Pasiruošimas brandos egzaminams trunka beveik 1,2 tūkst. valandų

Publikuota: 2014 m. sausio 27 d. pirmadienis

Ruošdamasis valstybiniams brandos egzaminams vienas Lietuvos dvyliktokas vidutiniškai tam skiria 1164,5 valandų arba beveik 50 parų per mokslo metus. Šį laiką abiturientai praleidžia pamokose, ruošdami namų darbus ir egzaminams mokydamiesi papildomai. Tai atskleidė Lietuvos mokinių parlamento ir netrukus startuosiančios internetinės pasirengimo brandos egzaminams priemonės „Egzaminatorius.lt“ atliktas tyrimas.

Vienas abiturientas per savaitę namų darbus ruošia 6 val. 45 min., o papildomam pasirengimui egzaminams vidutiniškai skiria dar 2 val. 45 minutes. Pas korepetitorių besilankantis Lietuvos abiturientas per savaitę čia praleidžia kiek mažiau nei valandą. Tuo tarpu pamokose dvyliktokas vidutiniškai praleidžia 816 valandų per mokslo metus.

Abiturientai turėtų mokytis efektyviau

Lietuvos mokinių parlamento pirmininkas Juozas Vaidelis sako, kad ruošdamiesi egzaminams dvyliktokai patiria nemažai streso. „Abiturientai gauna labai daug įvairios informacijos – jie sąžiningiau mokosi tuos dalykus, kurių egzaminus laikys, tačiau juos blaško mokymosi šaltinių gausa. Dvyliktokai pasiklysta, nes jiems sunku įvertinti, kuri medžiaga besiruošiant egzaminams būtų geriausia, kaip teisingai planuoti laiką, o svarbiausia – kaip įvertinti mokymosi efektyvumą“, – sako J. Vaidelis.

Netrukus startuosianti pirmoji Lietuvoje internetinė pasirengimo brandos egzaminams priemonė „Egzaminatorius.lt“ padės abiturientams mokytis, o mokytojams – mokyti  efektyviau. Naudodamiesi ja moksleiviai gaus naujausią egzaminų programą atitinkančią mokymosi medžiagą, o savo žinias pasitikrins spręsdami testus. Pateikti dvyliktokams įvairių testų ir akimirksniu gauti rezultatų analizę galės ir jų mokytojai.

„Toks būdas ruoštis egzaminams yra efektyvesnis ir pažangesnis, o kai kuriose pasaulio šalyse jau ir sėkmingai pasiteisinęs. „Egzaminatorius.lt“ informaciją pateikia tikslingai – tada, kai moksleiviui jos reikia. Pavyzdžiui, kai abiturientas sprendžia testą ir nežino atsakymo, jam iš karto pateikiami temos konspektai, nuorodos į video klipus, internetinius puslapius, interaktyvias demonstracijas ar kitus šaltinius. Nereikia gaišti ir atsakymo ieškoti vadovėliuose ar užrašuose“, – sako „Egzaminatorius.lt“ sistemą kuriančios įmonės direktorius Saulius Ratkevičius.

Kitokį mokymosi būdą galės išbandyti parodoje „STUDIJOS 2014“

Efektyviai ruoštis egzaminams abiturientams dažnai trukdo nesistemingas mokymasis, kuris atima daug laiko, tačiau siekti geriausių rezultatų nepadeda. „Moksleiviai mokosi tiesiog kartodami tuos pačius tekstus, tačiau taip jie nesuvokia, kur yra žinių spragos. „Egzaminatorius.lt“ sistema konkrečias mokymosi temas parinks įvertindama kiekvieno naudotojo asmeninius rezultatus“, – teigia S. Ratkevičius.

Vasario 6 – 8 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyksiančios parodos „STUDIJOS 2014“ metu moksleiviai ir mokytojai turės galimybę savo jėgomis išbandyti sistemą „Egzaminatorius.lt“. Internetinei pasirengimo brandos egzaminams priemonei skirtame stende visi norintieji galės įsitikinti, kaip mokymosi ir mokymo procesai gali tapti  efektyvesni ir įdomesni.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »