Per pavasario atostogas – Kūrybos ir veiksmo dienos pedagogams

Publikuota: 2014 m. balandžio 2 d. trečiadienis

2014 m. balandžio 14–16 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras (LVJC) rengia „Kūrybos ir veiksmo dienas“ – praktinius kvalifikacijos tobulinimo seminarus pedagogams, kuriuose išbandomi aktyvieji bei kūrybiški vaikų ugdymo metodai, aptariamos jų taikymo galimybės bei ypatumai skirtingo amžiaus, galimybių ir poreikių vaikų grupėse. 

„Vaikų taip mėgstamose menų ir sporto veiklose, pasitelkus aktyviuosius metodus, galima suteikti gebėjimų, įgūdžių, praverčiančių gyvenime: pasitikėjimo savimi ir supančia aplinka, atsakingumo, sveikos gyvensenos, bendravimo ir lyderystės įgūdžių – pasakoja „Kūrybos ir veiksmo dienų“ organizatorė, LVJC atstovė Diana Petkūnienė. – „Kūrybos ir veiksmo dienose“ stengsimės perteikti mokytojams kuo daugiau jiems taip trūkstamų praktinių metodų bei jų taikymo subtilybių. Padėsime per muziką, teatrą, šokį, įvairius sportinius žaidimus, vaizduojamuosius ir Rytų kovos menus atskleisti mokinių gebėjimus.

Visi „Kūrybos ir veiksmo dienų“ lektoriai – praktikai, turintys vertingos patirties vaikų ir paauglių ugdyme bei seminarų vedimo įgūdžių.

 „Veiksmo dienos“ (balandžio 14 d.) dalyviai gilinsis į bendrųjų kompetencijų ugdymą, naudojant teatro, muzikos ir šokio metodus. Teatro pedagogė, mimas Silvijana Bilskytė supažindins su judesio stilistika, kuriant personažų charakterius bei su vaikų judesio, žodžio ir emocinės raiškos ypatumais. Muzikos edukologė Giedrė Juzėnienė pateiks žaidybinių metodų vaikų muzikos klausymo ir atlikimo gebėjimams vystyti, kūrybai skatinti. Choreografė Monika Baubonytė parodys, kaip lavinti vaikų gebėjimą reikšti save judesiu, šokiu.

„Kūrybos dieną“ (balandžio 15 d.), kartu su dailininke Vilija Galdikaite, praktinio seminaro dalyviai kurs vitražus ir sužinos, kaip šią techniką perduoti vaikams. Dailininkė Virginija Stakionienė pateiks Velykiniams darbeliams ir interjero papuošimams kurti bei kiaušiniams marginti tinkančių netradicinių dailės technikų. Dizainerė ir mozaikos specialistė Rasa Zdanovičienė supažindins su paprasta ir įdomia šaltosios emalės technika bei jos panaudojimo galimybėmis.

 „Judesio dieną“ (balandžio 16 d.) kartu su vaikų neformaliojo švietimo konsultante dr. Birute Pernaravičiūte seminaro dalyviai gilinsis į šiuolaikinius sveikos gyvensenos ugdymo metodus bei aptars jų taikymo galimybes skirtingo amžiaus vaikų grupėse. Rytų kovos menų meistras Andrius Zaidovas pateiks žaidimų, kurių pagalba ugdomas ne tik pastabumas, vikrumas, koordinacija, bet ir bendravimo įgūdžiai, pasitikėjimas savimi ir supančia aplinka. Plaukimo trenerė ir „Nykštukų mokyklėlės“ pedagogė Irena Janeckaja pateiks naujų ir įdomių sportinių žaidimų vaikams.

„Kūrybos ir veiksmo dienos“ vyks balandžio 14–16 d. 10.00–15.30 val. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (Konstitucijos pr. 25, Vilnius). 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »