Paaiškėjo geriausiai informatiką išmanantys šalies moksleiviai

Publikuota: 2016 m. vasario 3 d. trečiadienis

Paskutinę sausio dieną surengtas informatikos ir informatinio mąstymo konkurso „Bebras“ II etapas. Jame paaiškėjo geriausieji ir gabiausieji informatikai.

Tai devintokas Karolis Medekša iš Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos, dešimtokas Pijus Bradulskis iš Kauno technologijos universiteto gimnazijos, vienuoliktokė Aistė Žečkytė iš Joniškio „Aušros“ gimnazijos ir dvyliktokas Gintautas Lasevičius iš Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos.

Šiemet „Bebro“ konkursas vyko septyniose aukštosiose mokyklose (Kauno technologijos, Klaipėdos, Šiaulių, Vilniaus universitetuose, Alytaus, Panevėžio, Utenos kolegijose). Į II etapą pakviesti 9–12 klasių moksleiviai, kurie I etape surinko daugiau nei 116 taškų iš 216 galimų. Iššūkį spręsti įdomius informatikos ir informatinio mąstymo uždavinius priėmė 556 moksleiviai (269 jauniai ir 287 kolegos). Prizinių vietų laimėtojai apdovanoti diplomais ir „Oho“ kryžiažodžių žurnalų grupės prizu – pasirinkto žurnalo prenumerata metams.

133 Vilniaus regiono moksleiviai II etapo uždavinius sprendė Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete.

Nors kitas „Bebro“ konkursas vyks rudenį, organizatoriai kviečia bendradarbiauti su „Bebru“: domėtis informatika, spręsti uždavinius, aptarinėti sprendimus, gilintis – daugiau skaityti, siūlyti naujų uždavinių, programuoti interaktyvius uždavinius, domėtis, kas vyksta kitose šalyse.

Tarptautiniu konkursu „Bebras“ siekiama patraukti moksleivių dėmesį, atskleisti informatikos mokslo įdomumą, išryškinti svarbiausius informatikos konceptus, ugdyti mokinių kūrybiškumą, algoritminę ir loginę mąstyseną.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »