičiūtė ir Giedrius Gasiūnas, fizikas Vytautas Jukna, matematikai Jonas Jankauskas ir Aivaras Novikas, medžiagų inžinerijos mokslų daktaras Paulius Gečys. Apdovanojimą už geriausią humanitarinių ir socialinių mokslų sričių disertaciją gauti toliau pretenduoja filologė Dainora Maumevičienė, sociologė Gražina Rapolienė ir psichologė Aurelija Stelmokienė.

Net aštuonios į kitą atrankos etapą patekusios disertacijos buvo parengtos Vilniaus universitete, viena – Vytauto Didžiojo universitete.

Antrajame atrankos etape disertacijas vertins didelę mokslinio darbo patirtį sukaupę Lietuvos ir užsienio mokslininkai. Geriausių disertacijų autorius ketinama apdovanoti iškilmingoje ceremonijoje, kuri vyks balandžio 26 dieną LR Prezidento Rūmuose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Tarp pirmųjų „Erasmus+“ projektų – bendradarbiavimo su verslu pavyzdžiai

Daugiau nei 100 nevyriausybinių jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų atstovų susirinko į pirmąjį informacinį seminarą Europos Sąjungos programos „Erasmus+“ projektų vykdytojams. Čia 90 projektų vykdytojų pasirašė pirmąsias finansavimą gavusias sutartis. skaityti »

Ministras D. Pavalkis: džiaugiuosi darbdavių iniciatyvomis dėl specialistų rengimo

Švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis susitiko su Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generaliniu direktoriumi Danu Arlausku. skaityti »

Daugelis Lietuvos universitetų pakilo pasauliniame „Webometrics“ reitinge

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) pagerino savo pozicijas pasauliniame aukštųjų mokyklų Webometrics reitinge. skaityti »

Studijas ISM universitete dažniau renkasi ne tik lietuviai

Šiemet ISM Vadybos ir ekonomikos universitete (ISM) bakalauro studijas pradės 13,4 proc. daugiau pirmakursių nei praėjusiais metais. skaityti »

LEU pritaria ŠMM ketinimui atkurti Pedagogikos institutą

Siekiant suderinti bendrojo lavinimo programas ir teisingai paskirstyti krūvį moksleiviams planuojama atkurti Pedagogikos institutą – apie tai paskelbė švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis. skaityti »

„VGTU–CalPoly‘2014“ vasaros mokykla baigėsi pažymėjimų teikimo ceremonija

Kalifornijos valstybinio politechnikos universiteto (CalPoly) ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentai baigė vasaros mokyklos „VGTU–CalPoly‘2014“ kursą. Praėjusią savaitę jiems įteikti baigimo pažymėjimai, kuriuos gavo 18 CalPoly ir 8 VGTU studentai. skaityti »

Britai dalysis patirtimi Lietuvos studijų programose

Lietuvoje šiais mokslo metais pirmą kartą siūlomos dvi tarptautinės bakalauro studijų programos, vykdomos kartu su Centrinio Lankašyro universitetu (D. Britanija) – Mados dizainas ir Muzikos produkcija. skaityti »

Patvirtinti 2016 m. priėmimo į valstybės finansuojamas vietas minimalūs reikalavimai

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis patvirtino Mokymosi rezultatų minimalius rodiklius stojantiems nuo 2016 metų į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose. skaityti »

Mobili mokslinė laboratorija „MoMoLab“ lankosi vaikų vasaros poilsio stovyklose

Mobilioje laboratorijoje vaikai gali išbandyti tyrėjo darbą – moderniausiais prietaisais atlikti įvairius mokslinius eksperimentus, tirti gyvąją gamtą ir konstruoti robotus. skaityti »

Renkantis specialybę koją kiša stereotipai

Kaip ir keletą metų iš eilės, taip ir šiemet buvo galima nesunkiai nuspėti populiariausių specialybių universitetuose sąrašą. Aukščiausias pozicijas išlaikė medicinos, odontologijos, teisės bei ekonomikos studijos. skaityti »