Pasiruošimas brandos egzaminams trunka beveik 1,2 tūkst. valandų

Publikuota: 2014 m. sausio 27 d. pirmadienis

Ruošdamasis valstybiniams brandos egzaminams vienas Lietuvos dvyliktokas vidutiniškai tam skiria 1164,5 valandų arba beveik 50 parų per mokslo metus. Šį laiką abiturientai praleidžia pamokose, ruošdami namų darbus ir egzaminams mokydamiesi papildomai. Tai atskleidė Lietuvos mokinių parlamento ir netrukus startuosiančios internetinės pasirengimo brandos egzaminams priemonės „Egzaminatorius.lt“ atliktas tyrimas.

Vienas abiturientas per savaitę namų darbus ruošia 6 val. 45 min., o papildomam pasirengimui egzaminams vidutiniškai skiria dar 2 val. 45 minutes. Pas korepetitorių besilankantis Lietuvos abiturientas per savaitę čia praleidžia kiek mažiau nei valandą. Tuo tarpu pamokose dvyliktokas vidutiniškai praleidžia 816 valandų per mokslo metus.

Abiturientai turėtų mokytis efektyviau

Lietuvos mokinių parlamento pirmininkas Juozas Vaidelis sako, kad ruošdamiesi egzaminams dvyliktokai patiria nemažai streso. „Abiturientai gauna labai daug įvairios informacijos – jie sąžiningiau mokosi tuos dalykus, kurių egzaminus laikys, tačiau juos blaško mokymosi šaltinių gausa. Dvyliktokai pasiklysta, nes jiems sunku įvertinti, kuri medžiaga besiruošiant egzaminams būtų geriausia, kaip teisingai planuoti laiką, o svarbiausia – kaip įvertinti mokymosi efektyvumą“, – sako J. Vaidelis.

Netrukus startuosianti pirmoji Lietuvoje internetinė pasirengimo brandos egzaminams priemonė „Egzaminatorius.lt“ padės abiturientams mokytis, o mokytojams – mokyti  efektyviau. Naudodamiesi ja moksleiviai gaus naujausią egzaminų programą atitinkančią mokymosi medžiagą, o savo žinias pasitikrins spręsdami testus. Pateikti dvyliktokams įvairių testų ir akimirksniu gauti rezultatų analizę galės ir jų mokytojai.

„Toks būdas ruoštis egzaminams yra efektyvesnis ir pažangesnis, o kai kuriose pasaulio šalyse jau ir sėkmingai pasiteisinęs. „Egzaminatorius.lt“ informaciją pateikia tikslingai – tada, kai moksleiviui jos reikia. Pavyzdžiui, kai abiturientas sprendžia testą ir nežino atsakymo, jam iš karto pateikiami temos konspektai, nuorodos į video klipus, internetinius puslapius, interaktyvias demonstracijas ar kitus šaltinius. Nereikia gaišti ir atsakymo ieškoti vadovėliuose ar užrašuose“, – sako „Egzaminatorius.lt“ sistemą kuriančios įmonės direktorius Saulius Ratkevičius.

Kitokį mokymosi būdą galės išbandyti parodoje „STUDIJOS 2014“

Efektyviai ruoštis egzaminams abiturientams dažnai trukdo nesistemingas mokymasis, kuris atima daug laiko, tačiau siekti geriausių rezultatų nepadeda. „Moksleiviai mokosi tiesiog kartodami tuos pačius tekstus, tačiau taip jie nesuvokia, kur yra žinių spragos. „Egzaminatorius.lt“ sistema konkrečias mokymosi temas parinks įvertindama kiekvieno naudotojo asmeninius rezultatus“, – teigia S. Ratkevičius.

Vasario 6 – 8 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyksiančios parodos „STUDIJOS 2014“ metu moksleiviai ir mokytojai turės galimybę savo jėgomis išbandyti sistemą „Egzaminatorius.lt“. Internetinei pasirengimo brandos egzaminams priemonei skirtame stende visi norintieji galės įsitikinti, kaip mokymosi ir mokymo procesai gali tapti  efektyvesni ir įdomesni.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »