Patirtimi su VGTU dalijosi Masačiusetso technologijų instituto atstovė

Publikuota: 2012 m. spalio 14 d. sekmadienis

Masačiusetso technologijos instituto (MIT), kurio net 77 darbuotojai yra Nobelio premijos laureatai, o tyrimams ir mokslo plėtrai kasmet skiriama 1,5 mlrd. dolerių, atstovė spalio 9 d. bendradarbiavimo su verslu patirtį perdavė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) vadovams.

VGTU intensyviai stiprindamas partnerystę su verslo sektoriumi domisi geriausiomis pasaulyje patirtimis. MIT atstovės apsilankymas buvo puiki galimybė perimti šioje srityje labiausiai patyrusio pasaulio universiteto žinias bei išklausyti regionui skirtus patarimus. Taip pat Marie–Teresa Vander Sande pristatė mokslo ir verslo bendros veiklos modelius, kuriais naudojantis galima padidinti bendradarbiavimo efektyvumą.

„Bendradarbiaujame su didžiausiais pasaulio verslo klasteriais ir mokslo parkais. Nuolat palaikome ryšius, diskutuojame su 197 kompanijų atstovais iš Amerikos, Azijos ir Europos. Mūsų tikslas – padėti mokslo ir verslo institucijoms surasti vieniems kitus. Kai yra konkretus tikslas, parengiame veiksmų planą ir kartu jį įgyvendiname. Kai mokslo ar verslo institucija prisijungia prie mūsų tinklo, pramonės ryšių palaikymo koordinatoriai padeda pasiekti užsibrėžtus tikslus“, – apie pasaulyje garsių technologijų gimimą pasakojo ryšių su pramone koordinatorė Marie–Teresa Vander  Sande.

Masačiusetso technologijos institutas kasmet įkuria apie 300 įmonių bei 20–25 „spin–off‘us“, o šio universiteto alumnai jau yra sukūrę daugiau nei 25 tūkst. įmonių. MIT užima aukščiausias pozicijas pasaulio reitinguose: pirmąją vietą „QS World University Rankings“, ketvirtąją „The Academic Ranking of World Universities“ ir taip pat ketvirtąją „Times Higher Education World University Rankings“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »