Paaiškėjo Geriausių disertacijų konkurso pirmojo etapo finalininkai

Publikuota: 2013 m. kovo 12 d. antradienis

Šį savaitgalį paaiškėjo pretendentai Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos (LJMS) apdovanojimams už geriausias 2012 metais Lietuvoje apgintas disertacijas.

Jau septintus metus organizuojamam konkursui iš viso buvo pasiūlyta beveik aštuoniasdešimt darbų, todėl atrinkti darbus, iš kurių antrajame etape bus išrinktos pačios geriausios disertacijos, buvo sudėtingas uždavinys, pareikalavęs iš vertintojų beveik mėnesio individualaus skaitymo ir vertinimo bei visą dieną trukusių diskusijų bendrame komisijos posėdyje.

Teikti siūlymus apdovanojimams galėjo LJMS nariai ir visi Lietuvos mokslininkai bei doktorantai. Tarp pasiūlytų darbų daugiausiai yra iš fizinių (fizika, biochemija, matematika ir kt.) ir socialinių mokslų (edukologija, ekonomika, vadyba ir kt.).

„Pasiūlytų darbų skaičius ir mokslo kryptys išlieka panašūs, kaip ir ankstesniais metais. Paskutiniuosius dvejus metus konkursui daugiausiai būdavo pasiūloma socialinių ir technologijos mokslų disertacijų, šiek tiek mažiau – fizinių mokslų darbų. Pažymėtina, kad ypač aktyvūs buvo Vilniaus universiteto atstovai, konkursui pasiūlę beveik trisdešimt disertacijų”, - dalinosi savo mintimis LJMS pirmininkė, šio konkurso organizatorė dr. Vilma Petrikaitė. – „Džiaugiamės, kad nuolat plečiasi vertintojų ratas, disertacijas kviečiame vertinti ir ankstesnių metų konkurso laimėtojus. Šįmet pasiūlytus darbus pirmajame etape vertino daugiau kaip penkiasdešimt vertintojų.”

Komisiją sudarė aktyvūs Lietuvos mokslininkai, po daktaro laipsnio įgijimo paskelbę reikšmingų publikacijų. Dalis komisijos narių savo daktaro disertacijas apgynė ir mokslinį darbą dirba užsienyje, tačiau stengiasi palaikyti ryšius su Lietuvos akademine bendruomene, o kai kurie tęsia aktyvią mokslinę veiklą gimtinėje.

Renkant geriausius darbus, atsižvelgta į tokius kriterijus kaip mokslinių tyrimų svarba ir vertė, tyrimų metodologijos efektyvumas ir inovatyvumas, išvadų pagrįstumas, disertacijos originalumas. Didelis dėmesys buvo skiriamas disertacijos tema publikuotų darbų kokybei, atliktų tyrimų svarbai tarptautiniu lygiu.

Vertinimo komisijos sprendimu į antrąjį disertacijų atrankos etapą pateko disertacijos, kurias pernai apgynė biochemikai Zita Liutkevičiūtė ir Giedrius Gasiūnas, fizikas Vytautas Jukna, matematikai Jonas Jankauskas ir Aivaras Novikas, medžiagų inžinerijos mokslų daktaras Paulius Gečys. Apdovanojimą už geriausią humanitarinių ir socialinių mokslų sričių disertaciją gauti toliau pretenduoja filologė Dainora Maumevičienė, sociologė Gražina Rapolienė ir psichologė Aurelija Stelmokienė.

Net aštuonios į kitą atrankos etapą patekusios disertacijos buvo parengtos Vilniaus universitete, viena – Vytauto Didžiojo universitete.

Antrajame atrankos etape disertacijas vertins didelę mokslinio darbo patirtį sukaupę Lietuvos ir užsienio mokslininkai. Geriausių disertacijų autorius ketinama apdovanoti iškilmingoje ceremonijoje, kuri vyks balandžio 26 dieną LR Prezidento Rūmuose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Švietimo bendruomenių asociacijų programos – įvairesniam ugdymui

Balandžio 30 d. Švietimo ir mokslo ministerijos Kolegijų salėje bus pasirašytos sutartys su 19-a švietimo asociacijų, laimėjusių švietimo bendruomenių asociacijų rėmimo konkursą. skaityti »

Neišdildomiems įspūdžiams kviečia LEU „STUDI‘14“

Gegužės 6–8 dienomis Lietuvos edukologijos universiteto Studentų atstovybė (LEU SA) kviečia visus LEU ir kitų aukštųjų mokyklų studentus, darbuotojus į „STUDI‘14“ – LEU studentų šventę. skaityti »

Tikslinių studijų vietų skaičius išauga beveik du kartus

Vykdant valstybės užsakymą, dalis studentų bus priimami į tikslines studijų vietas. Šiemet tokių vietų skaičius lyginant su pernai išauga beveik dukart. Paskirstytas tikslinis studijų finansavimas aukštosioms mokykloms. skaityti »

Lietuvos mokinių technologijų olimpiados atgarsiai

Balandžio 24-25 dienomis jau septintą kartą Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras į Kauną sukvietė kūrybingus ir darbščius mokinius iš visos šalies dalyvauti Lietuvos mokinių technologijų olimpiados finaliniame etape. skaityti »

Lietuvių sukurtas radijo retransliatorius sėkmingai išbandytas kosmose

Lietuvos radijo mėgėjai triumfuoja: išbandytas „LituanicaSAT-1“ palydove įmontuotas pirmasis mūsų šalies radijo mėgėjų klaipėdiečio Žilvino Atkočiūno (šaukinys LY2SS) ir elektrėniškio Žilvino Batisos (LY3H) darbui kosmose sukonstruotas FM retransliatorius, per kurį užmegztas dvipusis ryšys tiek iš skirtingų Lietuvos vietų, tiek ir iš užsienio. skaityti »

Auga trečiojo amžiaus universitetų klausytojų skaičius

Šiuo metu Lietuvoje yra apie 40 trečiojo amžiaus universitetų, kuriuose mokosi apie 6000 vyresnio amžiaus žmonių. skaityti »

Studentai išmėgino jėgas programavimo olimpiadoje

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) šiemet pirmą kartą vyko studentų programavimo olimpiada. skaityti »

Negalia – ne kliūtis studijuoti

Prasidedant abitūros egzaminams ir stojamiesiems į aukštąsias mokyklas Valstybinis studijų fondas nori padrąsinti negalią turinčius abiturientus įgyti aukštąjį išsilavinimą. skaityti »

Klaipėdos universitete – nacionalinė mokslinė konferencija „Jūros mokslai ir technologijos – 2014“

Šis mokslinis – praktinis forumas pirmą kartą jungia tris iki šiol atskirai Klaipėdos universitete vykusias tradicines mokslines konferencijas: „Technologinių mokslų darbai Vakarų Lietuvoje“ (rengiama nuo 1996 m.), „Jūros ir krantų tyrimai“ (rengiama nuo 2007 m.) ir „Fundamentiniai, taikomieji tyrimai ir inovacijos mokslų sandūroje“ (rengiama nuo 1995 m.). skaityti »

Įteikti apdovanojimai geriausių 2013 metais Lietuvoje apgintų disertacijų autoriams

Balandžio 23–ąją Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos (LJMS) iniciatyva Prezidentūroje pagerbti ir iškilmingai apdovanoti geriausių per praėjusius metus Lietuvoje apgintų disertacijų autoriai. skaityti »