Paaiškėjo geriausiai informatiką išmanantys šalies moksleiviai

Publikuota: 2016 m. vasario 3 d. trečiadienis

Paskutinę sausio dieną surengtas informatikos ir informatinio mąstymo konkurso „Bebras“ II etapas. Jame paaiškėjo geriausieji ir gabiausieji informatikai.

Tai devintokas Karolis Medekša iš Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos, dešimtokas Pijus Bradulskis iš Kauno technologijos universiteto gimnazijos, vienuoliktokė Aistė Žečkytė iš Joniškio „Aušros“ gimnazijos ir dvyliktokas Gintautas Lasevičius iš Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos.

Šiemet „Bebro“ konkursas vyko septyniose aukštosiose mokyklose (Kauno technologijos, Klaipėdos, Šiaulių, Vilniaus universitetuose, Alytaus, Panevėžio, Utenos kolegijose). Į II etapą pakviesti 9–12 klasių moksleiviai, kurie I etape surinko daugiau nei 116 taškų iš 216 galimų. Iššūkį spręsti įdomius informatikos ir informatinio mąstymo uždavinius priėmė 556 moksleiviai (269 jauniai ir 287 kolegos). Prizinių vietų laimėtojai apdovanoti diplomais ir „Oho“ kryžiažodžių žurnalų grupės prizu – pasirinkto žurnalo prenumerata metams.

133 Vilniaus regiono moksleiviai II etapo uždavinius sprendė Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete.

Nors kitas „Bebro“ konkursas vyks rudenį, organizatoriai kviečia bendradarbiauti su „Bebru“: domėtis informatika, spręsti uždavinius, aptarinėti sprendimus, gilintis – daugiau skaityti, siūlyti naujų uždavinių, programuoti interaktyvius uždavinius, domėtis, kas vyksta kitose šalyse.

Tarptautiniu konkursu „Bebras“ siekiama patraukti moksleivių dėmesį, atskleisti informatikos mokslo įdomumą, išryškinti svarbiausius informatikos konceptus, ugdyti mokinių kūrybiškumą, algoritminę ir loginę mąstyseną.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“

Tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“ SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“. skaityti »

Ekspertai: Lietuvos mokslo taryba diskriminuoja socialinius mokslus

Lietuvos mokslo tarybos (LMT) keliami reikalavimai eliminuoja šalies socialinių mokslų atstovus iš mokslo tyrimų finansavimo. skaityti »

KTU studijų prorektorė J. Šiugždinienė: konkuruodami tarpusavyje, pralaimime kovą tarptautinėje aukštojo mokslo erdvėje

Jau visi pavargo nuo diskusijų apie universitetų susijungimus – belieka laukti Vyriausybės politinės valios kuo greičiau priimti racionalius sprendimus. skaityti »

Didžiausioje Lietuvos mokslinių tyrimų įstaigoje tobulinamas atominių jėgų mikroskopas

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai sukūrė unikalų būdą didesne sparta gauti atominių jėgų mikroskopo vaizdus. skaityti »

SMK plečia tarptautinį bendradarbiavimą

Socialinių mokslų kolegija, siekdama suteikti SMK bendruomenės nariams kuo įvairesnės globalios patirties, užmezgė ryšius su žinomomis ir gerai vertinamomis institucijomis Lotynų Amerikoje, Azijoje, Balkanų ir kitose Europos šalyse. skaityti »

Ar lengva būti jaunuoju mokslininku Lietuvoje?

Viešojoje erdvėje nuolat pasigirsta diskusijos apie į užsienį „nutekančius“ jaunuosius Lietuvos protus. skaityti »

Aukštųjų mokyklų tinklo pertvarka leis efektyviau panaudoti mokslui ir studijoms skiriamas lėšas

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos studentų sąjungos tarybos atstovais. skaityti »

Bus tariamasi dėl mokytojų rengimo koncepcijos

Švietimo ir mokslo ministerijoje bus aptariami ir apibendrinti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl Nacionalinės mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų. skaityti »

Paskirtos šešios Lietuvos mokslo premijos

Geriausiems mokslininkams paskirtos šešios 2016 m. Lietuvos mokslo premijos. skaityti »

Kodėl ambicingiems studentams reikalingi karjeros mentoriai?

Kiekvieno asmens karjeroje mentoriaus vaidmuo kuria didžiulę vertę. Žmogus savo gyvenime turėjęs mentorių yra labiau motyvuotas, daug greičiau ir sėkmingiau adaptuojasi darbo rinkoje, jam lengviau sekasi užmegzti naujas pažintis. skaityti »