Pamokos muziejuose – ilgalaikio bendradarbiavimo perspektyva

Publikuota: 2014 m. kovo 13 d. ketvirtadienis

Lietuvos muziejų asociacija, gavusi LR švietimo ir mokslo ministerijos pritarimą dėl muziejų ir bendrojo ugdymo mokyklų bendradarbiavimo plėtros veiksmų, pateikė prašymą Europos socialinio fondo agentūrai dėl įgyvendinamo projekto „Muziejus – mokykla – moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“ (toliau – Projektas) papildomo finansavimo. Dvišalis papildomas susitarimas planuojamas pasirašyti artimiausią savaitę. Gautos lėšos, kurias sudarys Europos socialinio fondo ir Lietuvos valstybės biudžeto skirti 500 tūkst. litų, bus panaudojamos mokymo ir mokymosi muziejuje bei muziejų ir mokyklų bendradarbiavimo strateginei plėtrai užtikrinti.

Naujų projekto veiklų tikslas - parengti muziejų ir mokyklų bendradarbiavimo paskirties, funkcijų, paslaugų ir valdymo ilgalaikės plėtros galimybių studiją/strategiją iki 2020 m., kuri leistų apibrėžti muziejų ir mokyklų bendradarbiavimo plėtros kryptis. Muziejų lankymas kaip formaliojo ugdymo programos dalis jau kelis dešimtmečius yra efektyviai naudojamas kai kuriose ES šalyse ir yra gerai vertinamas dėl galimybių naują informaciją (istorijos, archeologijos, menų, literatūros, gamtos, tiksliųjų mokslų, inžinerijos ir kt. sričių) sieti su muziejaus tematika  ir ekspozicijomis bei patraukliais ugdymo metodais.

„Lietuvos muziejai turi didelį formaliojo ir neformaliojo ugdymo potencialą, - sako Lietuvos muziejų asociacijos vadovas, Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza. – Švietimo bendruomenės poreikių tyrimo rezultatai parodė, jog pedagogai ir moksleiviai teigiamai vertina pamokas muziejuose, kuriuose yra daugiau vaizdinių priemonių. Beveik dešimtmetį trukęs dialogas su Kultūros bei Švietimo ir mokslo ministerijos atstovais dėl efektyvesnio muziejų resursų panaudojimo mokyklų bendrojo ugdymo veikloje bus įtvirtintas bendradarbiavimo plėtros veiksmų planu.”

Tolimesnio glaudaus bendradarbiavimo siekis – išdava sėkmingai įgyvendinamo projekto (SFMIS Nr. VP1-2.2-ŠMM-10-V-02-012) pagal 2007-2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ VP1-2.2-ŠMM-10-V priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu (2012 m. sausis – 2014 m. kovas) edukaciniuose užsiėmimuose/pamokose muziejuose dalyvavo 147 mokyklos iš 37 šalies savivaldybių, per 340 mokytojų dalykininkų  ir pradinio ugdymo mokytojų, pagal muziejų parengtas ne mažiau nei 8 ak. val. trukmės neformaliojo švietimo programas apmokyta per 9 tūkst. moksleivių.

Pratęstas projektas numato kvalifikacijos kėlimą ne mažiau kaip 160-čiai mokymosi visą gyvenimą sistemos administracijos, tame tarpe ir muziejų, darbuotojų, suteikiant jiems tarptautinės patirties, strateginio planavimo inovatyviais metodais įgūdžių, reikalingų sėkmingai muziejų ir mokyklų bendradarbiavimo tinklo plėtrai nacionaliniu lygmeniu. Edukacinės patirties sklaidai užtikrinti planuojama įvairi kvalifikacijos tobulinimo stažuočių Lietuvoje bei užsienyje veikla: muziejams - projekto partneriams bei projekte nedalyvavusių muziejų – Lietuvos muziejų asociacijos nariams.

Europos socialinio fondo ir Lietuvos valstybės finansuojamame muziejų asociacijos projekte „Muziejus – mokykla – moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“ dalyvauja muziejai – projekto partneriai - Lietuvos dailės, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejai, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, Lietuvos jūrų, Šiaulių „Aušros“, Maironio lietuvių literatūros, Lietuvos aviacijos, Lietuvos teatro, muzikos ir kino, Lietuvos energetikos, Literatūrinis A. Puškino, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis, Alytaus kraštotyros, Kėdainių krašto, Rokiškio krašto, Kretingos, Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejai ir Vilniaus memorialinių muziejų direkcija, vienijanti keturis memorialinius muziejus (V.Krėvės, B.Grincevičiūtės, V.Mykolaičio-Putino ir Venclovų).

LMA – 1995 m. įsteigta savanoriška šalies muziejų organizacija, vienija 90 muziejų.  Asociacijos  tikslas – telkti muziejus bendrai veiklai, organizuoti ir skatinti juos bendradarbiauti. Asociacija, palaikanti glaudžius ryšius su Tarptautine muziejų taryba (ICOM) ir Europos muziejinių organizacijų tinklu (NEMO), teikia muziejams metodinę pagalbą ir informaciją, leidžia žurnalą „Lietuvos muziejai“, remia besikuriančius muziejus, organizuoja muziejininkų kvalifikacijos kėlimą, dalyvauja realizuojant kultūros ir švietimo programas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Diplomus gauna pirmoji VU TSPMI politikos ir medijų magistro programos laida

Vilniaus universiteto Mažojoje auloje bus įteikti diplomai pirmajai politikos ir medijų magistro programos laidai. 2013 m. pradėtą Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) programą baigia dvylika studentų. skaityti »

Naujųjų technologijų naudojimas kuria jaunimo ateitį

Šiaurės Lietuvos kolegija turėdama modernią infrastruktūrą ir technologinės pakraipos programų (Multimedijų technologijos, Kompiuterinių tinklų administravimas) siekia, kad naujosios technologijos būtų naudojamos sąmoningai, kad jų rezultatai palengvintų žmogaus gyvenimą ir informacijos sklaidą. skaityti »

Paskelbti „Veido“ „Mini Nobeliai“

Savaitraštis „Veidas“ jau trečią kartą rinko mokslininkus, vertus „Mini Nobelio“. Vieni pagrindinių kriterijų buvo jų darbų cituojamumas tarptautiniuose mokslo leidiniuose, tos srities mokslininkų apklausos rezultatai, kur įmanoma – ir įregistruoti patentai. Naujas kriterijus – mokslo darbų pritaikomumas, pridėtinė vertė valstybei. skaityti »

Ūkio ministras teigiamai vertina KTU vykstančius pokyčius

Kauno technologijos universitete (KTU) lankėsi LR ūkio ministras Evaldas Gustas ir LR viceministras Marius Skarupskas, kurie kartu su rektoriumi Petru Baršausku ir mokslo prorektore Asta Pundziene diskutavo apie mokslo ir verslo bendradarbiavimą bei kaip šią sinergiją būtų galima sėkmingai plėtoti Lietuvoje. skaityti »

Aukštųjų mokyklų mugėje – darbo rinkos poreikio atspindžiai

Nors šiemet stojančiųjų į Lietuvos aukštąsias mokyklas laukia paprastesnės priėmimo sąlygos, tačiau 2014 m. naujovės būsimiems studentams atneša ne mažiau nežinomybės nei bet kuriais ankstesniais metais. skaityti »

Lietuvos moksleiviai dalysis mintimis apie genetinius tyrimus ir jų taikymą

DNR diena – tai kasmetis tarptautinis genetikos mokslo ir stulbinančių pasiekimų paminėjimas. Ji pasaulyje minima nuo 2003 m. Tais metais sukako 50 metų nuo DNR spiralės struktūros atradimo. skaityti »

Rytų Europos partnerystės ir investicijų asociacija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos edukologijos universitetu

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) kartu su Rytų Europos partnerystės ir investicijų asociacija (REPIA) sausio 16 d. pasirašė bendradarbiavimo ir partnerystės sutartį, kuria skatins mokslo ir verslo bendradarbiavimą. Sutartyje numatyta vykdyti bendrus taikomuosius tyrimus, reikalingus asociacijos nariams; panaudojant mokslinį potencialą, asociacijai pateikti inovatyvių idėjų; kartu dalyvauti rengiant ir įgyvendinant paramos projektus, finansuojamus Europos Sąjungos ir kitų finansinių institucijų. LEU ir REPIA nutarė sudaryti bendras darbo grupes ir bendradarbiauti tobulinant mokslo ir studijų programas, taip pat keistis informacija apie projektinę, socialinę, švietėjišką veiklą ir dalytis gerąja patirtimi, kviesti abiejų Šalių atstovus į organizuojamus renginius, mokymus, skatinti studentų praktikas, stažuotes, karjeros galimybes asociacijos verslo įmonėse, vykdyti kitą veiklą, naudingą abiems Šalims. LEU ir REPIA po ilgo ir konstruktyvaus bendravimo sutarė, jog, sprendžiant problemas ir poreikius, einama viena linkme, todėl ir ateities strateginė partnerystė bus naudinga abiems pusėms. Rytų Europos partnerystės ir investicijų asociacija (REPIA) įkurta 2011 m. Ji jungia virš 100 inovatyvių įmonių, kurių tikslas – kurti prekes ir paslaugas Lietuvoje, turint tikslą jas eksportuoti. Bendra įmonių apyvarta yra apie 100 milijonų litų. REPIA sudaro 5 klasteriai: IT, energetikos, žemės ūkio, aplinkos apsaugos, NT projektų vystymo ir statybos. Taip prie asociacijos įkurti du inovacijų pritraukimo ir eksporto skatinimo centrai. Dėl REPIA sukurtos infrastruktūros nuolat ieškomos ir pritraukiamos investicijos į asociacijos narių gamybinę infrastruktūrą, taip pat plečiamos esamos ir ieškomos naujos eksporto rinkos. skaityti »

Planuojama Olandų gatvėje įkurti Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studijų miestelį, investicijos gali siekti iki 200 mln. Lt

Vilniaus miesto savivaldybė pradėjo rengti apie 4,75 ha teritorijos prie pastatų Olandų g. 21A detalųjį planą. Šioje teritorijoe įskūrusį Karo muziejų pakeis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) studijų miestelis. skaityti »

„Canon“ pristatė smulkioms ir vidutinėms įmonėms skirtus daugiafunkcinius spausdintuvus

„Canon“ pristatė du naujus „i-SENSYS“ nespalvotam spausdinimui skirtus daugiafunkcinius spausdintuvus – „MF6140dn“ ir „MF6180dw“. skaityti »

Moksleiviai kviečiami susipažinti su Vyriausybės veikla

Lietuvos mokyklų moksleiviai kviečiami dalyvauti trečiadieniais Vyriausybės rūmuose rengiamose ekskursijose, kurių metu bus galima susipažinti su Vyriausybės veikla, užsukti į Vyriausybės posėdį bei pamatyti, kaip priimami svarbiausi valstybės sprendimai. skaityti »