Penkiems geriausiems Lietuvos mokytojams – Metų mokytojo premijos

Publikuota: 2014 m. kovo 10 d. pirmadienis

Kovo 10 d. 14 val. Vyriausybėje Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius bei švietimo ir mokslo  ministras prof. Dainius Pavalkis penkiems geriausiems 2013 m. mokytojams įteiks Metų mokytojo premijas.

Metų mokytojais tapo Asta Sakalienė, Panevėžio „Vilties“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja ekspertė, Stasė Skurulskienė, Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinės mokyklos muzikos mokytoja ekspertė,  Virginija Savickaitė, Šiaulių Didždvario gimnazijos chemijos mokytoja ekspertė, Laima Jonušaitė, Šiaulių rajono Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos biologijos ir chemijos mokytoja metodininkė, Žydronė Žarskienė, Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro profesijos mokytoja metodininkė.

Apie 2013 metų mokytojus

Asta Sakalienė, Panevėžio „Vilties“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja ekspertė teikia visokeriopą pagalbą mokyklos bendruomenei, vykdo aktyvią, kūrybingą pedagoginę veiklą. Ji diegia švietimo naujoves ugdymo procese, puoselėja kultūrines iniciatyvas, aktyviai dalyvauja visuomeniniame gyvenime, skatina pagarbą tradicinėms vertybėms, ugdo mokinius demokratinės kultūros ir pilietinių vertybių dvasia. Mokytojos ugdytiniai yra įvairių miesto, šalies, tarptautinių olimpiadų, konkursų, varžybų, projektų dalyviai, nugalėtojai, prizininkai, laureatai. Mokytoja diegia pilietiškumo, tautinio sąmoningumo, kitas žmogiškąsias vertybes. Ji dirba įvairiose darbo grupėse, yra metodinių leidinių bendraautorė, švietimo konsultantė, skaito pranešimus šalies konferencijose, organizuoja ir veda seminarus miesto ir šalies mokytojams. Mokytoja yra sukūrusi klasės svetainę www.astosklase.lt, kurioje pateikia ne tik informaciją, bet ir mokinių darbus, nuorodas į mokomuosius objektus, renginių aprašymus, scenarijus, pranešimus, metodines priemones.

Stasė Skurulskienė, Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinės mokyklos muzikos mokytoja ekspertė, mišraus kamerinio choro „Dominante“ vadovė ir dirigentė - atvira iššūkiams, kūrybiška pedagogė, skatinanti ir puoselėjanti mokinių kultūros, lietuviškumo, kūrybiškumo ugdymą, mokinių saviraiškos galimybių plėtrą, chorinio dainavimo tradicijas.
Pedagogė yra Lietuvos muzikos mokytojų asociacijos narė, buvusi šios asociacijos Vilniaus skyriaus pirmininkė, kvalifikacinių seminarų lektorė, 4 šalies aukštųjų mokyklų bendrai vykdomo stojamojo egzamino į muzikos pedagogų rengimo studijų  programas komisijos pirmininkė,  vertinimo ir atrankos komisijų narė įvairiuose konkursuose, perklausose, Dainų švenčių dirigentė, ilgametė chorų, vokalinių ansamblių ir solinio dainavimo vadovė.
Mokytoja daug dėmesio skiria ugdymo inovacijoms: taiko pažangius mokymo metodus, kuria ir kaupia originalias mokymo priemones. Ir pamokinėje, ir neformaliojo ugdymo veiklose ji pasiekia puikių rezultatų, padeda mokiniams atskleisti ir ugdyti muzikinius gebėjimus, formuoja jų estetinį skonį, plečia akiratį, formuoja pagrindus jų profesijos pasirinkimui.

Vienas iš išskirtinių mokytojos darbo rezultatų –40 –metį švenčiančiam  konkursui „Dainų dainelė“ ji yra parengusi daugiau kaip 100 kolektyvų - suburti vaikinų ir mišrūs ansambliai, kvartetai, duetai, tercetai ir solistai, kurie yra nuolatiniai šio konkurso dalyviai ir laureatai. Pedagogė taip pat subūrė du aukšto muzikinio lygio chorus: Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos mišrų chorą „Fortūna“ ir Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinės mokyklos mišrų kamerinį chorą „Dominante“. Per visą savo kūrybinę veiklą šie chorai yra surengę apie 700 koncertų, pelnė daug apdovanojimų įvairiuose muzikiniuose konkursuose ir festivaliuose. Mokytojos vadovaujami kolektyvai kasmet koncertuoja ne tik Lietuvos, bet ir Europos profesionaliose scenose, lietuviškose salelėse užsienyje, dalyvauja  įvairiuose renginiuose, yra nuolatiniai Dainų švenčių dalyviai. Pedagogė pasižyminti ypatingu meistriškumu, profesionalumu ir darbštumu. Sugeba sutelkti vaikus ir jaunimą choriniam dainavimui ir siekti užsibrėžto tikslo – geriausio rezultato.


Virginija Savickaitė, Šiaulių Didždvario gimnazijos chemijos mokytoja ekspertė, ne vienerius metus  pelniusi gimnazijos mokinių „Profesionaliausios mokytojos“ nominaciją. Mokytoja  yra sukūrusi savitą chemijos mokymo ir pagalbos mokiniui sistemą. Daug dėmesio pamokoje skiria praktiniams chemijos darbams atlikti, taiko pažangią metodiką, dirbdama su įvairių gebėjimų mokiniais, kviečia į gimnaziją mokslininkus, gamtos, medicinos mokslus studijuojančius savo buvusius mokinius. Mokytoja yra puiki popamokinės ugdomosios veiklos organizatorė. Integruodama ugdymo karjerai programą, savo mokiniams, besidomintiems gamtos mokslais, nuolat organizuoja ekskursijas į pažangiausius ir moderniausius institutus ir laboratorijas, kuriuose jie, vadovaujami mokslininkų, turi galimybę padirbėti ir įgyti žinių. Organizuoja vasaros Gamtos mokslų stovyklas, kuriose mokiniams organizuojami praktiniai užsiėmimai, bandymai, edukacinės ekskursijos, miesto ir šalies pradinukams vedamos įdomios chemijos pamokos. Puikūs mokytojos paruoštų mokinių pasiekimai šalies gamtos mokslų konkursuose ir chemijos olimpiadose, kasmet daug mokinių renkasi medicinos, biochemijos, chemijos studijas.

Laima Jonušaitė, Šiaulių rajono Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos biologijos ir chemijos mokytoja metodininkė aktyviai dalyvauja rajono, šalies pedagoginėje ir visuomeninėje veikloje, ugdo mokinių tiriamuosius mokslinius gebėjimus, vykdo gerosios darbo patirties sklaidą regione ir šalyje. 2006 m. organizuotame projekte „Geriausi mokiniai renka savo geriausius mokytojus“  ji buvo išrinkta geriausia mokytoja, 2012 m. tapo Šiaulių rajono Metų mokytoja. Pedagogės paruošti mokiniai yra pasiekę daug laimėjimų regiono, šalies konkursuose ir olimpiadose. Pati mokytoja yra parengusi nemažai metodinių darbų biologijos ir chemijos mokslų temomis, taip pat dalijasi darbo patirtimi rašydama straipsnius periodinėje spaudoje bei pedagoginiuose leidiniuose, skaitydama pranešimus ir dalyvaudama įvairiuose gamtos mokslų projektuose. Didelį dėmesį skiria ekologiniam ugdymui. Tai  iniciatyvi ir kūrybiška mokytoja, nuolat ieškanti naujų ugdymo formų, atvira naujovėms, turinti savitą mokymo stilių, išsiskirianti nuoširdžiu bendravimu su mokiniais.

Žydronė Žarskienė, Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro profesijos mokytoja metodininkė gerai žinoma ne tik savo mokymo įstaigoje, bet ir šalyje. Vykdydama mokyklos gyvenimo ir pedagoginės patirties sklaidą, ji skaito pranešimus seminaruose, konferencijose, veda praktinius mokymus savo ir kitų mokymo įstaigų mokiniams, darbuotojams.

Mokytoja taiko lanksčias mokymo ir mokymosi formas, mokymo procese naudoja virtualią mokymosi aplinką „Moodle“, kuri suteikia mokiniams galimybes bet kuriuo metu įgyti žinių, savarankiškai atlikti užduotis. Jos mokiniai – aktyvūs parodų „AgroBalt“, „Mokymasis. Studijos. Karjera“, mokyklų mokomųjų bendrovių mugių-konkursų Kauno mieste ir Lietuvoje dalyviai. Kartu su Roskildės profesinės mokyklos Danijoje mokytojais ji yra parengusi praktinio mokymo programą, suteikiančią galimybę atlikti praktinį mokymą kitoje šalyje.
Pedagogė skiepija mokiniams meilę savo kraštui, tradicijoms, kulinarijos paveldui. Siekia, kad kai kurie mokymo centre gaminami gaminiai gautų kultūros paveldo sertifikatus ir mokiniai tautinio paveldo produktų gamybos technologijas perduotų iš kartos į kartą.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Premjeras pedagogams įteikė Metų mokytojo premijas

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius penkiems Lietuvos pedagogams įteikė 2014 Metų mokytojų premijas ir pasveikino juos artėjančių 25-ųjų Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metinių proga. Premijomis apdovanota Vilija Meškaitienė, Algirdas Kiškis, Mindaugas Bartkus, Tatjana... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »