Per savaitę „Specialybių mugę“ aplankė daugiau nei 2 tūkst. moksleivių

Publikuota: 2012 m. sausio 23 d. pirmadienis

Sausio 9–27 dienomis penkiolikoje Lietuvos miestų rengiama „Specialybių mugė“, skirta jaunuoliams padėti teisingai pasirinkti savo ateities specialybę, šiemet jau pritraukė daugiau nei 2 tūkst. moksleivių. Mugę antrus metus organizuoja tarptautinė organizacija „Fox Universitetai“. „Specialybių mugėje“ susirinkusiems moksleiviams apie marketingo profesijos ypatumus pasakoja Lietuvos marketingo asociacijos (LiMA) nariai.

„Jaunam žmogui yra sunku teisingai pasirinkti specialybę bei sužinoti apie laukiantį karjeros kelią vien perskaičiuos profesijos aprašymą, ypač – moksleiviams, kurie neturi beveik jokios darbo patirties“, – sako „Fox Universitetai“ vadovė Rita Šakinytė-Petrovė, kuriai idėja rengti „Specialybių mugę“ kilo iš jos pačios skaudžios patirties, kai susiviliojusi anglų filologija, suprato „įsėdusi ne į savo roges“. Renginio metu moksleiviai buvo pažindinami su šiandienine darbo rinkos padėtimi, bei raginami saugotis „svajonių vagių“ — artimųjų, kurie neretai nusprendžia už jaunuolį, ką šiam studijuoti.

„Specialybių mugėje“ Panevėžyje ir Vilniuje savo patirtimi marketingo srityje dalinosi Lietuvos marketingo asociacijos ekspertų grupės narys Žilvinas Kulvinskis, Utenoje – LiMA valdybos narys Mindaugas Čaplinskas, Šiauliuose ir Mažeikiuose – LiMA narys Vytautas Miniotas. Marketingo specialistai susirinkusiems moksleiviams pasakojo apie savo darbo dieną, kokios žinios įgūdžiai bei charakterio savybės yra reikalingos norint tapti marketingo srities specialistu, pristatė profesijos privalumus ir trūkumus, karjeros perspektyvas.

Moksleiviai taip pat išgirdo, ko reikėtų tikėtis pasirinkus politikos, finansų, vadybos ir ekonomikos, informacinių technologijų, gamtos mokslų, aplinkosaugos, inovatyvių statybinių medžiagų ir technologijų bei inžinerijos specialisto studijas.

Daugiausiai naudos susirinkusiems jaunuoliams davė pagrindinė renginio dalis — „Galimybių kavinė“. Moksleiviai buvo suskirstyti į specialybių ratelius, kuriuose bendravo su studentais ir įvairių sričių specialistais. R. Šakinytės-Petrovės teigimu, tradiciškai daugiausiai besidominčių pritraukė studijos užsienyje, apie kurias pasakojo studentai iš Danijos, Šveicarijos, Švedijos, Anglijos, Olandijos ir Ispanijos. „Moksleiviams trūksta informacijos, kuo skiriasi studijos užsienyje ir Lietuvoje, kokios perspektyvos baigus mokslus svetur, ar lengva susirasti darbą svečioje šalyje“, – sako ji.

„Specialybių mugė“ jau vyko Alytuje, Marijampolėje, Jurbarke, Raseiniuose, Ukmergėje, Panevėžyje, Kaune, Vilniuje ir Utenoje, o artimiausiu metu apie dominančias profesijas daugiau informacijos sužinoti galės ir Visagino, Tauragės, Šiaulių, Plungės, Mažeikių bei Klaipėdos moksleiviai.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Šiemet įmonės daugiausiai ketina investuoti į reklamą internete

Lietuvos marketingo asociacijos (LiMA) kartu su „Verslo žiniomis“ gruodį atliktos marketingo specialistų apklausos rezultatai parodė, kad net 65,7 proc. įmonių šiais metais ketina didinti marketingo išlaidas reklamai internete. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »