Pagal dvišales sutartis Lietuvos studentai gali stažuotis aštuoniolikoje šalių

Publikuota: 2012 m. liepos 31 d. antradienis

Jei studijuoji Lietuvoje, tačiau nori paragauti ir studijų užsienyje, gali išvažiuoti daliai studijų į užsienį pagal dvišales sutartis. Šiuo metu Lietuva pagal tarpvalstybinius susitarimus keičiasi studentais su 18 šalių.

Dvišalės sutartys studentams garantuoja nemokamą mokslą pasirinktam studijų laikotarpiui, paprastai – semestrui arba akademiniams metams. Mainų dalyviai taip pat gauna siunčiančios ar priimančios šalies skiriamą stipendiją, bendrabutį, jiems apmokama kelionė, o kai kuriais atvejais – sveikatos draudimo, vizų ir kitos išlaidos.

Dauguma iš 18 Lietuvos dvišalių susitarimų pasirašyta su Europos Sąjungos valstybėmis. Norintys išvažiuoti daliai studijų už ES ribų gali vykti į tokias šalis, kaip Kinija, Izraelis, Meksika, Turkija ar Japonija.

„Studentų mainai prisideda prie idėjų apykaitos – jie leidžia pasisemti kitokios akademinės patirties, pažinti kitą kultūrą ir šalį, o grįžtant į Lietuvą – parsivežti platesnį požiūrį į pasaulį, – sako švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė. – Džiaugiamės, kad Lietuvos universitetų ir kolegijų studentai vis aktyviau naudojasi galimybe išvažiuoti į užsienio aukštąsias mokyklas dalinėms studijoms, taip pat siekiame, kad į Lietuvą atvažiuotų kuo daugiau studentų iš užsienio šalių.“

Dvišalės valstybinės stipendijos taip pat gali būti skiriamos vasaros kalbos ir kultūros kursams. Tai numatyta sutartyse su Belgija, Čekija, Danija, Estija, Italija, Izraeliu, Latvija, Lenkija, Slovakija, Turkija, Vengrija, Vokietija. Pagal dvišales sutartis lietuviai vasarą važiuoja mokytis užsienio kalbų, o į Lietuvą atvykę užsieniečiai tobulina lietuvių kalbos įgūdžius, susipažįsta su lietuvių literatūra, Lietuvos istorija, etnokultūra, Lietuvos socialiniu ir politiniu gyvenimu. Jiems taip pat siūloma plati kultūrinė programa. Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursus rengia Klaipėdos, Lietuvos edukologijos ir Vytauto Didžiojo universitetai.

2011–2012 m.m. valstybinėms stipendijoms sulaukta 192 Lietuvos studentų paraiškų, 96 iš jų gavo finansavimą: 43 stipendijos skirtos vasaros kursams, 22 – dalinėms studijoms, 31 – mokslinėms stažuotėms. Daugiausia lietuvių studentų vyko į Lenkiją, Turkiją ir Estiją.

Iš užsieniečių 2011–2012 m.m. valstybės stipendijoms gautos 124 paraiškos, patenkinta – 90: lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursams – 55, lituanistikos studijoms – 19, mokslinėms stažuotėms ir kitoms studijoms – 16. Daugiausia užsienio studentų atvyko iš Lenkijos, Rusijos, Uzbekistano, galimybe studijuoti Lietuvoje taip pat pasinaudojo jaunuoliai iš JAV, Japonijos, Izraelio.

Šalia dvišalių mainų sutarčių paragauti studijų užsienyje galima per tarptautines programas. Populiariausia ES mainų programa Erasmus suteikia galimybes išvažiuoti daliai studijų į 32 šalis, programa Nordplus – į 5 Šiaurės šalis. Pagal Erasmus programą užsienio aukštojoje mokykloje galima praleisti nuo 3 mėnesių iki metų. Erasmus taip pat siūlo intensyvius rečiau vartojamų studijų kalbų paruošiamuosius kursus, organizuoja praktikas užsienio įmonėse.

Per 2010–2011 mokslo metus į užsienio aukštąsias mokyklas iš viso pagal mainų programas išvyko studijuoti ar atlikti praktikos 3,8 tūkst. Lietuvos universitetų ir 628 kolegijų studentai. Daugiausia, 91 procentas, išvykusiųjų rinkosi studijas Europos šalyse, tarp kurių populiariausios buvo Vokietijos, Portugalijos, Ispanijos, Lenkijos, Danijos aukštosios mokyklos. Palyginti su 2009–2010 mokslo metais, į užsienį pagal mainų programas praeitais mokslo metais buvo išvykę 14 procentų daugiau Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų. 2011–2012 m.m. į Lietuvos aukštąsias mokyklas pagal mainų programas atvyko 1326 užsienio studentai: 1156 – iš jų į universitetus, 170 – į kolegijas.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Tarptautinėje biologijos olimpiadoje lietuviai iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Tarptautinėje biologijos olimpiadoje, liepos 17–24 dienomis įvykusioje Vietnamo sostinėje Hanojuje, Vilniaus licėjaus mokiniai Lukas Činčikas (mokytoja Alyda Daulenskienė) ir Jonas Černeckis (mokytojos Alyda Daulenskienė, Alma Čekauskienė) iškovojo sidabro medalius. skaityti »

Europos kosmoso agentūra atveria duris Lietuvos verslui

Lietuvos technologinės bendrovės kviečiamos domėtis kosminių technologijų kūrimu ir atvykti į Europos kosmoso agentūros (EKA) renginius. skaityti »

Mokytojams – 7 naujos neformaliojo švietimo programos

Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto (KTU SHMMF) Edukacinės kompetencijos centras vasarą organizuoja kvalifikacijos tobulinimo mokyklą mokytojams. skaityti »

Mokiniai mokysis mąstyti kaip verslininkai

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtinta novatoriško verslumo ugdymo samprata. skaityti »

Norintieji studijuoti technologijos mokslus dažniausiai renkasi VGTU

Oficialiais Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, pasibaigus pirmajam pagrindinio bendrojo priėmimo etapui, šiemet studijuoti Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) norą išreiškė 13 217 abiturientų. skaityti »

MRU Karaliaus Sedžiongo instituto laukia malonios permainos

Jau šį rudenį Mykolo Romerio universiteto Karaliaus Sedžiongo institutas studentus bei socialinius partnerius planuoja pakviesti į moderniai atnaujintas patalpas. skaityti »

Šiais metais bendrajame priėmime į Lietuvos aukštąsias mokyklas dalyvauja beveik 28 tūkst. stojančiųjų

Kaip praneša Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO), šiais metais prašymus priimti studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose užregistravo 33 598 asmenys. skaityti »

Kodėl verta rinktis studijas Lietuvoje?

Svajoji apie tarptautinę karjerą, tad net neabejoji, jog studijuoti vyksi į užsienį? Turime puikių naujienų – Lietuva – viena geriausių vietų siekti tarptautinės karjeros! skaityti »

MRU LAB lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados delegacija

Liepos 14 dieną MRU LAB lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados delegacija: ambasadorės pavaduotojas p. Howard T. Solomon, Politikos ir ekonomikos skyriaus vadovo pavaduotoja p. Diane Kohn ir kultūros atašė p. Althea Cawley-Murphree. skaityti »

4 klaidos, kurias daro abiturientai rinkdamiesi studijas

Jau liepos 19-ąją baigiasi pirmasis pagrindinio bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas etapas. Kaip neapsirikti priimant vieną svarbiausių sprendimų gyvenime? Jūsų dėmesiui – 4 didžiausios klaidos, kurias daro abiturientai, rinkdamiesi studijas. skaityti »