Per pavasario atostogas – Kūrybos ir veiksmo dienos pedagogams

Publikuota: 2014 m. balandžio 2 d. trečiadienis

2014 m. balandžio 14–16 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras (LVJC) rengia „Kūrybos ir veiksmo dienas“ – praktinius kvalifikacijos tobulinimo seminarus pedagogams, kuriuose išbandomi aktyvieji bei kūrybiški vaikų ugdymo metodai, aptariamos jų taikymo galimybės bei ypatumai skirtingo amžiaus, galimybių ir poreikių vaikų grupėse. 

„Vaikų taip mėgstamose menų ir sporto veiklose, pasitelkus aktyviuosius metodus, galima suteikti gebėjimų, įgūdžių, praverčiančių gyvenime: pasitikėjimo savimi ir supančia aplinka, atsakingumo, sveikos gyvensenos, bendravimo ir lyderystės įgūdžių – pasakoja „Kūrybos ir veiksmo dienų“ organizatorė, LVJC atstovė Diana Petkūnienė. – „Kūrybos ir veiksmo dienose“ stengsimės perteikti mokytojams kuo daugiau jiems taip trūkstamų praktinių metodų bei jų taikymo subtilybių. Padėsime per muziką, teatrą, šokį, įvairius sportinius žaidimus, vaizduojamuosius ir Rytų kovos menus atskleisti mokinių gebėjimus.

Visi „Kūrybos ir veiksmo dienų“ lektoriai – praktikai, turintys vertingos patirties vaikų ir paauglių ugdyme bei seminarų vedimo įgūdžių.

 „Veiksmo dienos“ (balandžio 14 d.) dalyviai gilinsis į bendrųjų kompetencijų ugdymą, naudojant teatro, muzikos ir šokio metodus. Teatro pedagogė, mimas Silvijana Bilskytė supažindins su judesio stilistika, kuriant personažų charakterius bei su vaikų judesio, žodžio ir emocinės raiškos ypatumais. Muzikos edukologė Giedrė Juzėnienė pateiks žaidybinių metodų vaikų muzikos klausymo ir atlikimo gebėjimams vystyti, kūrybai skatinti. Choreografė Monika Baubonytė parodys, kaip lavinti vaikų gebėjimą reikšti save judesiu, šokiu.

„Kūrybos dieną“ (balandžio 15 d.), kartu su dailininke Vilija Galdikaite, praktinio seminaro dalyviai kurs vitražus ir sužinos, kaip šią techniką perduoti vaikams. Dailininkė Virginija Stakionienė pateiks Velykiniams darbeliams ir interjero papuošimams kurti bei kiaušiniams marginti tinkančių netradicinių dailės technikų. Dizainerė ir mozaikos specialistė Rasa Zdanovičienė supažindins su paprasta ir įdomia šaltosios emalės technika bei jos panaudojimo galimybėmis.

 „Judesio dieną“ (balandžio 16 d.) kartu su vaikų neformaliojo švietimo konsultante dr. Birute Pernaravičiūte seminaro dalyviai gilinsis į šiuolaikinius sveikos gyvensenos ugdymo metodus bei aptars jų taikymo galimybes skirtingo amžiaus vaikų grupėse. Rytų kovos menų meistras Andrius Zaidovas pateiks žaidimų, kurių pagalba ugdomas ne tik pastabumas, vikrumas, koordinacija, bet ir bendravimo įgūdžiai, pasitikėjimas savimi ir supančia aplinka. Plaukimo trenerė ir „Nykštukų mokyklėlės“ pedagogė Irena Janeckaja pateiks naujų ir įdomių sportinių žaidimų vaikams.

„Kūrybos ir veiksmo dienos“ vyks balandžio 14–16 d. 10.00–15.30 val. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (Konstitucijos pr. 25, Vilnius). 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

LMT kviečia teikti siūlymus dėl rengiamų atvirosios prieigos nuostatų

Lietuvos mokslo taryba pradeda rengti nuostatas dėl atvirosios prieigos prie mokslo rezultatų, gautų valstybės lėšomis finansuojant mokslinius tyrimus. skaityti »

„Erasmus+“ studijos Honkonge – tai jau realu

Nuo 2015 m. Lietuvos aukštosios mokyklos gali vykdyti mobilumo veiklas su beveik viso pasaulio šalių aukštosiomis mokyklomis. skaityti »

Mokslinių tyrimų laivas „Mintis“ grįžo iš ekspedicijos užsienyje

Klaipėdos universiteto mokslinių tyrimų laivas „Mintis“ grįžo iš Baltijos jūroje Lenkijos išskirtinėje ekonominėje zonoje (IEZ) ir teritoriniuose vandenyse vykdytos mokslinės ekspedicijos. skaityti »

Plastiko klasteris sujungė verslą ir mokslą

Verslo ir mokslo institucijų Lietuvoje šią vasarą įkurtas plastiko klasteris neslepia ambicingų planų – pasaulinei rinkai kurti inovatyvius produktus, išnaudojant visą šios srities įmonių ir mokslo potencialą. skaityti »

Su kompiuteriais jau galime šnekėtis ir lietuviškai

Atverk rašyklę“, „Parodyk orus“, „Grįžk į pradžią“ – šias ir daugelį kitų komandų jau supranta kompiuteriai bei kiti išmanieji įrenginiai. Nuo šiol su jais galėsime kalbėtis lietuviškai. Tai – Vilniaus universiteto beveik įvykdyto projekto „Lietuvių šneka valdomos paslaugos“ (LIEPA) rezultatas. skaityti »

Paaiškėjo antrojo priėmimo etapo rezultatai

Paaiškėjo antrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas stojimo rezultatai. Kvietimus studijuoti gavo 3613 stojančiųjų, iš jų 1684 pakviesti studijuoti į finansuojamas (valstybės arba su studijų stipendijomis) vietas. Kaip praneša LAMA BPO, iš viso buvo pateikti 8572 prašymai. skaityti »

Tarptautinėje astrofizikos ir astronomijos olimpiadoje lietuvis pelnė sidabro medalį

Tarptautinėje astrofizikos ir astronomijos olimpiadoje, liepos 26–rugpjūčio 4 dienomis vykusioje Indonezijoje, Semarango mieste, Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos abiturientas Karolis Markauskas pelnė sidabro medalį. skaityti »

Turistams ir VU bendruomenei – vizuali universiteto istorija

Nuo kitos savaitės turistai, lankantys VU architektūrinį ansamblį, galės užsukti į Didžiojo kiemo patalpą (į M. K. Sarbievijaus kiemo pusę), kurioje eksponuojami plakatai, anglų ir lietuvių kalbomis supažindinantys su svarbiausiais universiteto istorijos momentais ir laikotarpiais. skaityti »

Iš tarptautinės informatikos olimpiados lietuviai parsivežė sidabro ir bronzos medalius

27-ojoje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Grigiškių „Šviesos“ gimnazijos abiturientas Domantas Jadenkus laimėjo sidabro medalį (mokytoja Rima Marčiulaitienė). Vilniaus licėjaus mokinys Andrius Ovsianas apdovanotas bronzos medaliu (mokytojas Bronius Skūpas). skaityti »

Kernavėje studentai tris dienas diskutuos apie migracijos iššūkius

Jau rugpjūčio 3 d. popietę į Kernavę suplūs beveik 50 tarptautinės stovyklos „Migracija ir žmogaus teisės“ dalyvių. Lietuvos Raudonojo Kryžius organizuojamoje trijų dienų stovykloje dalyvaus Norvegijos bei Lietuvos studentai ir jaunimas, besidomintys migracijos politika ir žmogaus teisėmis. skaityti »