Paaiškėjo Geriausių disertacijų konkurso pirmojo etapo finalininkai

Publikuota: 2013 m. kovo 12 d. antradienis

Šį savaitgalį paaiškėjo pretendentai Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos (LJMS) apdovanojimams už geriausias 2012 metais Lietuvoje apgintas disertacijas.

Jau septintus metus organizuojamam konkursui iš viso buvo pasiūlyta beveik aštuoniasdešimt darbų, todėl atrinkti darbus, iš kurių antrajame etape bus išrinktos pačios geriausios disertacijos, buvo sudėtingas uždavinys, pareikalavęs iš vertintojų beveik mėnesio individualaus skaitymo ir vertinimo bei visą dieną trukusių diskusijų bendrame komisijos posėdyje.

Teikti siūlymus apdovanojimams galėjo LJMS nariai ir visi Lietuvos mokslininkai bei doktorantai. Tarp pasiūlytų darbų daugiausiai yra iš fizinių (fizika, biochemija, matematika ir kt.) ir socialinių mokslų (edukologija, ekonomika, vadyba ir kt.).

„Pasiūlytų darbų skaičius ir mokslo kryptys išlieka panašūs, kaip ir ankstesniais metais. Paskutiniuosius dvejus metus konkursui daugiausiai būdavo pasiūloma socialinių ir technologijos mokslų disertacijų, šiek tiek mažiau – fizinių mokslų darbų. Pažymėtina, kad ypač aktyvūs buvo Vilniaus universiteto atstovai, konkursui pasiūlę beveik trisdešimt disertacijų”, - dalinosi savo mintimis LJMS pirmininkė, šio konkurso organizatorė dr. Vilma Petrikaitė. – „Džiaugiamės, kad nuolat plečiasi vertintojų ratas, disertacijas kviečiame vertinti ir ankstesnių metų konkurso laimėtojus. Šįmet pasiūlytus darbus pirmajame etape vertino daugiau kaip penkiasdešimt vertintojų.”

Komisiją sudarė aktyvūs Lietuvos mokslininkai, po daktaro laipsnio įgijimo paskelbę reikšmingų publikacijų. Dalis komisijos narių savo daktaro disertacijas apgynė ir mokslinį darbą dirba užsienyje, tačiau stengiasi palaikyti ryšius su Lietuvos akademine bendruomene, o kai kurie tęsia aktyvią mokslinę veiklą gimtinėje.

Renkant geriausius darbus, atsižvelgta į tokius kriterijus kaip mokslinių tyrimų svarba ir vertė, tyrimų metodologijos efektyvumas ir inovatyvumas, išvadų pagrįstumas, disertacijos originalumas. Didelis dėmesys buvo skiriamas disertacijos tema publikuotų darbų kokybei, atliktų tyrimų svarbai tarptautiniu lygiu.

Vertinimo komisijos sprendimu į antrąjį disertacijų atrankos etapą pateko disertacijos, kurias pernai apgynė biochemikai Zita Liutkevičiūtė ir Giedrius Gasiūnas, fizikas Vytautas Jukna, matematikai Jonas Jankauskas ir Aivaras Novikas, medžiagų inžinerijos mokslų daktaras Paulius Gečys. Apdovanojimą už geriausią humanitarinių ir socialinių mokslų sričių disertaciją gauti toliau pretenduoja filologė Dainora Maumevičienė, sociologė Gražina Rapolienė ir psichologė Aurelija Stelmokienė.

Net aštuonios į kitą atrankos etapą patekusios disertacijos buvo parengtos Vilniaus universitete, viena – Vytauto Didžiojo universitete.

Antrajame atrankos etape disertacijas vertins didelę mokslinio darbo patirtį sukaupę Lietuvos ir užsienio mokslininkai. Geriausių disertacijų autorius ketinama apdovanoti iškilmingoje ceremonijoje, kuri vyks balandžio 26 dieną LR Prezidento Rūmuose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kauno technologijos universiteto studentams – „GECO“ stipendijos

Kauno technologijos universitetas (KTU) pasirašė bendradarbiavimo sutartį su viena sparčiausiai augančių atsinaujinančios energetikos bendrovių „GECO Investicijos“. skaityti »

Užsienio reikalų ministerijoje aptartas Lietuvos ir Omano bendradarbiavimas mokslo ir studijų srityje

Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitikime su Omano aukštojo mokslo viceministru Abdullah Mohammedu Al Sarmi akcentavo, kad bendradarbiavimas mokslo ir studijų srityje yra prasminga investicija. skaityti »

Inovatyvus technologijų panaudojimas prailgins tiltų ilgaamžiškumą

Vilniaus Gedimino technikos (VGTU) ir Rygos technikos universitetai įsteigė pirmąją Baltijos šalyse jungtinę magistrantūros studijų programą – inovatyvią kelių ir tiltų inžineriją. skaityti »

Lietuvos aukštosios mokyklos kviečiamos dalyvauti naujoje reitingavimo sistemoje „U-Multirank“

Švietimo ir mokslo ministerija ragina Lietuvos universitetus ir kolegijas aktyviai dalyvauti Europos Komisijos iniciatyva vykdomoje naujoje reitingavimo sistemoje „U-Multirank“. skaityti »

Premjeras su pedagogų atstovais aptarė švietimo sistemos finansavimo ir mokytojų atlyginimo klausimus

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius priėmė švietimo darbuotojų profesinių sąjungų atstovus bei aptarė kitas su mokytojų darbo sąlygomis susijusias temas. skaityti »

Švietimo įstaigos lengviau sudarinės tvarkaraščius ir gerins moksleivių tvarkaraščių kokybę

Vidurinės ir pagrindinės mokyklos, gimnazijos ir progimnazijos tvarkaraščio kūrimas yra aktualus uždavinys tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse. skaityti »

Moderni ir efektyvi švietimo sistema – stiprios valstybės pamatas

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su švietimo ir mokslo ministru Dainiumi Pavalkiu aptarė svarbiausius ministerijos ateities darbus. skaityti »

Studentams – septyni darbdavių pasiūlymai per dieną

Darbo ieškančių studentų ir absolventų akys vis labiau krypsta į universitetuose rengiamas karjeros dienas bei čia įsikūrusius karjeros centrus. skaityti »

KTU absolventams – diplomai iš Prezidentės rankų

Kauno „Žalgirio“ arenoje birželio 20 dieną prasidės Kauno technologijos universiteto (KTU) absolventų diplomų įteikimo šventė. Į iškilmingą ceremoniją pasveikinti per 2 tūkst. 91 laidos absolventų atvyks ir LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė. skaityti »

Naujieji specialistai žada mechatronikos revoliuciją

Jaunieji Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mechatronikos specialistai sulaukė pripažinimo iš verslo atstovų. skaityti »