Pirmą kartą Lietuvoje vyko „MENAR olimpiada 2014“

Publikuota: 2014 m. gruodžio 17 d. trečiadienis

Gruodžio 13 d. Vilniuje įvyko pirmoji Lietuvoje „MENAR olimpiada 2014“, kurią organizavo mintinio skaičiavimo mokykla – „Menar akademija“. Daugelyje pasaulio šalių paplitusios vaikų intelekto lavinimo mokyklų organizuojamos olimpiados patraukia didelį žiniasklaidos susidomėjimą bei prikausto aplinkinių dėmesį – atrodytų antgamtiniais gebėjimais vaikai mintinai skaičiuoja didelių skaičių sekas greitai, tiksliai ir smagiai. Šiuo reginiu pirmą kartą galėjo gerėtis ir lietuviai.

„Visi jūs, dalyvaujantys šioje olimpiadoje, jau esate nugalėtojai. Jūsų tėveliai privalo jumis didžiuotis. Prieš metus, žiūrėdama į kitų šalių organizuojamas olimpiadas, tik tyliai pasvajodavau, kad galbūt ir mūsų Lietuvos menaristai kada nors galės nustebinti aplinkinius savo gebėjimais. Ir štai praėjus metams - daugiau nei 100 pačių stipriausių, gabiausių ir greičiausių Lietuvos skaičiuotojų šiandien pademonstruos savo neeilinius skaičiavimo sugebėjimus bei ištobulintą koncentraciją.“ – „Menar olimpiados“ atidarymo metu kalbėjo „Menar akademijos“ įkūrėja ir olimpiados organizatorė Vaida Zibalytė.

Olimpiadoje savo jėgas išbandė 115 „Menar akademijos“ mokinių iš visos Lietuvos. Dalyviai varžėsi savo amžiaus grupėse – 5-7 m., 8-10 m. ir 11-14 m. dviejose rungtyse – užduočių sprendimo lapuose (Abakus) bei Anzan rungtyje.

Užduočių sprendimo rungtyje vaikai 10 min. skaičiavo su Abakusu, ir 10 min. mintinai. Per šį laiką vidutiniškai vaikai teisingai įveikė apie 100 įvairaus sudėtingumo uždavinių, o stipriausieji perkopė net per 200 teisingų atsakymų skaičių. Buvo be galo smagu stebėti pilną salę orandžiniais marškinėliais pasiruošusių vaikų, smagiai judinančių pirštukus pagal ritmingą muziką – vaizdas buvo užburiantis.

Anzano rungtis akivaizdžiai pademonstravo neeilinius gebėjimus, kuriuos vaikai sugeba išlavinti per vienerius metus mokslų Menar Akademijoje. Šios rungties metu vaikai mintinai skaičiavo ekrane rodomas vienženklių skaičių sudėties ir atimties sekas, kuomet skaičiai keisdavosi 500 ms greičiu. 5-7 m. amžiaus grupėje abejingų nepaliko ir visos auditorijos simpatijas pelnė 6-metė Vilena Radzevičiūtė iš Kauno, kuri su plačia šypsena ir džiaugsmingomis emocijomis įveikė 40 skaičių seką. Jai tik šiek tiek nusileido antros vietos nugalėtojas Ignas Vasiliauskas (7) iš Kauno, bei trečios vietos nugalėtojas Aivijus Klupšas (6) iš Vilniaus. Visi šie vaikučiai Menar akademijoje mokosi nuo 2013 m. rugsėjo mėnesio.

8-10 m amžiaus grupėje pirmąsias tris vietas išsidalino Vilniaus menaristai. Pirmos vietos nugalėtoja Goda Vasiliauskaitė (10) visus nustebino įveikdama 45 skaičių seką. Su ja koja kojon rungėsi ir antros vietos nugalėtoja Eglė Juškevičiūtė (8) bei trečios vietos nugalėtojas Dominykas Smaliukas (9). Vyriausiųjų 11-14 m. amžiaus grupėje nepralenkiami buvo Paulina Valaitytė (14) – 1-a vieta, Benas Vaupšas (11) – 2-a vieta ir Vėja Kontautaitė (13) – 3-ia vieta.     

Visų amžiaus grupių nugalėtojai susirungė Superfinale dėl stipriausio Menaristo vardo. Šį kartą nei jauduliui, nei nuovargiui, nei konkurentams nepasidavė ir visus nustebino Eglė Juškevičiūtė (8), įveikusi 60 skaičių seką ir užėmusi garbingą pirmąją vietą Anzan Superfinale.

Kaip ir visos olimpiados, taip ir ši, iš dalyvių pareikalavo labai daug jėgų, tačiau galutinis pasirodymas, kai visi vaikai vienu metu ne tik skaičiavo mintinai, bet ir deklamavo eilėraštį, dainavo ir įveikė visų menaristų iššukį – 100 skaičių seką – sulaukė pačių didžiausių ovacijų ir džiaugsmingo žiūrovų palaikymo.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Sostinėje vyks pirmoji „MENAR olimpiada 2014“

Vienintelė Baltijos šalyse tarptautinė vaikų intelekto lavinimo akademija „MENAR akademija“ kviečia į pirmąją „MENAR olimpiadą 2014“. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »