Paskelbti ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo nugalėtojai

Publikuota: 2014 m. balandžio 8 d. antradienis

Balandžio 4 dieną Švietimo ir mokslo ministerijoje apdovanoti Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo nugalėtojai.

Konkurso pirmosios vietos laimėtojais komisijos sprendimu tapo: Kauno S. Dariaus ir S. Girėno gimnazijos 3 klasės mokinys Matas Navickas už darbą „Obels „Malus x robusta“ pražydinimas in vitro kultūroje“, Violeta Kalašinskaitė ir Monika Orlovaitė iš Tauragės „Versmės“ gimnazijos už darbą „Priemonių kompleksas bičių Apis mellifera erkėtumui kontroliuoti“, kaunietė abiturientė Aurėja Bačinskaitė už darbą „Natūrali kvietinės duonos saugojimo trukmės prailginimo technologija“. Šie mokiniai atstovaus Lietuvai 26-ajame Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse, rudenį vyksiančiame Lenkijos sostinėje Varšuvoje.

Pirmąją vietą taip pat pelnė Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos mokiniai Pijus Žagrakalys bei Simonas Pranys, pristatę darbą „Žemo dažnio virpesių įtaka sėklų dygimui ir augalo vegetacijai“, ir palangiškės Aušrinė Norvilaitė ir Gabrielė Bumbulytė, tyrusios „Augalinių ekstraktų panaudojimą aruodinio straubliuko (Sitophilus granarius L.) kontrolei“.

Konkurso dalyvius ir laureatus pasveikino švietimo ir mokslo viceministrė Edita Tamošiūnaitė, mokinių darbus aptarė vertinimo komisijos pirmininkas prof. dr. Vladas Vansevičius.

Šiemet konkurso nacionaliniam etapui 149 mokiniai pristatė 89 darbus. Konkurso metu buvo vertinamas pateikto darbo originalumas, moksliškumas, profesionalumas ir kruopštumas, tyrimo metodikos naujumas, savarankiškumas, darbo tęstinumas, darbo vizualinis pateikimas ir gebėjimas darbo tema diskutuoti su komisijos nariais.

Šio konkurso tikslas – skatinti mokinius kurti mokslines idėjas, formuoti mokslinio mąstymo, tiriamojo darbo įgūdžius. Nacionalinį konkursą organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Prezidentė Suomijoje domėsis aukštojo mokslo reforma

Tęsdama oficialų vizitą Suomijoje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį, spalio 19 dieną, lankysis Alto universitete, kur domėsis šios šalies patirtimi pertvarkant aukštojo mokslo sistemą. skaityti »

Anglijos ir Lietuvos vidurinių mokyklų skirtumai

Tai, kas mūsų šalyje pristatoma kaip švietimo naujovė, daugelyje šalių tai yra nusistovėjusi sistema. skaityti »

M. Mažvydo biblioteka Europos Parlamente pristatys virtualiosios realybės biblioteką

Spalio 18–19 dienomis Europos Parlamente Briuselyje vyks tarptautinė bibliotekų paroda „Generation Code: Born at the Library“. skaityti »

Kinijos universitetai atveria naujas galimybes VGTU

Pekine vyko Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių universitetų konsorciumo partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) strateginės partnerystės prorektorė Asta Radzevičienė. skaityti »

Moksliniams tyrimams iš verslo skirta per 1 mln. eurų

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skyrė daugiau kaip 1 mln. eurų mokslo ir studijų institucijoms už užsakomųjų darbų pagal verslo poreikius atlikimą. skaityti »

Lietuvos žurnalistikos centras atnaujino žiniasklaidos ir ryšių su visuomene studijų programas

Lietuvos žurnalistikos centras (LŽC) 2016-2017 mokslo metų sezoną pasitinka atnaujinęs pagrindines studijų programas ir sustiprinęs vadovų bei lektorių komandą. skaityti »

Mokslininkai diskutuoja apie teisinės pagalbos kokybę

Lietuvos teisės instituto mokslininkė Agnė Limantė kartu su bendraautoriumi Manfredu Limantu Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto mokslo žurnale „Teisė“ publikavo mokslo straipsnį „Teisė į teisinę pagalbą Europoje“. skaityti »

VU Teisės fakultetas pasitinka 375 metų jubiliejų

Spalio 11 d. Vilniaus universiteto Teisės fakultetas mini 375-ąsias įsteigimo metines. skaityti »

Nobelio premija pagerbta sutarčių teorija

Šiemet Nobelio ekonomikos mokslų premija skirta Oliveriui Hartui iš Harvardo universiteto ir Bengtui Holmströmui iš Masačusetso technologijos instituto už indėlį į sutarčių teoriją. skaityti »

MRU įvyko Korėjietiškos abėcėlės diena

Spalio 10 d. Karaliaus Sedžiongo institutas kvietė studentus ir akademinę bendruomenę kartu švęsti Hanguel (Korėjietiškos abėcėlės dieną) ir 2-ąjį instituto gimtadienį. skaityti »