Patirtimi su VGTU dalijosi Masačiusetso technologijų instituto atstovė

Publikuota: 2012 m. spalio 14 d. sekmadienis

Masačiusetso technologijos instituto (MIT), kurio net 77 darbuotojai yra Nobelio premijos laureatai, o tyrimams ir mokslo plėtrai kasmet skiriama 1,5 mlrd. dolerių, atstovė spalio 9 d. bendradarbiavimo su verslu patirtį perdavė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) vadovams.

VGTU intensyviai stiprindamas partnerystę su verslo sektoriumi domisi geriausiomis pasaulyje patirtimis. MIT atstovės apsilankymas buvo puiki galimybė perimti šioje srityje labiausiai patyrusio pasaulio universiteto žinias bei išklausyti regionui skirtus patarimus. Taip pat Marie–Teresa Vander Sande pristatė mokslo ir verslo bendros veiklos modelius, kuriais naudojantis galima padidinti bendradarbiavimo efektyvumą.

„Bendradarbiaujame su didžiausiais pasaulio verslo klasteriais ir mokslo parkais. Nuolat palaikome ryšius, diskutuojame su 197 kompanijų atstovais iš Amerikos, Azijos ir Europos. Mūsų tikslas – padėti mokslo ir verslo institucijoms surasti vieniems kitus. Kai yra konkretus tikslas, parengiame veiksmų planą ir kartu jį įgyvendiname. Kai mokslo ar verslo institucija prisijungia prie mūsų tinklo, pramonės ryšių palaikymo koordinatoriai padeda pasiekti užsibrėžtus tikslus“, – apie pasaulyje garsių technologijų gimimą pasakojo ryšių su pramone koordinatorė Marie–Teresa Vander  Sande.

Masačiusetso technologijos institutas kasmet įkuria apie 300 įmonių bei 20–25 „spin–off‘us“, o šio universiteto alumnai jau yra sukūrę daugiau nei 25 tūkst. įmonių. MIT užima aukščiausias pozicijas pasaulio reitinguose: pirmąją vietą „QS World University Rankings“, ketvirtąją „The Academic Ranking of World Universities“ ir taip pat ketvirtąją „Times Higher Education World University Rankings“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »