Pedagogų forume – pradinio ugdymo iššūkiai ir galimybės

Publikuota: 2014 m. vasario 20 d. ketvirtadienis

2014 m. vasario 20 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (Konstitucijos per. 25, Vilnis) vyks respublikinis pedagogų forumas „Pradinis ugdymas šiandien: Iššūkiai ir galimybės“.

Forume bus apžvelgiama pradinio ugdymo situacija Lietuvoje, aptariami integruoto ugdymo ypatumai ir galimybės skatinant mokinių kūrybiškumą, kalbama apie intelekto lavinimą bei metodus, šiuolaikinių kalbos ir mąstymo ugdymo metodų praktinio pritaikymo galimybes pradinėse klasėse.

„Kaip rodo tarptautiniai tyrimai, mūsų šalies pradinukams sunkiau sekasi spręsti  kūrybiškumo, nestandartinio požiūrio ir praktinio žinių taikymo reikalaujančias užduotis. Siekdami  padėti mokytojams žadinti ir puoselėti mokinių kūrybiškumą, organizuojame šį forumą, – pasakoja Pedagogų forumo organizatorė Renata Dambrauskaitė Pėželienė, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro atstovė. – Tinkama ugdymo turinio integracija sudaro galimybes priartinti mokymąsi prie gyvenimo,  pritaikyti užduotis pagal mokinių poreikius, polinkius ir galias, išvengti kartojimosi ir didelių mokymosi krūvių. Taip pat leidžia mokiniams plėtoti visas bendrąsias kompetencijas: kartu planuoti ir veikti, bendradarbiauti, aktyviai klausytis ir siūlyti idėjas, jas įgyvendinti, valdyti emocijas ir jausmus, reflektuoti veiklą ir jos rezultatus, numatyti tobulintinas sritis“.

Pranešimus skaitys, patirtimi ir įžvalgomis dalinsis ŠMM Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus specialistė Egidija Nausėdienė, Lietuvos edukologijos universiteto Ugdymo pagrindų katedros docentė Vaiva Schoroškienė, Ugdymo plėtotės centro projekto „Pradinio ugdymo tobulinimas“ veiklos vadovė Rima Bačkienė, Kauno Palemono vidurinės mokyklos mokytojos metodininkės Rasa Girnienė ir Virginija Petreikienė, Kauno „Vėtrungės“ pradinės mokyklos vyr. mokytojos Vilma Lynienė ir Jolanta Masionienė, VšĮ „Mokykla vaikams“ įkūrėjas ir švietimo ekspertas Alfredas Ramanauskas, „Baltų lankų“ leidyklos projektų vadovė Audronė Zdanevičienė, VU Matematikos ir informatikos katedros stažuotoja Aušra Gackienė, VšĮ „Lyderystės ekspertų grupė“ lektorė Kristina Kuznecova.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Klasės auklėtojų gebėjimams stiprinti – Pedagogų forumas

Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (Konstitucijos pr. 25, Vilnius) vyks pedagogų forumas Ko reikia auklėtojui, kad jis taptų klasės varomąja jėga. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »