Paaiškėjo Geriausių disertacijų konkurso pirmojo etapo finalininkai

Publikuota: 2013 m. kovo 12 d. antradienis

Šį savaitgalį paaiškėjo pretendentai Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos (LJMS) apdovanojimams už geriausias 2012 metais Lietuvoje apgintas disertacijas.

Jau septintus metus organizuojamam konkursui iš viso buvo pasiūlyta beveik aštuoniasdešimt darbų, todėl atrinkti darbus, iš kurių antrajame etape bus išrinktos pačios geriausios disertacijos, buvo sudėtingas uždavinys, pareikalavęs iš vertintojų beveik mėnesio individualaus skaitymo ir vertinimo bei visą dieną trukusių diskusijų bendrame komisijos posėdyje.

Teikti siūlymus apdovanojimams galėjo LJMS nariai ir visi Lietuvos mokslininkai bei doktorantai. Tarp pasiūlytų darbų daugiausiai yra iš fizinių (fizika, biochemija, matematika ir kt.) ir socialinių mokslų (edukologija, ekonomika, vadyba ir kt.).

„Pasiūlytų darbų skaičius ir mokslo kryptys išlieka panašūs, kaip ir ankstesniais metais. Paskutiniuosius dvejus metus konkursui daugiausiai būdavo pasiūloma socialinių ir technologijos mokslų disertacijų, šiek tiek mažiau – fizinių mokslų darbų. Pažymėtina, kad ypač aktyvūs buvo Vilniaus universiteto atstovai, konkursui pasiūlę beveik trisdešimt disertacijų”, - dalinosi savo mintimis LJMS pirmininkė, šio konkurso organizatorė dr. Vilma Petrikaitė. – „Džiaugiamės, kad nuolat plečiasi vertintojų ratas, disertacijas kviečiame vertinti ir ankstesnių metų konkurso laimėtojus. Šįmet pasiūlytus darbus pirmajame etape vertino daugiau kaip penkiasdešimt vertintojų.”

Komisiją sudarė aktyvūs Lietuvos mokslininkai, po daktaro laipsnio įgijimo paskelbę reikšmingų publikacijų. Dalis komisijos narių savo daktaro disertacijas apgynė ir mokslinį darbą dirba užsienyje, tačiau stengiasi palaikyti ryšius su Lietuvos akademine bendruomene, o kai kurie tęsia aktyvią mokslinę veiklą gimtinėje.

Renkant geriausius darbus, atsižvelgta į tokius kriterijus kaip mokslinių tyrimų svarba ir vertė, tyrimų metodologijos efektyvumas ir inovatyvumas, išvadų pagrįstumas, disertacijos originalumas. Didelis dėmesys buvo skiriamas disertacijos tema publikuotų darbų kokybei, atliktų tyrimų svarbai tarptautiniu lygiu.

Vertinimo komisijos sprendimu į antrąjį disertacijų atrankos etapą pateko disertacijos, kurias pernai apgynė biochemikai Zita Liutkevičiūtė ir Giedrius Gasiūnas, fizikas Vytautas Jukna, matematikai Jonas Jankauskas ir Aivaras Novikas, medžiagų inžinerijos mokslų daktaras Paulius Gečys. Apdovanojimą už geriausią humanitarinių ir socialinių mokslų sričių disertaciją gauti toliau pretenduoja filologė Dainora Maumevičienė, sociologė Gražina Rapolienė ir psichologė Aurelija Stelmokienė.

Net aštuonios į kitą atrankos etapą patekusios disertacijos buvo parengtos Vilniaus universitete, viena – Vytauto Didžiojo universitete.

Antrajame atrankos etape disertacijas vertins didelę mokslinio darbo patirtį sukaupę Lietuvos ir užsienio mokslininkai. Geriausių disertacijų autorius ketinama apdovanoti iškilmingoje ceremonijoje, kuri vyks balandžio 26 dieną LR Prezidento Rūmuose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

SEB bankas apdovanojo geriausius šalies abiturientus

Šiemet SEB bankas apdovanojo penkiasdešimt aštuonis Lietuvos abiturientus, kurie aukščiausiais balais išlaikė bent keturis valstybinius brandos egzaminus. skaityti »

Europos universitetų sporto žaidynėse – pirmieji Lietuvos medaliai

Roterdame (Olandija) vykstančiose Europos universitetų sporto žaidynėse Lietuvos studentai iškovojo pirmuosius medalius. skaityti »

Vaikų vasaros stovykloms – darbo įkarštis

Skaičiuojama, kad Švietimo ir mokslo ministerijos remiamose vaikų vasaros stovyklose dalyvaus daugiau kaip 5,5 tūkst. vaikų. Socialiai remtiniems poilsis kompensuojamas. skaityti »

VDU mokslininkės dalyvavo konferencijoje Portugalijoje

Liepos 22–25 d. Guimarãeso mieste, Portugalijoje, vyko ketvirtoji tarptautinė mokslinė konferencija „Heritage 2014“, skirta paveldo apsaugai ir idėjų apie tvarią miestų raidą apsikeitimui. skaityti »

Valstybė finansuos 15,6 tūkst. pirmakursių studijas

Nors abiturientų skaičius mažėja, valstybės finansavimas studijoms išliko toks pat. Šiandien stojantiesiems į aukštąsias mokyklas paskelbti kvietimai pasirašyti studijų sutartis. skaityti »

Bendrojo priėmimo rezultatai: stojimas į KTU išaugo beveik 20 proc.

Pagal paskelbtus Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenis, Kauno technologijos universitete (KTU) studijuoti nemokamose vietose pakviesti 1 485 stojantieji. skaityti »

Atliktas nepriklausomas Lietuvos mokslo tarybos veiklos vertinimas

Lietuvos mokslo taryba tapo svarbia mokslo ir studijų sistemos dalimi – ji yra institucija, kuri ne tik pataria mokslo politikos klausimais, bet ir įtvirtino konkursinį mokslo finansavimą. skaityti »

Išeivijos lietuviai pratęsė paramą pilietiškiems KTU studentams

KTU iškilmingai pratęstos sutartys, kuriomis JAV veikiantis lietuvių akademinis skautų sąjūdžio Vydūno fondas gabiems ir aktyviems studentams vėl skirs vardines profesoriaus Igno Končiaus ir inžinieriaus Juozo Milvydo stipendijas. skaityti »

VGTU – vienas populiariausių universitetų Lietuvoje

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) yra viena geidžiamiausių aukštųjų mokyklų ir pagal pirmųjų pageidavimų kiekį yra antras po Vilniaus universiteto. skaityti »

Tarptautiniai ekspertai įvertino KTU Maisto mokslo ir technologijų studijų programas

KTU Cheminės technologijos fakulteto (CTF) bakalauro ir magistro studijų programos – labai gerai suprojektuotos, o studentams siūlomos specializacijos yra vienos stipriausių Europoje. skaityti »