Pasiruošimas brandos egzaminams trunka beveik 1,2 tūkst. valandų

Publikuota: 2014 m. sausio 27 d. pirmadienis

Ruošdamasis valstybiniams brandos egzaminams vienas Lietuvos dvyliktokas vidutiniškai tam skiria 1164,5 valandų arba beveik 50 parų per mokslo metus. Šį laiką abiturientai praleidžia pamokose, ruošdami namų darbus ir egzaminams mokydamiesi papildomai. Tai atskleidė Lietuvos mokinių parlamento ir netrukus startuosiančios internetinės pasirengimo brandos egzaminams priemonės „Egzaminatorius.lt“ atliktas tyrimas.

Vienas abiturientas per savaitę namų darbus ruošia 6 val. 45 min., o papildomam pasirengimui egzaminams vidutiniškai skiria dar 2 val. 45 minutes. Pas korepetitorių besilankantis Lietuvos abiturientas per savaitę čia praleidžia kiek mažiau nei valandą. Tuo tarpu pamokose dvyliktokas vidutiniškai praleidžia 816 valandų per mokslo metus.

Abiturientai turėtų mokytis efektyviau

Lietuvos mokinių parlamento pirmininkas Juozas Vaidelis sako, kad ruošdamiesi egzaminams dvyliktokai patiria nemažai streso. „Abiturientai gauna labai daug įvairios informacijos – jie sąžiningiau mokosi tuos dalykus, kurių egzaminus laikys, tačiau juos blaško mokymosi šaltinių gausa. Dvyliktokai pasiklysta, nes jiems sunku įvertinti, kuri medžiaga besiruošiant egzaminams būtų geriausia, kaip teisingai planuoti laiką, o svarbiausia – kaip įvertinti mokymosi efektyvumą“, – sako J. Vaidelis.

Netrukus startuosianti pirmoji Lietuvoje internetinė pasirengimo brandos egzaminams priemonė „Egzaminatorius.lt“ padės abiturientams mokytis, o mokytojams – mokyti  efektyviau. Naudodamiesi ja moksleiviai gaus naujausią egzaminų programą atitinkančią mokymosi medžiagą, o savo žinias pasitikrins spręsdami testus. Pateikti dvyliktokams įvairių testų ir akimirksniu gauti rezultatų analizę galės ir jų mokytojai.

„Toks būdas ruoštis egzaminams yra efektyvesnis ir pažangesnis, o kai kuriose pasaulio šalyse jau ir sėkmingai pasiteisinęs. „Egzaminatorius.lt“ informaciją pateikia tikslingai – tada, kai moksleiviui jos reikia. Pavyzdžiui, kai abiturientas sprendžia testą ir nežino atsakymo, jam iš karto pateikiami temos konspektai, nuorodos į video klipus, internetinius puslapius, interaktyvias demonstracijas ar kitus šaltinius. Nereikia gaišti ir atsakymo ieškoti vadovėliuose ar užrašuose“, – sako „Egzaminatorius.lt“ sistemą kuriančios įmonės direktorius Saulius Ratkevičius.

Kitokį mokymosi būdą galės išbandyti parodoje „STUDIJOS 2014“

Efektyviai ruoštis egzaminams abiturientams dažnai trukdo nesistemingas mokymasis, kuris atima daug laiko, tačiau siekti geriausių rezultatų nepadeda. „Moksleiviai mokosi tiesiog kartodami tuos pačius tekstus, tačiau taip jie nesuvokia, kur yra žinių spragos. „Egzaminatorius.lt“ sistema konkrečias mokymosi temas parinks įvertindama kiekvieno naudotojo asmeninius rezultatus“, – teigia S. Ratkevičius.

Vasario 6 – 8 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyksiančios parodos „STUDIJOS 2014“ metu moksleiviai ir mokytojai turės galimybę savo jėgomis išbandyti sistemą „Egzaminatorius.lt“. Internetinei pasirengimo brandos egzaminams priemonei skirtame stende visi norintieji galės įsitikinti, kaip mokymosi ir mokymo procesai gali tapti  efektyvesni ir įdomesni.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »