Pasiruošimas brandos egzaminams trunka beveik 1,2 tūkst. valandų

Publikuota: 2014 m. sausio 27 d. pirmadienis

Ruošdamasis valstybiniams brandos egzaminams vienas Lietuvos dvyliktokas vidutiniškai tam skiria 1164,5 valandų arba beveik 50 parų per mokslo metus. Šį laiką abiturientai praleidžia pamokose, ruošdami namų darbus ir egzaminams mokydamiesi papildomai. Tai atskleidė Lietuvos mokinių parlamento ir netrukus startuosiančios internetinės pasirengimo brandos egzaminams priemonės „Egzaminatorius.lt“ atliktas tyrimas.

Vienas abiturientas per savaitę namų darbus ruošia 6 val. 45 min., o papildomam pasirengimui egzaminams vidutiniškai skiria dar 2 val. 45 minutes. Pas korepetitorių besilankantis Lietuvos abiturientas per savaitę čia praleidžia kiek mažiau nei valandą. Tuo tarpu pamokose dvyliktokas vidutiniškai praleidžia 816 valandų per mokslo metus.

Abiturientai turėtų mokytis efektyviau

Lietuvos mokinių parlamento pirmininkas Juozas Vaidelis sako, kad ruošdamiesi egzaminams dvyliktokai patiria nemažai streso. „Abiturientai gauna labai daug įvairios informacijos – jie sąžiningiau mokosi tuos dalykus, kurių egzaminus laikys, tačiau juos blaško mokymosi šaltinių gausa. Dvyliktokai pasiklysta, nes jiems sunku įvertinti, kuri medžiaga besiruošiant egzaminams būtų geriausia, kaip teisingai planuoti laiką, o svarbiausia – kaip įvertinti mokymosi efektyvumą“, – sako J. Vaidelis.

Netrukus startuosianti pirmoji Lietuvoje internetinė pasirengimo brandos egzaminams priemonė „Egzaminatorius.lt“ padės abiturientams mokytis, o mokytojams – mokyti  efektyviau. Naudodamiesi ja moksleiviai gaus naujausią egzaminų programą atitinkančią mokymosi medžiagą, o savo žinias pasitikrins spręsdami testus. Pateikti dvyliktokams įvairių testų ir akimirksniu gauti rezultatų analizę galės ir jų mokytojai.

„Toks būdas ruoštis egzaminams yra efektyvesnis ir pažangesnis, o kai kuriose pasaulio šalyse jau ir sėkmingai pasiteisinęs. „Egzaminatorius.lt“ informaciją pateikia tikslingai – tada, kai moksleiviui jos reikia. Pavyzdžiui, kai abiturientas sprendžia testą ir nežino atsakymo, jam iš karto pateikiami temos konspektai, nuorodos į video klipus, internetinius puslapius, interaktyvias demonstracijas ar kitus šaltinius. Nereikia gaišti ir atsakymo ieškoti vadovėliuose ar užrašuose“, – sako „Egzaminatorius.lt“ sistemą kuriančios įmonės direktorius Saulius Ratkevičius.

Kitokį mokymosi būdą galės išbandyti parodoje „STUDIJOS 2014“

Efektyviai ruoštis egzaminams abiturientams dažnai trukdo nesistemingas mokymasis, kuris atima daug laiko, tačiau siekti geriausių rezultatų nepadeda. „Moksleiviai mokosi tiesiog kartodami tuos pačius tekstus, tačiau taip jie nesuvokia, kur yra žinių spragos. „Egzaminatorius.lt“ sistema konkrečias mokymosi temas parinks įvertindama kiekvieno naudotojo asmeninius rezultatus“, – teigia S. Ratkevičius.

Vasario 6 – 8 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyksiančios parodos „STUDIJOS 2014“ metu moksleiviai ir mokytojai turės galimybę savo jėgomis išbandyti sistemą „Egzaminatorius.lt“. Internetinei pasirengimo brandos egzaminams priemonei skirtame stende visi norintieji galės įsitikinti, kaip mokymosi ir mokymo procesai gali tapti  efektyvesni ir įdomesni.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Elektroninių audioknygų populiarumas Lietuvoje išaugo tris kartus

Stereotipas, kad garsinės knygos yra skirtos tik regėjimo negalią turintiems žmonėms, po truputį atsitraukia. Visuomenė pradeda suprasti, kad šios knygos puikiausiai tinka aktyvų gyvenimą gyvenantiems žmonėms, kuriems dažnai pritrūksta laiko paimti knygą į rankas. skaityti »

Lietuvos mokyklų apdovanojimai padės atrasti šalies mokyklų herojus

Po sėkmingo praėjusių metų starto grįžta Lietuvos mokyklų apdovanojimai (LMA). Kovo 30 dieną Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje vyksiančiame renginyje ne tik paaiškės dešimties nominacijų nugalėtojai, bet ir vyks nemokama konferencija moksleiviams bei mokytojams „Code the future“. skaityti »

VGTU lankysis žymi Holivudo aktorė

Kovo 8 dieną, 11 valandą populiari autorė, aktorė ir lektorė iš Holivudo Kimlė Smit (Kimleigh Smith) Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU), Kūrybinių industrijų fakultete susitiks su dėstytojais ir studentais bei skaitys paskaitą-seminarą „Dalijimasis – kelias į sėkmę“. skaityti »

VU biotechnologų sukurtas metodas – išskirtiniame mokslo žurnale

Prestižinio žurnalo „Molecular Cell“ vasario numeryje pristatomas Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto mokslininkų grupės sukurtas naujas DNR modifikavimo profilių analizės metodas TOP-seq (angl. Tethered Oligonucleotide-Primed sequencing). skaityti »

Vilnius siekia tapti pasaulio knygų sostine

Vilniuje vykstančioje knygų mugėje sostinės meras pareiškė, kad Vilnius yra labiausiai skaitantis miestas. skaityti »

Tato ir Pato – paroda, kurioje viską reikia liesti

Nacionalinėje bibliotekoje duris atverianti estų dizainerės Mae Kivilo kurta interaktyvi ekspozicija – rojus vaikams, kuriems knieti viską patikrinti ir pačiupinėti. skaityti »

Paskelbti „Metų knygos rinkimai 2016“ nugalėtojai

Vilniaus knygų mugėje bus apdovanoti „Metų knygos rinkimai 2016“ nugalėtojai, kurių knygos pripažintos geriausiomis suaugusiųjų, poezijos ir knygų vaikams kategorijose. skaityti »

VU fizikai atrado naują būdą sąveikai tarp atomų tirti

Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto vyriausieji mokslo darbuotojai Julius Ruseckas ir Gediminas Juzeliūnas kartu su Taivano nacionalinio Tsing Hua universiteto profesoriumi Ite Yu pasiūlė naują būdą tirti sąveikai tarp vadinamųjų Rydbergo atomų juos paveikus šviesos pluoštais. skaityti »

Bus ruošiama nacionalinė mokytojų rengimo koncepcija

Švietimo ir mokslo ministerijoje aptarti šiuo metu akademinėje aplinkoje bei švietimo visuomenėje diskutuojami siūlymai dėl mokytojų rengimo koncepcijos nuostatų ir nutarta rengti nacionalinę mokytojų rengimo koncepciją. skaityti »

Konferencijoje „The Coins 2017“ - nuo nanotechnologijų iki vėžio gydymo

Jau dvyliktą kartą Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Gyvybės mokslų centre (VU SA GMC) organizuojamame renginyje daugiausia dėmesio bus skiriama nanotechnologijoms, gyvybės mokslams medicinoje ir sintetinei biologijai. skaityti »