Pagal dvišales sutartis Lietuvos studentai gali stažuotis aštuoniolikoje šalių

Publikuota: 2012 m. liepos 31 d. antradienis

Jei studijuoji Lietuvoje, tačiau nori paragauti ir studijų užsienyje, gali išvažiuoti daliai studijų į užsienį pagal dvišales sutartis. Šiuo metu Lietuva pagal tarpvalstybinius susitarimus keičiasi studentais su 18 šalių.

Dvišalės sutartys studentams garantuoja nemokamą mokslą pasirinktam studijų laikotarpiui, paprastai – semestrui arba akademiniams metams. Mainų dalyviai taip pat gauna siunčiančios ar priimančios šalies skiriamą stipendiją, bendrabutį, jiems apmokama kelionė, o kai kuriais atvejais – sveikatos draudimo, vizų ir kitos išlaidos.

Dauguma iš 18 Lietuvos dvišalių susitarimų pasirašyta su Europos Sąjungos valstybėmis. Norintys išvažiuoti daliai studijų už ES ribų gali vykti į tokias šalis, kaip Kinija, Izraelis, Meksika, Turkija ar Japonija.

„Studentų mainai prisideda prie idėjų apykaitos – jie leidžia pasisemti kitokios akademinės patirties, pažinti kitą kultūrą ir šalį, o grįžtant į Lietuvą – parsivežti platesnį požiūrį į pasaulį, – sako švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė. – Džiaugiamės, kad Lietuvos universitetų ir kolegijų studentai vis aktyviau naudojasi galimybe išvažiuoti į užsienio aukštąsias mokyklas dalinėms studijoms, taip pat siekiame, kad į Lietuvą atvažiuotų kuo daugiau studentų iš užsienio šalių.“

Dvišalės valstybinės stipendijos taip pat gali būti skiriamos vasaros kalbos ir kultūros kursams. Tai numatyta sutartyse su Belgija, Čekija, Danija, Estija, Italija, Izraeliu, Latvija, Lenkija, Slovakija, Turkija, Vengrija, Vokietija. Pagal dvišales sutartis lietuviai vasarą važiuoja mokytis užsienio kalbų, o į Lietuvą atvykę užsieniečiai tobulina lietuvių kalbos įgūdžius, susipažįsta su lietuvių literatūra, Lietuvos istorija, etnokultūra, Lietuvos socialiniu ir politiniu gyvenimu. Jiems taip pat siūloma plati kultūrinė programa. Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursus rengia Klaipėdos, Lietuvos edukologijos ir Vytauto Didžiojo universitetai.

2011–2012 m.m. valstybinėms stipendijoms sulaukta 192 Lietuvos studentų paraiškų, 96 iš jų gavo finansavimą: 43 stipendijos skirtos vasaros kursams, 22 – dalinėms studijoms, 31 – mokslinėms stažuotėms. Daugiausia lietuvių studentų vyko į Lenkiją, Turkiją ir Estiją.

Iš užsieniečių 2011–2012 m.m. valstybės stipendijoms gautos 124 paraiškos, patenkinta – 90: lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursams – 55, lituanistikos studijoms – 19, mokslinėms stažuotėms ir kitoms studijoms – 16. Daugiausia užsienio studentų atvyko iš Lenkijos, Rusijos, Uzbekistano, galimybe studijuoti Lietuvoje taip pat pasinaudojo jaunuoliai iš JAV, Japonijos, Izraelio.

Šalia dvišalių mainų sutarčių paragauti studijų užsienyje galima per tarptautines programas. Populiariausia ES mainų programa Erasmus suteikia galimybes išvažiuoti daliai studijų į 32 šalis, programa Nordplus – į 5 Šiaurės šalis. Pagal Erasmus programą užsienio aukštojoje mokykloje galima praleisti nuo 3 mėnesių iki metų. Erasmus taip pat siūlo intensyvius rečiau vartojamų studijų kalbų paruošiamuosius kursus, organizuoja praktikas užsienio įmonėse.

Per 2010–2011 mokslo metus į užsienio aukštąsias mokyklas iš viso pagal mainų programas išvyko studijuoti ar atlikti praktikos 3,8 tūkst. Lietuvos universitetų ir 628 kolegijų studentai. Daugiausia, 91 procentas, išvykusiųjų rinkosi studijas Europos šalyse, tarp kurių populiariausios buvo Vokietijos, Portugalijos, Ispanijos, Lenkijos, Danijos aukštosios mokyklos. Palyginti su 2009–2010 mokslo metais, į užsienį pagal mainų programas praeitais mokslo metais buvo išvykę 14 procentų daugiau Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų. 2011–2012 m.m. į Lietuvos aukštąsias mokyklas pagal mainų programas atvyko 1326 užsienio studentai: 1156 – iš jų į universitetus, 170 – į kolegijas.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“

Tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“ SMK pristatė naujausią nacionalinio masto iniciatyvą Lietuvos jaunimui „Kūrėjų karta“. skaityti »

Ekspertai: Lietuvos mokslo taryba diskriminuoja socialinius mokslus

Lietuvos mokslo tarybos (LMT) keliami reikalavimai eliminuoja šalies socialinių mokslų atstovus iš mokslo tyrimų finansavimo. skaityti »

KTU studijų prorektorė J. Šiugždinienė: konkuruodami tarpusavyje, pralaimime kovą tarptautinėje aukštojo mokslo erdvėje

Jau visi pavargo nuo diskusijų apie universitetų susijungimus – belieka laukti Vyriausybės politinės valios kuo greičiau priimti racionalius sprendimus. skaityti »

Didžiausioje Lietuvos mokslinių tyrimų įstaigoje tobulinamas atominių jėgų mikroskopas

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai sukūrė unikalų būdą didesne sparta gauti atominių jėgų mikroskopo vaizdus. skaityti »

SMK plečia tarptautinį bendradarbiavimą

Socialinių mokslų kolegija, siekdama suteikti SMK bendruomenės nariams kuo įvairesnės globalios patirties, užmezgė ryšius su žinomomis ir gerai vertinamomis institucijomis Lotynų Amerikoje, Azijoje, Balkanų ir kitose Europos šalyse. skaityti »

Ar lengva būti jaunuoju mokslininku Lietuvoje?

Viešojoje erdvėje nuolat pasigirsta diskusijos apie į užsienį „nutekančius“ jaunuosius Lietuvos protus. skaityti »

Aukštųjų mokyklų tinklo pertvarka leis efektyviau panaudoti mokslui ir studijoms skiriamas lėšas

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos studentų sąjungos tarybos atstovais. skaityti »

Bus tariamasi dėl mokytojų rengimo koncepcijos

Švietimo ir mokslo ministerijoje bus aptariami ir apibendrinti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl Nacionalinės mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų. skaityti »

Paskirtos šešios Lietuvos mokslo premijos

Geriausiems mokslininkams paskirtos šešios 2016 m. Lietuvos mokslo premijos. skaityti »

Kodėl ambicingiems studentams reikalingi karjeros mentoriai?

Kiekvieno asmens karjeroje mentoriaus vaidmuo kuria didžiulę vertę. Žmogus savo gyvenime turėjęs mentorių yra labiau motyvuotas, daug greičiau ir sėkmingiau adaptuojasi darbo rinkoje, jam lengviau sekasi užmegzti naujas pažintis. skaityti »