Per savaitę „Specialybių mugę“ aplankė daugiau nei 2 tūkst. moksleivių

Publikuota: 2012 m. sausio 23 d. pirmadienis

Sausio 9–27 dienomis penkiolikoje Lietuvos miestų rengiama „Specialybių mugė“, skirta jaunuoliams padėti teisingai pasirinkti savo ateities specialybę, šiemet jau pritraukė daugiau nei 2 tūkst. moksleivių. Mugę antrus metus organizuoja tarptautinė organizacija „Fox Universitetai“. „Specialybių mugėje“ susirinkusiems moksleiviams apie marketingo profesijos ypatumus pasakoja Lietuvos marketingo asociacijos (LiMA) nariai.

„Jaunam žmogui yra sunku teisingai pasirinkti specialybę bei sužinoti apie laukiantį karjeros kelią vien perskaičiuos profesijos aprašymą, ypač – moksleiviams, kurie neturi beveik jokios darbo patirties“, – sako „Fox Universitetai“ vadovė Rita Šakinytė-Petrovė, kuriai idėja rengti „Specialybių mugę“ kilo iš jos pačios skaudžios patirties, kai susiviliojusi anglų filologija, suprato „įsėdusi ne į savo roges“. Renginio metu moksleiviai buvo pažindinami su šiandienine darbo rinkos padėtimi, bei raginami saugotis „svajonių vagių“ — artimųjų, kurie neretai nusprendžia už jaunuolį, ką šiam studijuoti.

„Specialybių mugėje“ Panevėžyje ir Vilniuje savo patirtimi marketingo srityje dalinosi Lietuvos marketingo asociacijos ekspertų grupės narys Žilvinas Kulvinskis, Utenoje – LiMA valdybos narys Mindaugas Čaplinskas, Šiauliuose ir Mažeikiuose – LiMA narys Vytautas Miniotas. Marketingo specialistai susirinkusiems moksleiviams pasakojo apie savo darbo dieną, kokios žinios įgūdžiai bei charakterio savybės yra reikalingos norint tapti marketingo srities specialistu, pristatė profesijos privalumus ir trūkumus, karjeros perspektyvas.

Moksleiviai taip pat išgirdo, ko reikėtų tikėtis pasirinkus politikos, finansų, vadybos ir ekonomikos, informacinių technologijų, gamtos mokslų, aplinkosaugos, inovatyvių statybinių medžiagų ir technologijų bei inžinerijos specialisto studijas.

Daugiausiai naudos susirinkusiems jaunuoliams davė pagrindinė renginio dalis — „Galimybių kavinė“. Moksleiviai buvo suskirstyti į specialybių ratelius, kuriuose bendravo su studentais ir įvairių sričių specialistais. R. Šakinytės-Petrovės teigimu, tradiciškai daugiausiai besidominčių pritraukė studijos užsienyje, apie kurias pasakojo studentai iš Danijos, Šveicarijos, Švedijos, Anglijos, Olandijos ir Ispanijos. „Moksleiviams trūksta informacijos, kuo skiriasi studijos užsienyje ir Lietuvoje, kokios perspektyvos baigus mokslus svetur, ar lengva susirasti darbą svečioje šalyje“, – sako ji.

„Specialybių mugė“ jau vyko Alytuje, Marijampolėje, Jurbarke, Raseiniuose, Ukmergėje, Panevėžyje, Kaune, Vilniuje ir Utenoje, o artimiausiu metu apie dominančias profesijas daugiau informacijos sužinoti galės ir Visagino, Tauragės, Šiaulių, Plungės, Mažeikių bei Klaipėdos moksleiviai.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Šiemet įmonės daugiausiai ketina investuoti į reklamą internete

Lietuvos marketingo asociacijos (LiMA) kartu su „Verslo žiniomis“ gruodį atliktos marketingo specialistų apklausos rezultatai parodė, kad net 65,7 proc. įmonių šiais metais ketina didinti marketingo išlaidas reklamai internete. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »