Paaiškėjo Geriausių disertacijų konkurso pirmojo etapo finalininkai

Publikuota: 2013 m. kovo 12 d. antradienis

Šį savaitgalį paaiškėjo pretendentai Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos (LJMS) apdovanojimams už geriausias 2012 metais Lietuvoje apgintas disertacijas.

Jau septintus metus organizuojamam konkursui iš viso buvo pasiūlyta beveik aštuoniasdešimt darbų, todėl atrinkti darbus, iš kurių antrajame etape bus išrinktos pačios geriausios disertacijos, buvo sudėtingas uždavinys, pareikalavęs iš vertintojų beveik mėnesio individualaus skaitymo ir vertinimo bei visą dieną trukusių diskusijų bendrame komisijos posėdyje.

Teikti siūlymus apdovanojimams galėjo LJMS nariai ir visi Lietuvos mokslininkai bei doktorantai. Tarp pasiūlytų darbų daugiausiai yra iš fizinių (fizika, biochemija, matematika ir kt.) ir socialinių mokslų (edukologija, ekonomika, vadyba ir kt.).

„Pasiūlytų darbų skaičius ir mokslo kryptys išlieka panašūs, kaip ir ankstesniais metais. Paskutiniuosius dvejus metus konkursui daugiausiai būdavo pasiūloma socialinių ir technologijos mokslų disertacijų, šiek tiek mažiau – fizinių mokslų darbų. Pažymėtina, kad ypač aktyvūs buvo Vilniaus universiteto atstovai, konkursui pasiūlę beveik trisdešimt disertacijų”, - dalinosi savo mintimis LJMS pirmininkė, šio konkurso organizatorė dr. Vilma Petrikaitė. – „Džiaugiamės, kad nuolat plečiasi vertintojų ratas, disertacijas kviečiame vertinti ir ankstesnių metų konkurso laimėtojus. Šįmet pasiūlytus darbus pirmajame etape vertino daugiau kaip penkiasdešimt vertintojų.”

Komisiją sudarė aktyvūs Lietuvos mokslininkai, po daktaro laipsnio įgijimo paskelbę reikšmingų publikacijų. Dalis komisijos narių savo daktaro disertacijas apgynė ir mokslinį darbą dirba užsienyje, tačiau stengiasi palaikyti ryšius su Lietuvos akademine bendruomene, o kai kurie tęsia aktyvią mokslinę veiklą gimtinėje.

Renkant geriausius darbus, atsižvelgta į tokius kriterijus kaip mokslinių tyrimų svarba ir vertė, tyrimų metodologijos efektyvumas ir inovatyvumas, išvadų pagrįstumas, disertacijos originalumas. Didelis dėmesys buvo skiriamas disertacijos tema publikuotų darbų kokybei, atliktų tyrimų svarbai tarptautiniu lygiu.

Vertinimo komisijos sprendimu į antrąjį disertacijų atrankos etapą pateko disertacijos, kurias pernai apgynė biochemikai Zita Liutkevičiūtė ir Giedrius Gasiūnas, fizikas Vytautas Jukna, matematikai Jonas Jankauskas ir Aivaras Novikas, medžiagų inžinerijos mokslų daktaras Paulius Gečys. Apdovanojimą už geriausią humanitarinių ir socialinių mokslų sričių disertaciją gauti toliau pretenduoja filologė Dainora Maumevičienė, sociologė Gražina Rapolienė ir psichologė Aurelija Stelmokienė.

Net aštuonios į kitą atrankos etapą patekusios disertacijos buvo parengtos Vilniaus universitete, viena – Vytauto Didžiojo universitete.

Antrajame atrankos etape disertacijas vertins didelę mokslinio darbo patirtį sukaupę Lietuvos ir užsienio mokslininkai. Geriausių disertacijų autorius ketinama apdovanoti iškilmingoje ceremonijoje, kuri vyks balandžio 26 dieną LR Prezidento Rūmuose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Baigėsi pirmojo lietuviško palydovo „LituanicaSAT-1“ misija

Šiaurės Amerikos aerokosminės gynybos vadovybė patvirtino – liepos 28 dieną, sudegdamas tankiuosiuose Žemės atmosferos sluoksniuose misiją baigė pirmasis lietuvių kurtas kosmoso palydovas „LituanicaSAT-1“. skaityti »

Vikas, ką būtina žinoti apie sveikatos draudimą būsimiems užsienio šalių studentams

Artėjant naujiems mokslo metams teritorines ligonių kasas užplūsta vis daugiau būsimų šalies ir užsienio universitetų studentų, besiteiraujančių apie sveikatos draudimą Lietuvoje ir svečiose šalyse. skaityti »

Švietimo ir mokslo ministerija skyrė finansavimą užsienio lietuvių švietimo projektams

Švietimo ir mokslo ministerija paskyrė finansavimą – per 175 tūkst. Lt – užsienio lietuvių neformaliojo lituanistinio švietimo įstaigoms ir organizacijoms. skaityti »

LEU pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Istorijos institutu prie Barusijos nacionalinės mokslų akademijos

Lietuvos edukologijos universitete lankėsi Baltarusijos Istorijos instituto prie Baltarusijos nacionalinės mokslų akademijos direktorius istorijos mokslų kandidatas V. V. Danilovich ir prof. dr. V. Holubeu. skaityti »

Jaunuoliai iš Vokietijos ieško savo profesijos

Jau trečius metus iš eilės į Lietuvą iš Vokietijos atvyksta jaunuoliai, kurie mūsų šalyje siekia išbandyti save įvairiose profesijose ir, galbūt, pasirinkti tinkamiausią. skaityti »

Tarptautinėje chemijos olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo keturis medalius

Jaunieji Lietuvos chemikai iš Hanojuje, Vietname, vykusios tarptautinės chemijos olimpiados grįžo su keturiais medaliais. skaityti »

Susitiko tarptautiniuose mainuose dalyvavę studentai

Prieš prasidedant atostogoms, Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) vyko tarptautinis OCEANS NETWORK AGM renginys, kuriame dalyvavo apie 80 dalyvių iš viso pasaulio. skaityti »

VGTU – antras Lietuvoje pagal pakviestųjų studijuoti skaičių

Oficialiais Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) šiemet studijuoti pakvietė 18 proc. daugiau stojančiųjų negu pernai – 2738. skaityti »

Žirmūnų darbo rinkos mokymo centrui – kokybės sertifikatas

Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centras, siekdamas užtikrinti neįgaliųjų profesinės reabilitacijos teikiamų paslaugų kokybę bei nuolatinį tobulinimą, Profesinės reabilitacijos skyriuje įdiegė kokybės sistemą EQUASS Assurance (The European Quality in Social Services). skaityti »

Lietuvos mokslų taryba: KTU sulauks daugiausiai remiamų tarptautinių dėstytojų vizitų

Kauno technologijos universitetas (KTU) rudens semestre sulauks daugiausiai Lietuvos mokslų tarybos (Taryba) remiamų tarptautinių dėstytojų vizitų. skaityti »