Parengta elektroninė lietuvių kalbos ir literatūros chrestomatija 12 klasei

Publikuota: 2013 m. sausio 8 d. antradienis

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas parengė elektroninę literatūros chrestomatiją 12 klasei. Ji apima visus į 12 klasės atnaujintą lietuvių kalbos ir literatūros vidurinio ugdymo programą įtrauktus lietuvių ir visuotinės literatūros kūrinius, kontekstą, straipsnius, pristatančius autorius nuo XX a. vidurio katastrofų literatūros (S. Nėries „Prie didelio kelio") iki Nepriklausomybės laikų (M. Ivaškevičius, S. Parulskis ir kiti). Tai mokymo priemonė, skirta mokiniams dirbti tiek klasėje, tiek savarankiškai namuose. Kaip ir elektroninėje chrestomatijoje 11 klasei, joje bus galima rasti epochų apžvalgas, epochas reprezentuojančių asmenybių pristatymą, autorių biografijas, kūrinius ar jų ištraukas, terminų žodynėlį ir Laiko juostą.

Elektroninė chrestomatija parengta TXT, PDF, EPUB formatais, kad ją būtų galima skaityti stacionariuose kompiuteriuose ir įvairiuose mobiliuosiuose įrenginiuose.

Tikimės, kad elektroninė chrestomatija 11–12 klasėms bus įdomi ir naudinga mokymo priemonė ne tik Lietuvos mokiniams, bet ir užsienyje gyvenantiems lietuviams, emigrantų vaikams, kurie neturi galimybių tiesiogiai mokytis lietuvių kalbos.

Chrestomatiją galima parsisiųsti nemokamai iš Ugdymo plėtotės centro interneto svetainės http://www.upc.smm.lt/naujienos/chrestomatija/, užpildžius formos laukelius.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Prezidentė Suomijoje domėsis aukštojo mokslo reforma

Tęsdama oficialų vizitą Suomijoje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį, spalio 19 dieną, lankysis Alto universitete, kur domėsis šios šalies patirtimi pertvarkant aukštojo mokslo sistemą. skaityti »

Anglijos ir Lietuvos vidurinių mokyklų skirtumai

Tai, kas mūsų šalyje pristatoma kaip švietimo naujovė, daugelyje šalių tai yra nusistovėjusi sistema. skaityti »

M. Mažvydo biblioteka Europos Parlamente pristatys virtualiosios realybės biblioteką

Spalio 18–19 dienomis Europos Parlamente Briuselyje vyks tarptautinė bibliotekų paroda „Generation Code: Born at the Library“. skaityti »

Kinijos universitetai atveria naujas galimybes VGTU

Pekine vyko Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių universitetų konsorciumo partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) strateginės partnerystės prorektorė Asta Radzevičienė. skaityti »

Moksliniams tyrimams iš verslo skirta per 1 mln. eurų

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skyrė daugiau kaip 1 mln. eurų mokslo ir studijų institucijoms už užsakomųjų darbų pagal verslo poreikius atlikimą. skaityti »

Lietuvos žurnalistikos centras atnaujino žiniasklaidos ir ryšių su visuomene studijų programas

Lietuvos žurnalistikos centras (LŽC) 2016-2017 mokslo metų sezoną pasitinka atnaujinęs pagrindines studijų programas ir sustiprinęs vadovų bei lektorių komandą. skaityti »

Mokslininkai diskutuoja apie teisinės pagalbos kokybę

Lietuvos teisės instituto mokslininkė Agnė Limantė kartu su bendraautoriumi Manfredu Limantu Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto mokslo žurnale „Teisė“ publikavo mokslo straipsnį „Teisė į teisinę pagalbą Europoje“. skaityti »

VU Teisės fakultetas pasitinka 375 metų jubiliejų

Spalio 11 d. Vilniaus universiteto Teisės fakultetas mini 375-ąsias įsteigimo metines. skaityti »

Nobelio premija pagerbta sutarčių teorija

Šiemet Nobelio ekonomikos mokslų premija skirta Oliveriui Hartui iš Harvardo universiteto ir Bengtui Holmströmui iš Masačusetso technologijos instituto už indėlį į sutarčių teoriją. skaityti »

MRU įvyko Korėjietiškos abėcėlės diena

Spalio 10 d. Karaliaus Sedžiongo institutas kvietė studentus ir akademinę bendruomenę kartu švęsti Hanguel (Korėjietiškos abėcėlės dieną) ir 2-ąjį instituto gimtadienį. skaityti »