Pastatų inžinerijos specialistai padės sumažinti energijos sąnaudas

Publikuota: 2014 m. liepos 14 d. pirmadienis

Šiuo metu Europos šalių pastatuose sunaudojama apie 40 proc. visos išgaunamos energijos. Prognozuojant nekilnojamojo turto sektoriaus plėtimąsi, regiono energetikai tokios sąnaudos gali tapti nepakeliama našta. Dėl to Europos Sąjungos (ES) Vadovų taryba užsibrėžė iki 2020 m. sumažinti ES suvartojamos energijos kiekį 20 proc.

Norint pasiekti užsibrėžtų tikslų ir paskatinti žaliųjų idėjų statybose atsiradimą, Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) bus rengiami specialistai, išmanantys pastatų energinį efektyvumą, kitus techninius ir ekonominius parametrus, darančius įtaką energijos suvartojimui bei žmogaus aplinkai, jos kokybei. VGTU steigiama nauja pastatų inžinerinio valdymo bakalauro studijų programa.

Tokių žinių turinčių specialistų Lietuvoje reikia ne tik statant naujus pastatus, bet ir skatinant daugiabučių gyvenamųjų namų modernizavimo procesus. Lietuvoje iki 2020 m. planuojama modernizuoti 24 tūkst. daugiabučių namų ir apšiltinti 6 tūkst. viešųjų pastatų. Tam reikalingos ne tik teorinės statybos inžinerijos žinios, bet ir geri praktiniai įgūdžiai, kompetencijos projektavimo ir statybos srityje. Tad su studentais dirbs ne tik mokslininkai, pristatysiantys naujausias pastatų inžinerijos tendencijas, bet ir socialiniai partneriai – praktikai iš didžiausias Lietuvos statybos kompanijas vienijančios Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos bei daugiabučių namų, butų ir kitų pastatų savininkus vienijančios federacijos – Būsto valdymo ir priežiūros rūmų. Programa skirta rengti specialistus, kurie prisidės prie valstybės ir Europos Sąjungos tikslų įgyvendinimo: plečiantis nekilnojamojo turto sektoriui, vis daugiau dėmesio kreipiama į pastatų energijos sąnaudas ir keliamas tikslas jas sumažinti.

Apie pažangias statybines medžiagas, statinių konstrukcijas, tvarų statinių gyvavimo ciklą, efektyvias išteklių ir energijos naudojimo sistemas, technologijas bei pastatų aprūpinimą energija mokęsi specialistai galės dirbti įvairaus profilio tarptautinėse ir šalies statybos, jos priežiūros įmonėse. Jie gebės taikyti kompiuterines technologijas, apdorodami bei kompleksiškai spręsdami pastato bei inžinerinių sistemų priežiūros proceso, valdymo, organizavimo, planavimo problemas.

Pastatų inžinerinio valdymo specialistus rengia pažangiausios Jungtinių Amerikos Valstijų aukštosios mokyklos, tarp jų – ir Masačusetso technologijos institutas. Lietuvoje pastatų inžinerinio valdymo specialistai iki šiol nebuvo rengiami.

Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Statyba valdo“: edukacinės pramogos VGTU Statybos fakultete

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) šėlo Statybos fakulteto studentai – artėjant profesinei statybininkų dienai jie kvietė į jau tradicija tapusį renginį „Statyba valdo“. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Konkurse „Išmanus miestas III“ VGTU studentai kurs ir tobulins miestų erdves

Jau trečiąjį kartą rengiamas projektas, skatinantis viešojo ir privataus sektorių intensyvų bendradarbiavimą, siekia įgyvendinti Lietuvos savivaldybių planus, pagražinti miestų aplinką, atgaivinti bei pritaikyti erdves pageidaujamai gyventojų veiklai. skaityti »

Užsienyje dirbantys mokslininkai – aktyvūs VU mokslinio gyvenimo dalyviai

Už tarptautinio lygio mokslo laimėjimus ir bendradarbiavimą su Lietuva Švietimo ir mokslo ministerija gruodžio 1 d. apdovanojo penkis užsienyje dirbančius lietuvių kilmės mokslininkus. Keturių iš jų akademinis kelias glaudžiai susijęs su Vilniaus universitetu. skaityti »

Sukurtas ir paviešintas LEU absolventų geografų internetinis žemėlapis

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) geografai sukūrė ir paviešino mūsų aukštosios mokyklos alumnų geografų internetinį žemėlapį. skaityti »

Valstybė tęs savo įsipareigojimus mokytojams

Naujos kadencijos Seimo Švietimo ir mokslo komiteto nariams laikinai pareigas einanti švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pateikė informaciją apie nueinančios Vyriausybės paruoštą 2017 m. valstybės biudžeto projekto švietimo dalį. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas pasisako už universitetų tinklo optimizavimą

Seimo Švietimo ir mokslo komitetas bendru sutarimu šiandien pritarė Seimo nutarimo projektui dėl valstybinių universitetų tinklo optimizavimo (XIIP-4819(2). skaityti »

Kodėl mokyklose šalia vadovėlio turi atsirasti ir kompiuterinis žaidimas?

Nors įprastai žaidimus laikome laisvalaikio praleidimo būdu, jie pamažu atkeliauja ir į klases. Mokytojai Lietuvoje pastebi, kad žaidimai praturtina mokymosi procesą, padeda lengviau įsiminti pamokos medžiagą, o svarbiausia – motyvuoja vaikus net labiau nei tradiciniai mokymosi būdai. skaityti »

Verslo konfederacija ir Nacionalinė biblioteka skatins žinių visuomenės ugdymą Lietuvoje

Siekdamos gerinti verslo aplinką, skatinti inovacijas ir puoselėti darnios visuomenės kūrimąsi šalyje, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Lietuvos verslo konfederacija (LVK) pasirašė bendradarbiavimo susitarimą. skaityti »

Prieš kitų metų egzaminų naujovę – „repeticija“ sostinės vienuoliktokams

Jau nuo kitų metų Lietuvos abiturientai susidurs su nauju vertinimo įrankiu – brandos darbu. skaityti »

Įvyko tarptautinė MENAR mintino skaičiavimo olimpiada 2016

Vilniuje įvyko jau trečioji MENAR olimpiada 2016, kurią organizavo MENAR AKADEMIJA. Šiais metais Olimpiada buvo išskirtinė - šiemet ji paskelbta tarptautine, kadangi dalyvavo ne tik vaikai iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių – Rusijos, Serbijos bei Kazachstano. skaityti »

Už studijas sumokėtas lėšas šiemet atgaus beveik maksimalus skaičius studentų

Geriausiems už mokslą mokantiems bakalauro ir vientisųjų studijų studentams valstybė kompensuoja studijų kainą. skaityti »